תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

DTZ, חברת שירותי הנדל"ן הבינלאומית: "80% מהשקעות הנדל"ן ב-2014 צפויות להיות בלתי סולידיות"

המחקר האחרון של DTZ, חברת שירותי הנדל"ן הבינלאומית,  חושף כי קרנות השקעה בנדל"ן הפועלות באסטרטגיות שאינן סולידיות, המכונות בשפה המקצועית "הוספת ערך" ו-"אופורטוניסטיות" ומאופיינות בתשואה גבוהה/סיכון גבוה, מגייסות את הסכומים הגבוהים ביותר ממשקיעים. על פי הדיווח האחרון שהתקבל מהחברה, עומדים משקיעי הנדל"ן הגדולים בעולם להקצות בשנה הקרובה 80% מההון המיועד להשקעות לאסטרטגיה אופורטוניסטית. תחזית זו מהווה שינוי מגמה מהכיוון הסולידי בו נקטו הגופים המוסדיים בעולם בשנים האחרונות, לאחר המשבר שהחל ב-2008.

אסטרטגיות השקעה מסוג "הוספת ערך" כמו גם אסטרטגיה "אופורטוניסטית" מתבססות על ניצול הזדמנויות כגון מחסור בנכסים מסוג מסויים שווקים ספציפיים (למשל בניית מרכזים מסחריים במרכז אירופה או הסבת ייעוד של בניין משרדים לדירות) , מצבים בהם קיים מחסור בהון ואפשרות לרכישה במחירים אטרקטיביים.  השקעות אלה כוללות השקעה בייזום ופיתוח, השקעה בשווקים מתפתחים ושימוש גבוה ביחס גבוה של הלוואות לצורך מימון הפרויקט. עיקר הרווח הצפוי מפרויקטים אלה טמון ברווחי הון הנובעים מעליית ערך הנכס, בניגוד להשקעות סולידיות, המכונות Coreומתבססות על תשואה שוטפת שמקורה בדמי שכירות.

 

DTZחשפה גם כי חל גידול של 6% בהון המיועד להשקעות נדל"ן ב-2014, נתון המסתכם לשיא חדש של השקעות נדל"ן בעולם ועומד על 340 מיליארד דולר. עוד נאמר בדיווח כי "הדומיננטיות של קרנות אופורטוניסטיות מסתמנת באופן הברור ביותר בקרנות המתכוונות להשקיע באופן גלובאלי, המייצגות 2/3 מההון הפנוי להשקעה". יבשת אמריקה ממשיכה להוות נתח גדול יותר של עניין עבור ההון המיועד להשקעות מסוג זה. התאוששות ארה"ב מהווה מוקד משיכה להון, כמו גם שווקים מתפתחים באמריקה הלטינית, כגון ברזיל.

המידע מבוסס על כתבה שהתפרסמה במגזין PRER: http://www.perenews.com

/Article.aspx?article=74599


לחזרה למדור Real Estate Marker

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#