תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם ברבור שחור עומד למחוק את תיק ההשקעות שלכם?

מגמת העלייה בבורסות בעולם מרשימה אולם התחושה היא שמשהו בכל זאת עלול לקלקל את החגיגה. האם ברבור שחור עומד בפתח?

ההצגה בוושינגטון הסתיימה בהצלחה כאשר הצדדים הגיעו ל"פשרה" בנוגע להעלאת תקרת הגירעון המותרת ברגע האחרון, וניתן לחזור לשגרה. השאלה היא האם הכלכלה העולמית השתנתה מאז שהסאגה הזו החלה. התשובה שלילית: השוק האמריקאי חזר לעצמו, פחות או יותר, והוא עולה בצורה רציפה למדי מיום חמישי שעבר (שבו הפנימו כי קיימת דינאמיקה של שיחות). בו זמנית, מתנהלת עונת דוחות מאוזנת ללא הפתעות גדולות במיוחד באף סקטור פעילות.

באירופה התקוות הגדולות לגבי העתיד הקרוב משתקפות במדדי המניות (אם כי לא ברור מה מקורן בהעדר נתונים המגבים אופטימיות זו) . ביפן, מדיניות ההרחבה הכמותית העצומה הצליחה להוריד את שער היין בצורה חדה אבל מאז השיא של 104 ב-USDJPY נמצא המטבע סביב שער אמצע של 98-99, ונתוני הכלכלה די מאכזבים ביחס לתמריץ כה גדול והיסטורי.
לבסוף, בשווקים המתפתחים נשמעים שוב רחשים של השקעה חוזרת מצד הזרים (בעלי הכסף הגדול מהמדינות המפותחות) ושם מתעוררת התקווה שהירידות הדו-ספרתיות שהתחוללו באוגוסט יימחקו במהירות. גם בישראל ניתן לציין שהשוק מייצר שיאים חדשים, וזה מכבר עבר את מחסום השער ב-1300.
הבסיס לאופטימיות הזו היא ההערכה של בתי ההשקעות הגדולים כי צמצום ההרחבה מצד הפד תידחה למרץ ואף ליוני, וכי מריו דראגי צפוי ליישם תוכנית נוספת בדומה ל- LTRO (הלוואה עומדת בריבית של 1% לשלוש שנים אשר הצליחה להרחיק את הסכנה של קריסת המערכת הבנקאית האירופית ). גם העונתיות החיובית המתקרבת במהירות, והעובדה כי סופי שנה הם בהחלט תקופה שבה המשקיעים רווים נחת מן המסכים המרצדים, תורמת לכך.

קריאת המשך: עלייתה של האימפריה הסינית

נראה כי קל יותר לקנות את מתנות החג כאשר "אפקט העושר" עובד במלוא הקיטור. אם לא היינו ברמות גבוהות כל כך במדדים, ואם לא היינו אחרי כמעט חמש שנים של מגמה עולה מאז שנת 2009 (עם הפסקות שנבעו מעצירת זרימת הכסף החינמי) ניתן היה לומר כי המצב אידיאלי.
עכשיו, כאשר אין לפנינו מכשול ברור ההרגשה מוזרה ולכאורה 'טובה מדי'. האם הגיע זמנו של 'הברבור השחור'? ייתכן, אבל מטבעו הוא מגיע כאשר איננו מצפים לו, ולכן, מעשית, מומלץ להמשיך וליישם את שיטת הפעולה המשלבת כמו תמיד כללי שיטה וניהול סיכונים קשיחים.

בחזרה למדור "עולם של הזדמנויות"

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCMידאגו שתישארו מחוברים למה שחשוב להכיר

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#