תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

על מה מתבססת האופטימיות האירופית?

אנו עדים יותר ויותר לאופטימיות מצד המוסדות הפיננסיים הגדולים. הם רואים באירופה את ההזדמנות הבאה לעשות רווחים נאים מיד עם ה"יציאה מן המשבר".

אבטלה: 12%
צמיחה : 0.3%
אינפלציה: כ-1%

הנתונים לעיל הם הפרמטרים של גוש היורו עמם מריו דראגי, נשיא הבנק המרכזי האירופאי צריך להתמודד. צעדיו בעבר כללו שני קיצורים: LTRO - הלוואה עומדת בריבית של 1% לשלוש שנים אשר הצליחה להרחיק את הסכנה של קריסת המערכת הבנקאית האירופית. הקיצור השני הוא ה-OMT - שהיה הצלחה עוד יותר גדולה למרות שהוא אפילו לא יושם, אך בכל זאת הצליח להשיג את יעדו דהיינו הקטנה משמעותית של תשואות האג"ח הממשלתיות של המדינות הבעייתיות. בעקבות צעדים אלו, אנו עדים כיום יותר ויותר לאופטימיות מצד המוסדות הפיננסיים הגדולים. הם רואים באירופה את ההזדמנות הבאה לעשות רווחים נאים מיד עם ה"יציאה מן המשבר.

על מה הם מתבססים? ראשית הגיבוי הפיננסי למוסדות הפיננסים ולממשלות ימשיך להתקיים עד שהצמיחה המקווה תחזור. זו לפחות התפיסה הרווחת.
השאלה האם הבנק המרכזי האמריקאי והאירופאי יוכלו לייצר צמיחה על ידי גידול מתמיד של בסיס הכסף מבלי שיהיה מנוע צמיחה אמיתי נשארת בינתיים ללא מענה, אולם האמונה הרווחת היא שאכן כך יהיה, למרות שזו תהיה הפעם הראשונה שזה יקרה בהיסטוריה.


מריו דראגי אמור לרמוז על מסלול LTRO נוסף, אולי תחת שם אחר. למה יש צורך בכלל בהזרמת עוד כסף? האם יש עדיין סכנה דיפלציונית כה גדולה? כנראה שכן. יש להחזיר את ההלוואות שניתנו, ובלעדיו תיתכן חדלות פירעון של בנק גדול שעלולה לגרום לזעזועים.
הבעיה שהריבית כבר אינה כלי שימושי ולכן 'ההדפסה' בצורותיה השונות היא התשובה לכל דבר. המזל הוא שאמינותו של הבנק המרכזי ושל מריו דראגי כקובע המדיניות נמצאים עדיין בשיא ומהווים אבן עיקרית בתקווה לפלא האירופי, לצד התקווה שחידוש כהונתה של הקנצלרית מרקל בשלטון תסייע לאירופה.

בחזרה למדור "עולם של הזדמנויות"

 

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM  ידאגו שתישארו מחוברים למה שחשוב להכיר

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#