תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מדור דילמה ניהולית: מדי חודש תעלה במדור דילמה ניהולית חדשה ואתם מוזמנים לשלוח לנו את הפתרונות היצירתיים ביותר שלכם. הפתרון היצירתי יזכה את שולחו בתואר: 'המנהל היצירתי של החודש' ובפרס

פרס לזוכה החודשי: ספר ניהול, בסוף הפעילות תתקיים תחרות לפתירת דילמה ניהולית מיוחדת בין כל המנהלים שניצחו כל חודש, והמנצח יזכה בתכנית ניהול לבחירתו (עפ"י התקנון).

דילמת החודש: הסכסוך שמרעיל את עבודת הצוות
מה עושים כאשר סכסוך אישי בין שני עובדים החשובים למקום העבודה באותה המידה פוגע בעבודת הצוות?

אנו מחכים לתשובות שלכם, שלחו אותן אל: oric@lahav.ac.il
לקריאת התקנון

זה קורה בחברות הכי טובות: שני עובדים באותו צוות, שניהם בדרג זהה, שניהם עובדים טובים ומוערכים, שניהם חדורי מוטיבציה ויעילים לארגון אבל הם לא מסתדרים זה עם זה. הקונפליקט שהחל מחילוקי דעות מקצועיים לגיטימיים הפך לסכסוך בולט על רקע אישי הפוגע בכל עבודת הצוות.

את/ה, המנהל/ת שלהם, שלחת אותם לשבת על קפה, הבהרת בצורה עניינית שישימו את הבעיות ביניהם בצד, הושבת אותם בחדר שלך אחד על אחד לליבון העניינים ואיימת שלא ייצאו מהחדר עד שלא יגיעו להבנות, אבל על אף כל הניסיונות ליישב את הסכסוך וליישר את ההדורים הקונפליקט לא בא אל סופו, המתיחות נותרה בעינה ועבודת הצוות ממשיכה להיפגע באופן יומיומי כתוצאה מכך. עתה משכלו כל הקיצין, את/ה, המנהל/ת, נדרש לפיתרון יצירתי שישיב את השקט ואת אווירת העבודה הפרודוקטיבית אל כנם.

אז מה אתם הייתם עושים?

אנחנו מחכים לתשובות שלכם.

אנו נשמח לקבל את תשובתך למייל oric@lahav.ac.il בצירוף פרטיך: שם מלא, תפקיד, חברה, אימייל, טלפון נייד. פתרון שיישלח ללא הפרטים הדרושים לא ישתתף בתחרות.

בחזרה למדור להב פיתוח מנהלים

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#