תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מה גורם לשאננות השווקים בארה"ב?

הקונגרס סגר את הממשל והשווקים לא צנחו. האם השאננות מוצדקת?

התגובה המתונה של השווקים ביחס לשיתוק התקציבי בארה"ב מפליאה לא מעט אנשים. גם בחינת סטיות התקן על האופציות (VIX) וזרימות ההון בחוזים העתידיים מלמדות על שאננות.

נראה כי אחת הסיבות לכך היא אי צמצום ההרחבה הכמותית שחיזקה מאוד את התחושה שלפנינו תקופה ארוכה שבה הבנק הפדרלי האמריקאי יעמוד מאחורי המערכת הפיננסית בכלל ושוק המניות בפרט. סיבה נוספת היא התחושה כי מדובר באירוע פוליטי זמני. האירוע הזה, שהתרחש כבר 17 פעמים בהיסטוריה, יביא לראלי במניות כאשר הממשל יחזור ויפעל.

משבר אחר באופק, ההגעה לתקרת החוב ב-17 לחודש, נתפסת בעייתית יותר. אולם גם לגביה מניחים המשקיעים כי הפוליטיקאים "המופרעים" יתפשרו בסוף, וגם אם לא - הפד יוכל בכל מקרה להגן עלינו מוניטארית מכל נזק שעלול להיגרם למערכת הפיננסית.
נראה כי יש לכך ביסוס: על פי הסקרים הרפובליקאים סובלים בדעת הקהל הרבה יותר מן הדמוקרטים. התרגיל של השבתת הממשל אינו נתפס כלגיטימי שכן נראה כי המטרה היא בעיקר ניגוח הנשיא והרפורמה החשובה ביותר שלו דהיינו רפורמת הבריאות.

אז נכון: ניתן למצוא ב 2500 העמודים של החוק הרבה מאוד עיוותים, גידול דרמטי של העלויות לרוב הציבור והתנערות מעסיקים מדאגה לעובדיהם. יתר על כן הפטור מאותו חוק הניתן לחלק מן הועדים החזקים ולקבוצות כוח נוספות יכול בהחלט להכעיס. אבל כאשר הנשק היחיד שעומד לרשות הרפובליקאים גורם לפיטורים המוניים של עובדי מדינה (מדובר על 800 אלף כרגע) והפסקת שירותים לאזרחים בתחומים רבים, הציבור אינו מוכן לגבות את המהלך.

במצב כזה אין פלא שהשאננות שולטת בשווקים ורק הפתעה גמורה תוכל לשנות זאת. האם זה יקרה ב- 17 לחודש ? האם תקרת החוב תהיה הזירה האמיתית למאבק? ימים יגידו.

בחזרה למדור "עולם של הזדמנויות"

 

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM ידאגו שתישארומחוברים למה שחשוב להכיר

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#