תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

השכונות שהורים לילדים אוהבים

בחירת שכונה לגידול הילדים היא משימה חשובה שהורים רבים משקיעים בה מאמץ רב. סמיכות לגני ילדים ובתי ספר, חיי קהילה עשירים ומכלול שירותים ליד הבית הם סוד ההצלחה.

אחת ההחלטות המורכבות ביותר שכל זוג צעיר נאלץ לקבל בחייו, היא זו הקובעת היכן יגדלו ילדיו. מעבר להחלטה כלכלית כבדה, מדובר בדבר היקר ביותר להורים והנתון יותר מכל להשפעה. לכן, לפני הכול, מדובר בהחלטה רגשית שאליה מתנקזים כל החלומות, האמונות והערכים של המשפחה.
הפרמטרים שמשפיעים על ההחלטה כוללים, מעבר לדירה מרווחת שתענה על צורכי המשפחה המתרחבת, גם קריטריונים שמתייחסים לסביבת המגורים ולמגוון שירותים נחוצים. כאלה הם, למשל, הימצאותם של מוסדות חינוך טובים: בסקר הגדול שערכה חברת אזורים, בשיתוף מכון גיאוקרטוגרפיה, ציינו יותר מ-50% מהדיירים את חשיבותם של גני ילדים ובתי ספר בקרבת הבית, המקנים גם שקט נפשי להורים; כשההליכה לגן או לבית הספר מסתכמת בכמה דקות, ואינה מאלצת את הילדים לחצות צמתים מסוכנים או כבישים ראשיים, תחושת הביטחון של ההורים עולה. גם קיומם של מתנ"סים, שירותים קהילתיים, שירותי בריאות, תשתיות מפותחות ובטיחותיות, גני משחקים ופארקים ירוקים משפיע על החלטת המגורים של משפחות צעירות.

תמהיל שירותים רחב לטובת התושבים בפרויקטים של אזורים

בפרויקטי המגורים השונים של חברת אזורים מושם דגש רב על יצירת חיי קהילה בשכונה, שמתבטא בהקצאת חללים משותפים לטובת כלל הדיירים וילדיהם עוד בשלב תכנון הפרויקט. פארקים רחבים וגני משחקים הם מהמאפיינים הבולטים של שכונות המגורים, וכן קרבה למוסדות חינוך איכותיים.
כך, למשל, שכונת "אזורים רחובות החדשה" מושכת אליה משפחות צעירות הודות ל-18 גני ילדים ולשני בתי ספר יסודיים הנמצאים במרחק הליכה מבתי המגורים. בשכונה פארקים ומדשאות, וכן קאנטרי קלאב ומרכז מסחרי, המשמשים מוקד קניות ובילוי לכל המשפחה.
בלב שכונת "אזורים ברנע" באשקלון נבנה פארק רחב ידיים, הכולל גני משחקים ומתקני כושר. הפארק ממוקם בסמוך לגני ילדים, לקאנטרי קלאב ולמרכז מסחרי, הכולל בית קפה וסופרמרקט, לצד קופת חולים, משחקייה, חנויות ושירותים נוספים. בקרוב עתידים להיבנות בבנייני המגורים גם חדרי ג'ימבורי ספורט לילדים, שבהם יוכלו הקטנטנים לשחק בבטחה בסמוך לבית.
שכונת "אזורים הפארק" בפתח תקווה שוכנת במרחק כמה דקות הליכה מהקניון הגדול בעיר, המציע מגוון חנויות ופעילויות לכל המשפחה, וכן משחקייה לילדים. נוסף על כך, השכונה ממוקמת מעל הפארק הגדול של העיר, ובקרוב תכיל פארק אינטימי המיועד לתושביה בלבד. שני גני ילדים פועלים בשכונה, ובעתיד יוקמו בה מוסדות חינוך נוספים, וכן חדר ג'ימבורי שייבנה בתוך הבניין וחדר נוער.
גם בשכונת "עבר הירדן" בקריית אונו קיים בית ספר יסודי סמוך לבתי המגורים, וכן ארבעה גני ילדים. שטחים ירוקים, מתקני משחקים ונגישות לצירי תעבורה מרכזיים משלימים את התמונה ויוצרים שכונה המותאמת לצורכיהן של משפחות צעירות.

"מכלול שירותים בקרבת הבית הוא מוקד משיכה למשפחות צעירות"

"קרבה למוסדות חינוך ולצירי תעבורה ראשיים ושירותים קהילתיים נחוצים, הנמצאים בתוך סביבת המגורים, הם מאבני היסוד של שכונה המתאימה לגידול ילדים", אומר תומס מימון, מנהל המכירות של אזורים. מכלול שירותים זה, לדבריו, הוא מוקד משיכה למשפחות צעירות ומעלה גם את ערך הנכס ואת תשואת הנדל"ן. "אזורים מקפידה על רכישת קרקעות במקומות שבהם קיימים שירותים לטובת המשפחה כולה, החל בספרייה עירונית וקאנטרי וכלה באזורי מסחר", מדגיש מימון. איה רואש, מנהלת השיווק של אזורים, מוסיפה כי כחברה יזמית, אזורים פועלת בעצמה ליצירת שירותים ציבוריים שתורמים גם לחיי קהילה עשירים, לטובת התושבים.

"מרכזים מסחריים הם נקודת מפגש ליצירת קהילה"
"טרם רכישת דירה, משפחות צעירות מתעניינות במרכזים קהילתיים בסביבת המגורים ומדגישות את נושא הקניות והבילוי", אומר ניר שימול, מנכ"ל משותף בחברת ריטייל-אין, המשווקת קניונים ומרכזים מסחריים בלב שכונות מגורים, "מעבר לביצוע קניות, מרכזים מסחריים הם נקודת מפגש חשובה לתושבי השכונה, שבה הם מבלים עם ילדיהם, מכירים את השכנים ויוצרים קהילה".
לדבריו, מרכזים מסחריים מתאפיינים בשילוב של בתי קפה ומסעדות, לצד שירותים נרחבים לילדים, דוגמת ג'ימבורי, פיצריות ומזון מהיר, חנויות לילדים וגני משחקים ושעשועים הסמוכים לבית הקפה, כך שגם ההורים וגם הילדים יכולים למצוא בהם את מבוקשם.

שומרים גם על בטיחות הילדים

כאמור, שירותים לטובת התושבים, בין שבתוך הבניין ובין שמחוצה לו, הם קריטריון חשוב למשפחות צעירות בדרכן להחלטה המשמעותית של רכישת דירה. עם זאת, בראש ובראשונה עומד נושא הבטיחות, שבא לידי ביטוי במגוון רחב של פרמטרים: הגנה מפני שריפות בבניין, מערכת כריזה הפועלת בשעת חירום, תאורת חירום ושילוט הכוונה לדיירים במקרה הצורך.
"לכל פרויקט חדש של אזורים מוצמד יועץ בטיחות, המבצע בקרה מלאה על הנושא ומגן על הדיירים ועל ילדיהם", אומר יוסי שלו, סמנכ"ל הנדסה ותכנון בחברת אזורים, "בנייני המגורים השונים מצוידים במפוחים, במתזים ובגלאי עשן, כך שהבניינים עומדים בדרישות החוק והתקנים הרלוונטיים ומגנים על כלל הדיירים". הנחיות הבטיחות מנחות את החברה גם בשימוש בחומרים השונים, כך שיהיו עמידים בפני אש. מלבד זאת, כל דירה מצוידת בממ"ד, מרחב מוגן לטובת דיירי הבית במקרה של אסון, חלילה, כגון מלחמה או רעידת אדמה.

"משפחות מעוניינות כיום במכלול שירותים ליד הבית, ובמרכזם חינוך, לרבות חינוך משלים דוגמת חוגים ופעילויות במתנ"סים, וגנים ציבוריים", מוסיפה ד"ר רינה דגני, מתכננת ערים ויו"ר קבוצת גיאוקרטוגרפיה, "גם רמת ההשקעה של הרשות המקומית עצמה בנושא החינוך היא עניין שמושם עליו דגש. נוסף על כך, יש חשיבות למעורבות קהילתית גבוהה, לוועד בית חזק או לגורם שאחראי לניהול השכונה, המעניק לדיירים תחושה שיש מי שדואג להם".
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#