תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם העלייה במחירי הבתים בארה"ב היא בת קיימא?

הנדל"ן האמריקאי התאושש בשנתיים האחרונות, אולם המפתח להמשך עליית המחירים אינו בידי הקונים.

אין ספק שהנדל"ן האמריקאי נמצא בשלב התאוששות גדולה. באזורי היוקרה לא הייתה ממש קריסה,אבל בממוצעים הארציים התחוללה פילה חופשית עד תחילת 2011. באותה שנה התחולל שינוי משמעותי. היו לכך מספר סיבות: ראשית, כמויות הכסף להשקעה המודפסות כל חודש במסגרת ההרחבה הכמותית החלו לחפש מציאות אמיתיות. במקביל הבנקים ניקו את רוב הבעיות המשפטיות שעמדו מולם בתחום זה והפסיקו לשפוך את הבתים לעיקול לתוך השוק, תך שהם משחררים אותם רק במשורה. בנוסף, המחירים ירדו לרמות אטרקטיביות , באזורים שנפגעו הכי קשה אף לרמת המחיר שהייתה נהוגה בשנות השמונים. הריבית למשכנתאות שהייתה ברמות נמוכות של כל הזמנים דירבנו את הקניות להשקעה והחלו למשוך גם קונים לצרכי מגורים ועסקים אמיתיים ולא רק לספקולציה, והדובדבן שעל הקצפת: חלק מתוכנית ההרחבה האחרונה כלל רכישת אג"ח מגובי משכנתאות, בגובה של 40 מיליארד לחודש.

עוד במדור: איך תשפיע תקיפה בסוריה על הכיס שלכם?


כל הגורמים האלו חזקו את הרוח האופטימית הביאו לעלייה במספר העסקאות כאשר המחירים זינקו בהתאמה. למעשה, הממוצע הצליח לעלות כ-38% מן התחתית המוחלטת שלו. כמובן שהשיפור בסקטור זה של הכלכלה האמריקאית השפיע לטובה גם על סקטורים שונים הנותנים שירותים לנדל"ן (פיננסים, בניה, משכנתאות, ריהוט ומכשירים, וכו.) ויחד עם שוק המכוניות היווה את אחת מן הנקודות שעליה התגאו, בצדק, קובעי המדיניות בתקופה האחרונה.


מחירו החציוני של בית בארה"ב. מגמת התאוששות מרשימה


האם העלייה מהירה מדי? האם היא בכלל תחזיק מעמד לטווח הארוך? נראה כי הכול תלוי בגורמים שהחלו את התהליך הזה. לאחרונה ראינו כי העלייה בתשואות האג"ח ל- 10 שנים השפיע לרעה על המכירות החדשות והתחלות הבניה. כמו כן, במידה והבנקים יחושו שהגיע הרגע לשחרר עוד ועוד בתים מעוקלים לתוך השוק נראה שוב עודף היצע. יש להניח שרוב המשקיעים שלקחו עמדה בשוק זה כבר עשו זאת, וזה עלול להיות גורם מעכב להמשך עלייה מהירה.
כמו במקרים רבים כאשר אנו רואים עלייה מהירה בסקטור מסוים, התיקון המשמעותי הראשון יאמר הרבה על המהות של הסקטור. אם המחיר הממוצע ירד מתחת ל-180 אלף דולר, שוב, זה יהיה סימן רע. נקודת מבט אופטימית יותר תתאפשר כאשר נראה בגרף המחיר נקודות שיא ושפל חדשות, דהיינו מגמה ארוכת טווח חיובית.

עוד במדור "חדר העסקאות"

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCMידאגו שתישארו מחוברים למה שחשוב להכיר

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#