תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תתחילו לשחק שחמט עם העובדים

אם אתם חובבי משחק המלכים ייתכן שהמאמר הזה ידבר אל ליבכם, אבל גם אם אתם חובבי משחק הדמקה ומנהלים עובדים כדאי שתקראו אותו. המהלך הראשון מתחיל במאמרו של מרקוס בקינגהם שפורסם במגזין הניהול היוקרתי בעולם Harvard Business Review

בקינגהם הסביר כי בדמקה כל כלי המשחק נעים בכיוון זהה ואחיד, זאת לעומת שחמט שם לכל כלי יכולות ייחודיות הנבדלות משל אחרים ושחקן מיומן נדרש להפעיל באופן מושכל את הכלים בהתאם ליכולותיהם וברגע הנכון. קל לנחש מה עיניו המודל למנהל התכליתי: שחקן שחמט כמובן. מנהל כזה משקיע שעות ארוכות בלימוד והכרות עם המיומנויות של אנשי  צוותו ומתלבט אילו משימות להתאים לכל אחד ואחד כך שיעשו שימוש בעוצמות שלהם וימקסמו את יכולותיהם.

אלא שבמציאות ככל הנראה רוב המנהלים משחקים דמקה: סקר שערך מכון גאלופ כמעט לכל אורך העשור הראשון של המילניום וכלל למעלה משני מליון איש העלה כי רק 14 אחוז מהמשיבים הרגישו שהם מבטאים רוב הזמן את העוצמות שלהם בעבודה. המשיבים נשאלו כיצד נראות השיחות עם המנהלים שלהם, ועד כמה מתמקדים בשיחות אלו בחזקותיהם. לאור הנתון לעיל, גם התוצאות הבאות לא מפתיעות: ארבעים אחוז לא משוחחים כלל עם מנהליהם על הנושאים הללו, שלושים ושישה אחוז משוחחים על החולשות, ורק עשרים וארבעה אחוזים משוחחים על העוצמות. לא פלא שכאשר העובדים נשאלו מה לדעתם יגרום להם להצלחה רבה יותר בעתיד, שלושים ושבעה אחוזים בלבד השיבו "לטפח את העוצמות שלי" והשאר, שישים ושלושה אחוזים השיבו "לתקן את חולשותיי". התוצאות מדברות בעד עצמן: עובדים ומנהלים כאחד השתכנעו שמוטב להשקיע אנרגיה בתיקון החולשות ולא בטיפוח העוצמות.

אולם מדוע בכלל יש להניח כי עדיף לטפח את עוצמות העובדים? ובכן, המחקר הראה כי חברים בצוותים בעלי הישגים מובילים מדווחים שהם דווקא כן מצליחים לבטא את העוצמות שלהם ביותר מאשר שבעים וחמישה אחוזים מזמן העבודה ללא תלות בארגון בו הם פועלים.  המסקנה היא שמנהלים שרוצים לשחק שחמט צריכים להביא לידי ביטוי את החלקים החזקים של עובדיהם, יכולותיהם הבולטות והתורמות ביותר שהעובדים יכולים להביא לצוות ולתפקיד אותם הם ממלאים.

המטרה של המנהל היא אם כן לזהות את הכישרונות הטמונים בכל אחד מאנשי הצוות שלו ולתרגמו למשימות המתאימות ליכולותיו ובכך למצות את הפוטנציאל המרבי הטמון הן בעובד והן בצוות. השלב הבא במשחק השחמט יחייב האצלת סמכויות, מתן מרחב פעולה ובעיקר מתן אמון: כאשר נשאלו העובדים כיצד נראה מקום העבודה האידיאלי בעיניהם שישים אחוזים מהם אמרו :"אותו המקום רק עם אחריות יותר גדולה", או "יותר התמחות במה שאני עושה".

בחזרה למדור להב פיתוח מנהלים

 

לפרטים על קורסים ותכניות ניהול ולמידע כללי הקליקו כאן וניצור עמכם קשר בהקדם

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#