תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

היורו חוזר למרכז הבמה

שורה של נסיבות פוליטיות וגיאוגפריות מצביעות על כך שהמטבע האירופאי צפוי לתפוס מחדש את מקומו במרכז הבמה

אנליסטים רבים רואים ביבשת העתיקה את התקווה הגדולה הבאה לתהליך שיקום מוצלח מן ההריסות של המשבר שפרץ בשנת 2008. הסימנים נראים חיוביים במידת מה: מריו דראגי, ראש הבנק המרכזי האירופי הצליח לייצב את רגלי המערכת הפיננסית דהיינו את הבנקים ואת המימון הממשלתי הנעשה באמצעות הנפקת האג"ח. גם התמ"ג צמח ב ב-0.3 אחוז ולבסוף בחירתה מחדש של קאנצלרית גרמניה אנג'לה מרגל וייצובה של המדינה החזקה ביותר בגוש היורו שתבטיח את יציבותו של המטבע האירופאי, לכל הפחות.

כל זה רלוונטי רק למשקיעים אבל לא לממשלות, כך טוען ניתוח שפרסם בנק ההשקעות גולדמן סאקס לאחרונה. לפי הניתוח, ממשלות של מדינות מתפתחות מגדילות את הרזרבות שלהן ביורו. אמנם לא מדובר בהיקפים אדירים, בהחלט רחוק מהמצב שהיה לפני שהחל המשבר היווני הראשון, אבל זו התחלה של תנועה בכיוון ההפוך ממה שהיה עד כה, דהיינו גידול של נכסים דולריים דווקא.
לקריאה נוספת: מה גורם לשאננות השווקים בארה"ב?

ההסבר לכך קשור למה שקרה לאחרונה עם המעצמה הגדולה בעולם. ההססנות הגיאו-פוליטית, כפי שהיא התבטאה בניהול ענייני המזה"ת, ובמיוחד החולשה הנובעת מן הבעיות הפנימיות שיש לממשל עם העברת חוקים והחלטות כמו התקציב ובקרוב תקרת החוב, כל אלו מייצרות תחושה שיש הגיון בלגוון את אופי הרזרבות.
דולרים, ואג"ח מדינה אמריקאי נבצרו לעייפה כרזרבות. נשאר היורו, היין, והזהב כאפשרויות סבירות עבור בנק מרכזי. אולם כנגד היין מתנהלת מדיניות מכוונת ביפן (ממשלתית-בנק מרכזי) להורדת ערכו, וליצירת אינפלציה. הזהב הפיזי (וזה הזהב המתאים לעניין זה) נמצא כבר עכשיו בביקוש אדיר ובמחסור, וזאת כאשר מחירו מדדה בכבדות סביב 1300 דולר לאונקיה.
נשאר היורו, הנתמך על ידי גרמניה ומהווה סמל פוליטי שהבנק המרכזי האירופי הודיע כי יגונן עליו בכל מחיר. גידול ניכר במעבר של הרזרבות מדולר ליורו יהווה סימן לגידול ניכור בחוסר האמון בדולר והגעת הרגע שבו כנראה יוחלט על כללי משחק מוניטאריים חדשים.

אנגלה מרקל
360-Berlin

 

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM ידאגו שתישאר ו מחוברים למה שחשוב להכיר

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#