תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כדי להרוויח מנפט לא צריך באר

מחיר חבית נפט עלה כמעט פי שלושה בעשור האחרון וההאטה בקצב הצמיחה בסין או המשבר באירופה לא מפילים את מחירו; הנה כמה סיבות שבגללן מחיר הנפט ימשיך לעלות וגם איך אפשר להרוויח מכך

בכל דקה שורף העולם כ-60 אלף חביות של נפט. לאן הולך כל הנפט הזה? כמעט 60% מצריכת הנפט העולמית מיועדת לכלי רכב, רכבות ומטוסים. היתר הולך לתעשייה, לענף הפטרוכימיה והפלסטיקה, המזון והחקלאות. הנפט משיק גם למוצרים שלא קשורים ממש לענף האנרגיה. למשל, כדי לגדל עגל אחד נדרשות באופן ישיר ועקיף כשש חביות נפט.  

 80% מצריכת האנרגיה בעולם מתבססת על שריפת מקורות מאובנים כמו, נפט, פחם וגז טבעי. גם היום אחרי כל ההבטחות על אנרגיה ירוקה רק 9% מהאנרגיה העולמית מיוצרת באמצעות מים, רוח שמש ודלקים ביולוגיים. היתר מגיע מאנרגיה גרעינית. מחיר הנפט שעלה כמעט פי שלושה בעשור האחרון משייט כבר תקופה ארוכה במחיר של 100 דולר לחבית, וזאת למרות שבאירופה עדיין מלקקים את פצעי המשבר, וקצב הצמיחה בסין פוחת. איציק נוי מנכ"ל סמארט קפיטל - שוק ההון הבינלאומי המספקת מגוון פתרונות מסחר בשוק ההון מוצא מספר סיבות שבגללן מחיר הנפט עדיין ימשיך לעלות בטוח הארוך:    

הביקוש עולה על ההיצע

לפי הנתונים של חברת האנרגיה בריטיש פטרוליום עלה יצור הנפט בכ-2.1% מידי שנה בממוצע והצריכה צמחה כל שנה בכ-2.3% לשנה ב-40 השנים האחרונות. כלל ראשון בכלכלה הוא כשהביקוש עולה על ההיצע המחיר עולה. ולמה ההיצע לא גדל? אחד הגורמים שמווסת את קצב הפקת הנפט בעולם בניסיון לשמור על מחירו הוא ארגון אופ"ק שאחראי על שליש מהייצור. בינתיים יצואניות הנפט הגדולות בארגון ממשיכות לשמור על ה'שאלטר' ולא משחררות יותר מידי נפט לשוק כדי לשמר את מחירו.

ההתמכרות של תעשיית הרכב לנפט

החלום שהגלובוס יהיה מלא במכוניות חשמליות שקטות עדיין רחוק. חברות כמו בטר פלייס חוו כישלונות. אחרות כמו טסלה אמנם צומחות, אבל עדיין מה שמכביד על הענף הוא מחיר הסוללה היקר. היקף המכירות של מכוניות ההיברידיות המונעות באמצעות בנזין ומנוע חשמלי עדיין אינו משמעותי ועומד על אחוזים בודדים בשנה מסך המכוניות החדשות. גם בתחבורה האווירית יהיו קשה למצוא לדלק הסילוני מחליף, שלא לדבר על תעשיית הפלסטיקה.   

סין והודו ממשיכות לצמוח

ברבע המאה האחרונה עלתה צריכת האנרגיה ב-64%, היקף השימוש בנפט התרחב ב-31% והשימוש בגז הכפיל עצמו. את עיקר הביקושים החדשים מייצרות מדינות מתפתחות כמו סין והודו. מחיר החבית קפץ למאה דולר לחבית בין היתר בשל הסיבה הזו. כל עוד קצב התיעוש והבנייה במדינות האלה ימשיך, מצב המעמד הביניים ישתפר, צריכת הנפט תמשיך ותעלה, מעריכים בסמארט קפיטל - שוק ההון הבינלאומי.

ההפקה ממאגרים חדשים לוקחת זמן

 מנכ"ל יצרנית הנפט הברזילאית פטרובראס אמר בעבר כי בעתיד יהיה קשה לספק את הרעב של התעשייה לנפט: "העולם צריך לגלות סעודיה אחת מידי שנתיים כדי לשמור על ההיצע העולמי ברמה קבועה". בינתיים כמו אצלנו הולכים ומתגלים עוד ועוד מרבצי נפט וגז ברחבי העולם, ואפילו מתחת לקוטב מבטיחים חלק מהמדענים חבויים טריליוני מ"ק של נפט וגז. מאגרי הנפט והגז לא יאזלו בקרוב למרות שרק לפני כמה שנים דיברו שכך ייקרה, אבל צריך לזכור כי מרגע הגילוי עד ההפקה עוברות מספר שנים מה שתומך במחיר.

איך אפשר להשקיע בנפט? "הדרך ה'טהורה' ביותר להשקיע בנפט היא באמצעות רכישת חוזים עתידיים", מסביר נוי. "חוזים אלה משמשים סוחרים להימור על מחירה העתידי של החבית מבלי לסחור בנפט עצמו". איך זה מתבצע? אם מחיר החבית בפועל בתאריך פקיעת החוזה גבוה מהמחיר הנקוב בחוזה, מוכר החוזה יצטרך להעביר לרוכש של החוזה תשלום כאשר על כך מפקחת בורסת המסחר בסחורות. את החוזים האלה ניתן לרכוש באמצעות חברות מסחר בשוק ההון גם בארץ.

בסמארט קפיטל - שוק ההון הבינלאומי אומרים כי אפשרות אחרת היא להשקיע בתעודת סל או קרנות סל על הנפט. יחד עם זאת, בשל כשל שוק שלא נרחיב עליו לעיתים גם אם מחיר הנפט עולה מחיר התעודה יעלה בפחות. אפשרות אחרת להרוויח מהתחום היא באמצעות רכישת מניות של חברות אנרגיה אבל גם כאן אין חשיפה מלאה לשינויים במחיר. 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#