תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לא רק ביום כיפור: הערים שהכי נעים לדווש בהן על אופניים

ישראל היא עדיין לא הולנד, אבל קיימות בה מספר ערים שהשקיעו במסלולי אופניים מפותחים, לרווחתם של התושבים. מסקר של עיריית תל אביב עולה כי 83% מתושבי העיר תופסים את תל אביב כמתאימה לרכיבת אופניים, ובעיר ימים בנתניה תוכננו שבילי האופניים כבר בשלב התכנון המקדמי של השכונה. על החשיבות של תשתית אופניים טובה לרכיבה בטוחה, וטיפים לרכישת אופניים מתאימים לילדים – בכתבה שלפניכם

רכיבה על אופניים הפכה לשיטת ניידות פופולארית בישראל, ולא בכדי: חיסכון בפקקים, בבעיות חניה ובדלק, לצד שיפור הכושר הגופני והעלאת האדרנלין בגוף, גורמים ללא מעט אנשים להשאיר את הרכב בחניה, ולדווש כל הדרך לעבודה, בתנאי שהיא נמצאת במרחק רכיבה סביר, כמובן. ישראל אמנם רחוקה עדיין מרחק רב מהולנד וממדינות אחרות באירופה, שבהן נראה כי יש יותר שבילי אופניים מכבישים, אך ישנן מספר ערים בארץ, שהרשויות המקומיות הקצו בהן שטחים רבים לטובת שבילי אופניים.

כ-14% מתושבי תל אביב רוכבים על אופניים לעבודה: תשאלו את דיירי מגדלי נאמן
כזו היא למשל תל אביב, שבה מסלולי אופניים מפותחים, ושבילים ייעודיים לרוכבים הנמצאים בצמיחה מתמדת. בסקר שערכה עיריית תל אביב בחודש יוני 2012 בקרב תושבי תל אביב-יפו, נמצא כי 18,300 מתושבי העיר שגם עובדים בה, המהווים כ-14% מכלל תושבי העיר, רוכבים על אופניים לעבודה. 83% מתושבי העיר העידו בסקר, כי הם תופסים את תל אביב כעיר המתאימה לרוכבי אופניים.
מההתפתחות המואצת של מסלולי האופניים בתל אביב, בעיקר לאורך הטיילת, נהנים גם תושבי פרויקט מגדלי נאמן של אזורים: 14 הק"מ שמרכיבים את הטיילת רחבת הידיים, מתחילים באזור נמל יפו ומסתיימים בתל ברוך, סמוך לפרויקט מגדלי נאמן.

שביל אופניים מפותח מחבר בין שכונת עיר ימים בנתניה לווינגייט
גם בשכונת עיר ימים היוקרתית בנתניה תוכננו על ידי העיריה שבילי אופניים רבים לטובת התושבים. כך, בלב פרויקט אזורים בשכונה עוברים שני שבילים מרכזיים – השביל הירוק (שביל השמורות) והשביל הכחול (שביל הים), כאשר השביל הירוק מקשר בין חוף הים לשמורת האירוסים, ובמקביל אליו עובר שביל אופניים מסודר. שביל זה חוצה את שכונת עיר ימים, וממשיך עד לשמורת נחל פולג ווינגייט.
איה רואש, מנהלת השיווק של אזורים: "טיפוח נושא שבילי האופניים על ידי הרשות המקומית בעיר ימים, מחזק את תכנון הפרויקט של אזורים כפרויקט בטיחותי המותאם למשפחות".

"בעיר ימים תוכננו שבילי אופניים כבר בשלב תכנון השכונה"
מסלולים אלה מקבלים חשיבות גדולה עוד יותר ביום כיפור, הלוא הוא חג האופניים. גם בהיעדר כלי רכב על הכבישים, נעים ובטוח יותר לדווש במסלולי אופניים מסודרים, בערים שבהן קיימת תשתית מתאימה לכך. "בשכונות חדשות כשכונת עיר ימים תוכננו שבילי אופניים כבר בשלב תכנון הפיתוח המקדמי", נמסר מאגף איכות הסביבה של עיריית נתניה. "בעיר ימים שבילי האופניים מאפשרים רכיבה דו-סטרית לאורך כ-7.5 ק"מ". שבילים אלה מצטרפים למסלולי הרכיבה של שאר אזורי נתניה, דוגמת שביל 2X2, המתוכנן להימתח מצדו המערבי של כביש החוף ועד לתל אביב, ופארק האופניים בלב חורשת עצי האיקליפטוס. סך הכול בנתניה 60 ק"מ של שבילי אופניים, חלקם עדיין בבנייה.

"עידוד רכיבה על אופניים: חלק ממדיניות תחבורה ידידותית לסביבה"
"הקמת שבילי אופניים היא חלק ממדיניות 'מיתון תנועה', אשר צוברת תאוצה בערים רבות בארץ ובעולם", נמסר מדוברות עיריית נתניה. "נוסף על כך, עידוד רכיבה על אופניים מהווה חלק מאסטרטגיה של תחבורה ידידותית לסביבה, שאותה מקדמת הרשות העירונית".
ללא ספק, ילדי עיר ימים בנתניה וילדי תל אביב ייהנו ביום כיפור מדיווש קל ונוח, ולא רק ביום כיפור: מסלולי האופניים מבטיחים רכיבה בטוחה לילדים ושקט נפשי להורים בכל ימות השנה. עם זאת, מפותחים ורבים ככל שיהיו, מסלולי אופניים לבדם אינם מספיקים לשמור על בטיחות הרוכבים, ילדים ומבוגרים כאחד. חשוב לא פחות להצטייד באופניים טובים ומתאימים ובאמצעי בטיחות, ובראשם קסדה לראש".

"בבחירת אופניים לילד: חשוב שיוכל להניח כפות רגליים מלאות על הפדלים"
"אופניים ראשונים אפשר לקנות לילד כבר בגיל שנתיים-שלוש, ועליהם להיות מצוידים בגלגלי עזר בגודל 12 אינץ'", ממליץ דוד בסידן, הבעלים של "מרכז האופניים בסידן" מקהילת אזורים בפתח תקווה. "על מנת שיהיו בטיחותיים, חשוב לוודא שהילד יושב עליהם בנוחות, מסוגל להניח כפות רגליים מלאות על הפדלים, ויכול לגעת ברצפה עם קצות האצבעות, תוך כדי ישיבה על הכיסא". לדבריו, החל בגיל 4 ניתן לבדוק עם הילד אפשרות להסרת גלגלי העזר, בהתאם לקצב שלו, ולהפסיק את התלות שלו בהם.

להקפיד על קסדה, מגנים וכללי רכיבה זהירה
" כדי לבדוק אם נדרשת החלפת אופניים בהמשך, יש להגביה את הכידון ואת הכיסא עד למקסימום האפשרי. אם הילד יושב על הכיסא וכפות רגליו נמצאות באופן מלא על הרצפה, זהו אות לכך שהאופניים כבר קטנים מדי עבורו ויש להחליפם", אומר בסידן. על מנת לשמור על רכיבה בטוחה, ממליץ בסידן, פרט לקסדה, להצטייד במגנים לברכיים ולמרפקים, ובשעות החשכה להוסיף מחזירי אור ופנסים. נוסף על כך, לדבריו, חשוב לבדוק אחת לתקופה את האופניים בחנות מתאימה. "יש לוודא שהמעצורים תקינים, לבדוק לחץ אוויר בגלגלים, ולשים לב שהשרשרת נקייה מלכלוך ומהודקת במידה הנכונה", אומר בסידן, ולא שוכח גם את הפן ההסברתי: "חשוב שההורים ילמדו את הילדים לנסוע בזהירות בפארקים בשבילים המסומנים, ידריכו אותם שיש להאט לפני צמתים, להקשיב לתמרורי הדרך, ולהיות ערניים בכל רגע נתון", הוא מסכם.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#