רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מהו המנגנון הנכון להפרדת אחזקות של בעלי מניות בחברות משותפות?

את היחסים בין בעלי המניות או השותפים ראוי להסדיר מראש בהסכם מייסדים או בתקנון. מהלך שכזה עשוי לחסוך את גלגולו של סכסוך בין בעלי המניות לפתחו של בית המשפט, שיצטרך להחליט מהו המנגנון הנכון להפרדת האחזקות – BMBY ,Texas Shoot Out או Russian Roulette?

למי שייכים כספי שכר טרחה שהתקבלו לאחר הגירושין?

בית המשפט קבע באופן חד משמעי כי המבחן הראוי לסיווג כספים שנתקבלו לאחר המועד הקובע הוא מבחן "השירות" ולא מבחן "ההכנסה". הדוגמאות הנפוצות לסוגייה זו הן תשלומי שכר טרחה כשאחד מבני הזוג הינו עורך דין, ובמקרים מסוימים אופציות שמועד פירעונן נקבע לתקופה שלאחר הגירושין.

רוצים אזרחות פולנית? שני ערוצי פעולה וכמה תובנות

בפני המבקשים אזרחות פולנית עומדים שני ערוצי פעולה – פנייה דרך השגרירות ופנייה ישירה לפולין. עו"ד רון כהנא, העוסק באשרור אזרחות האיחוד האירופי, סוקר את יתרונותיה של הפנייה הישירה ונותן כמה טיפים לשיפור יעילותה.

בדקתם אם אתם יכולים לקבל אזרחות לטבית? מדריך

בתחילת אוקטובר 2013 נכנסו לתוקף תיקוני חקיקה מסוימים לחוק האזרחות הלטבי, במסגרתם נפתח פתח גם לישראלים מבקשי אזרחות לטבית. התיקון משמעותי גם עבור אזרחים ישראלים ממוצא לטבי שעזבו לישראל בזמן שלטביה הייתה תחת ריבונות ברית המועצות.

זכויות עובדי קבלן: השוואת תנאים - האם מחויבת המציאות?

חוק העסקת עובדי קבלן מ-1996 קובע כי תנאי העבודה של עובד המועסק על ידי חברת כ"א יהיו כשל יתר העובדים. האומנם מיושם החוק בפועל? עו"ד דרורית מלינרסקי גורסת כי ללא יישום מלא של החוק לא תיתכן יציבות במכלול יחסי העבודה במשק.

בנק לאומי ובתי השקעות במיתוג חדש עוקף בנק - הלוואות חברתיות

מדוע בנק לאומי עומד להיכנס לתחום ההלוואות החברתיות, פעילות כלכלית שתכרסם במקור הרווח הגדול ביותר של בנקים? עו"ד רועי סלוקי סוקר בקצרה את שוק ההלוואות החברתיות הצובר תאוצה ומונה שלוש סיבות אפשריות למהלך של בנק לאומי.

דיוקן מקצועי אישי – עו"ד שלומי תורג'מן

עו"ד שלומי תורג'מן, מייסד משרד ש. תורג'מן עורכי דין, מתמחה בתחום היחסים והסכסוכים בין בעלי מניות, יחסים בין שותפים ומשברים. הוא איש עסוק המחלק את זמנו בין עבודה משפטית אינטנסיבית, הוראה באקדמיה ויזמות עסקית (BTB), אך מוצא זמן גם לעניינים ציבוריים וטובת הכלל – מיוזמה להקים מחלקה מיוחדת של שופטים מתמחים בהיבטים האזרחיים של הגבלים עסקיים ועד חזון להזנקתה של ישראל קדימה ושינוי פני המדינה.