תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם הדולר האוסטרלי בפני תיקון רחב?

סיום סבב הורדות הריבית והשיפור בנתונים בסין עשויים להכשיר את הקרקע לתיקון משמעותי של הדולר האוסטרלי

המתקפה בסוריה נדחתה לפי שעה ובשוק חזרו לעסוק בנתוני המקרו ובמדיניות הבנקים המרכזיים. הנגידים שוב במרכז כאשר העיניים נשואות לעבר החלטות הריבית ודו"חות התעסוקה בארה"ב, שישפיעו על החלטת הנגיד האמריקאי לצמצם בהרחבה הכמותית.
מי שעשה את הסיפתח היה הבנק של אוסטרליה, שהותיר החודש כמצופה את הריבית ללא שינוי ברמה של 2.50%. בעקבות ההחלטה התחזק הדולר האוסטרלי למול המטבעות המרכזיים. ההחלטה אמנם הייתה צפויה, אבל מה שדחף את הדולר האוסטרלי היה היעדרם של רמיזות בהודעתו של הבנק באשר להורדות ריבית נוספות בחודשים הקרובים. בהודעת הבנק נמסר שהמדיניות שגובה הריבית הנוכחית "תואמת את הנסיבות".


 הירידה בדולר האוסטרלי הואצה באפריל.


מה שעוד תרם לחוזקו של הדולר האוסטרלי השבוע היה הנתונים החיוביים בסין, עת טיפס מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בכלכלה השנייה בגודלה בעולם מ-50.4 ל-51, איתות על התרחבות הפעילות. מעצם היותה של סין שותפת הסחר העיקרית של אוסטרליה, ישנה קורלציה הדוקה בין המצב הכלכלי בסין לבין ביצועיו של הדולר האוסטרלי.

ניתוח טכני: האם הדולר האוסטרלי קבע תחתית?

כפי שניתן לראות, הדולר האוסטרלי נתון במגמת ירידה חדה למול הדולר כבר חודשים רבים. הירידה הואצה בחודש אפריל, וזאת בעקבות סדרה של נתונים שליליים בסין ובמקביל לשבירה של הזהב. ה-AUDUSD צנח לא מכבר לשפל של 0.8850, הרמה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2010. ואולם, הירידה האחרונה של הצמד נבלמה בדיוק ברמת השפל האחרונה, ועל כן יש לנו היתכנות לתחתית כפולה, שעשויה לפתוח פתח לתיקון רחב יותר ומתבקש. המבחן הראשון לתרחיש הזה יהיה ב-0.9080, שם מצטלבים ה-SMA ל-50 יום וקו יורד המחבר שני שיאים יורדים. עלייה מעל רמה זו עשויה להאיץ את העלייה, לעבר היעדים הבאים ב-0.92 וב-0.93.

 

עוד במדור "חדר העסקאות"

 

 


 

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM ידאגו שתישאר ו מחוברים למה שחשוב להכיר

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#