רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

״כדי להוזיל את מחירי הדיור המדינה צריכה להכניס את היד לכיס״

רגע לפני פתיחת השנה העברית החדשה, דרור נגל המנכ"ל הנכנס של חברת אזורים, מביט בסיפוק על ששת החודשים האחרונים ומבטיח: "נעשה ככל יכולתנו לאפשר לקהל הרוכשים של אזורים לחיות חיים מאושרים כאנשים ולא כדיירים של ארבעה קירות".

מחצית השנה חלפה מאז נכנס דרור נגל, לשעבר מנהל ההשקעות הראשי של הפניקס, לתפקידו כמנכ"ל אזורים – מתוך מטרה להמשיך ולהוביל את תהליך הטיפוח של אזורים כאחת מחברות הבנייה הגדולות והמובילות בישראל. נגל הוסיף לתפיסה המערכתית של אזורים את ניסיונו רב השנים בשוק ההון ובמערכת הבנקאית, ופעל בהצלחה לשדרוג קבוע של מניית אזורים. מאחוריו הנפקת זכויות מרשימה בהיקף של כ-250 מיליון , ועל סדר היום הקבוע שלו שיפור מתמיד של מבנה ההון בקבוצה. רגע לפני ראש השנה, נפגשנו איתו לשיחה על שנת הנדל"ן החולפת ועל זו הצפויה לרוכשי דירות בישראל. התחזית: אופטימית.

"אזורים קיבלה החלטה להתמקד ולהוביל את תחום המגורים. איך אתה מסכם את השנה שחלפה לאור התפיסה הזו?"
"בית הוא נכס שיכול לאפשר תשואה, זהו צורך ישראלי בסיסי, מוצר שתמיד יהיה לו ביקוש ותמיד יקרוץ לאנשים להשקיע בו".. השנה החולפת שלנו רק מחזקת את העובדה שנדל"ן למגורים הוא תחום עם ביקוש קשיח. אנחנו מסכמים שנה של עשייה אינטנסיבית וברוכה: יצאנו לשיווק בשמונה אתרים באזורים אסטרטגיים כמו רחובות, בת ים, פתח תקוה, עיר ימים קרית אונו ועוד, ואנו מסכמים מכירות ומסירות בפועל בסך הקרוב ל-1000 דירות ברחבי הארץ".
אילו פרויקטים חדשים צפויים לצאת בשנה הקרובה?
"על הפרק פרויקט מגורים חדש בהרצלייה הילס – כ-470 יחידות דיור שיצאו בשני שלבים. פרויקטים נוספים יוקמו בכניסה להרצלייה ב' מול מחלף הסירה ובקריית אונו, שם יתווספו 76 דירות בכמה שלבים וכך גם ברחובות החדשה. בעיר ימים קיבלנו היתרים ל-147 יחידות דיור, ובאשקלון לעוד 100 יחידות דיור. במקביל אנחנו תמיד עם יד על הדופק בכל הקשור לרכישת קרקעות חדשות, עסקות קומבינציה ושיתופי פעולה אחרים. אנו שמים דגש מיוחד השנה גם על פרוקטים בתחום ההתחדשות העירונית (פינוי בינוי) כמו לדוגמה הפרויקט ביהוד".

 

אתה צופה ביקוש מתאים להיצע הזה?

"בהחלט. כאמור, הפרויקטים הם תולדה של מענה לביקושים קיימים וקשיחים של משפרי הדיור, גם אצלנו בתוך השכונות וגם אלו המגיעים מפרויקטים אחרים ושל זוגות צעירים שהם בדרך לבית הראשון שלהם. ואנחנו שואפים להוסיף ולהגדיל את ההיצע למרות האתגרים הקשורים בכך.

אם כבר עוסקים באתגרים לרכישת בית בישראל, כמו החלטות בנק ישראל בנושא המשכנתא מה לדעתך צריך לשנות?

"במשולש הזה המורכב מצרכנים-יצרנים-מדינה הפתרון העיקרי הוא בידיים של המדינה. יש כמה דברים שהמדינה חייבת לבצע – לפתח אמצעי תחבורה לפריפריה, לקדם את החינוך והתשתיות, להגדיל את היצע הקרקעות, לקצר את התהליך הבירוקרטי מול הקבלנים מרגע איתור הקרקע ועד לקבלת ההיתר, להקל בנושאים הקשורים בכוח עבודה זר. ובגדול, עליה 'להכניס את היד אל הכיס'. אם הצלע הזו בשילוש הקדוש תפעל ותתגמש, אין לי ספק כי הדבר ישפיע חד-משמעית על היכולת של הציבור הישראלי לקנות דירות ועל היכולת של היזמים לספק להן אותן".


אתם שמים דגש על דירות גדולות למשפרי דיור, האם גם זוג צעיר יכול לקנות דירה באזורים?

"אזורים כתפיסה נותנת מענה לכלל ביקושי קהליה, במרכז או מחוצה לו. אנחנו משתדלים לתת מענה מתקדם גם למשפרי דיור, בעלי יכולת כלכלית גבוהה יותר בפרויקטים פרימיום דוגמת מגדלי נאמן בתל אביב, הנביאים בירושלים וגם למשפרי דיור ולזוגות צעירים שמבינים שלא חייבים לחיות בתל אביב. איכות חיים גבוהה יוכלו להשיג גם בערים מתפתחות ומשגשגות כמו קריית אונו, רחובות, אשקלון ובת ים, ולשם הם נושאים את עיניהם. הם יכולים לגור שם בדירות משובחות בשכונות יפות עם תשתיות עירוניות מפותחות. בנוסף, חשוב להדגיש שאנחנו נותנים מענה ממוקד גם לתושבי חוץ המעוניינים לקנות בית בישראל".

אזורים חרתה על דגל המיתוג שלה את חזון הקהילה. האם המסר ימשיך גם השנה?

"טיפוח סביבות המגורים והדגש על העיקרון שבית הוא הרבה יותר מסך קירותיו, ימשיכו להיות הדגל של חברת אזורים. זה הרבה יותר ממיתוג. זוהי תפיסה ששואפת לטפח תשתיות שיעניקו לדיירינו חיים נוחים בבתים ובשכונות שלהם ויפתחו את הקשר ביניהם. בכל פרויקט שלנו אנו יוצקים את היסודות לחזון הזה דרך מועדוני דיירים, פארקים בלב השכונות, מערכת דיירים אינטרנטית מפותחת ועוד נושאים רבים אחרים, כדי שמצד אחד יחוו דיירינו איכות חיים ומצד שני יטפחו את ערך הנכסים והשכונה שלהם".

לסיכום, מה אתה מאחל לדיירי אזורים בפרט ולתושבי ישראל בכלל לרגל השנה החדשה?

"קודם כול בריאות לרוב. אני מאחל לכל ישראלי שיוכל לאפשר לעצמו בית וגג ראוי מעל ראשו. ולדיירי קהילות אזורים אני מאחל חיים מאושרים בשכונות שלנו, והגשמת החלום שלהם– אושר בין קירות הבית ומחוץ להם".
 

בית זה הרבה יותר מארבעה קירות, בית זה אנשים, בית זה קהילה. רוצים לחיות בדירה של אזורים? מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#