תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נדל"ן המכבד את דייריו: יש חיה כזאת

לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי, שצוין ב-10 בדצמבר, מסבירה איה רואש, מנהלת השיווק של אזורים, כיצד תכנון נכון של פרויקטי מגורים מסייע לשמור על הגבול הדק שבין כיבוד פרטיות וביטחון הדיירים לבין פתיחות, יחסי שכנות טובים וחיי קהילה עשירים

ב-10 בדצמבר, כבכל שנה, צוין ברחבי העולם יום זכויות האדם הבינלאומי, המדגיש את זכויות האדם הבסיסיות, ובראשן הזכות לביטחון והזכות לכבוד ולפרטיות. לכולנו חשוב לשמור על הזכויות הללו, הן של עצמנו והן של הזולת, אך האתגר הוא בניסיון לשמור על הגבול - שפעמים רבות הוא דק מאוד - בין כיבוד האחר ופרטיותו לבין יחסים חמים והדדיים עמו.

באתגר הזה נתקלים, למשל, הורים רבים, בניסיונם לשמור על פרטיות ילדיהם ולכבדה, לצד הדאגה הכנה לשלומם, לביטחונם ולבריאותם. לא אחת נאלץ ההורה לבחור אם לסמוך על הילד ועל החינוך שהעניק לו, או לחקור אותו בשאלות, שלעיתים אף מסתיימות בבדיקת פרופיל הפייסבוק שלו (גרסת "יומני היקר" של שנות האלפיים). החוכמה היא למצוא את נקודת האמצע, את האיזון הנכון בין שני הקצוות.

גם בעולם הנדל"ן אנו מתמודדים עם האתגר שבשמירה על זכות הדיירים לביטחון ולפרטיות בד בבד עם השמירה על הצורך הבסיסי שלהם בתקשורת ובקשר אנושי. כאן אל לנו לסמוך רק על הדיירים שידעו להפריד בין התחומים ולשמור על האיזון הנכון - עלינו, כיזמים, מוטלת האחריות למצוא את הנוסחה המנצחת ולהכין את הקרקע הטובה ביותר לכך. זה מתחיל בתכנון נכון של פרויקטי המגורים ובבנייה מדורגת של הדירות. בצורה כזו מרפסות הבתים לא יחפפו זו לזו, והמשפחות שנהנות מהן יזכו לפרטיות. גם בתוך הבית חשוב לדאוג לפרטיות הדיירים ולתחושת המרחב האישי שלהם על ידי בניית דירות מרווחות, תוך כדי הפרדת אזור חדרי השינה מאזור הסלון והמטבח. כך יכולים דיירי הבית לארח חברים ובני משפחה, תוך כדי שמירה מרבית על פרטיותם וכיבוד שאר בני הבית.

כדי לשמור על הזכות הבסיסית של בני הבית וילדיהם לביטחון, יש להקפיד על בנייה בטיחותית העומדת בדרישות החוק, תוך כדי שימוש בחומרים חסינים וציוד הדירות בממ"דים. מנגד ובו בזמן, יש לעודד אינטראקציה חברתית ושותפות בין השכנים - חללים בבנייני המגורים ובשכונה לטובת כלל הדיירים, מרכז מסחרי בקרבת הבית, וגני משחקים ופארקים ירוקים אשר ישמשו נקודת מפגש נעימה לתושבי השכונה ויעודדו חברויות חדשות. זוהי חובתנו כיזמים לספק לדיירים את הכלים הראשוניים ליצירת קשרים ענפים, בין שבמרחבים הציבוריים המשותפים, בין שבייזום פעילויות ואירועים למענם ובין שבמערכות טכנולוגיות מתקדמות, דוגמת מערכת הדיירים האינטרנטית שיצרנו, המאפשרת קיומו של קשר שוטף גם מהבית.

יחסים טובים בין הדיירים, שנגזרים מחיי קהילה פעילים, מעוררים בשכנים רצון ומוטיבציה לשמור על מראה הבניין והשכונה כולה, כך שמלבד כבוד הדדי איש לרעהו הם ישמרו גם על כבוד הבניין והשכונה. בסופו של דבר מדובר במעגל קסמים, שאותו אנחנו, היזמים, מתחילים: תכנון נכון של בנייני המגורים והשכונה - השומר מצד אחד על פרטיותם, על כבודם ועל ביטחונם של הדיירים, ומן הצד האחר אינו מגביל תנועה חברתית - יסייע לדיירים לשמור בעצמם על האיזון הנכון שבין כיבוד פרטיות השכנים לבין יצירת יחסים טובים.

בית זה הרבה יותר מארבעה קירות, בית זה אנשים, בית זה קהילה. רוצים לחיות בדירה של אזורים? מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#