תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עכשיו זה מדעי: תחושות אירוטיות כלפי הסמארטפון

מחקר שנערך ב HIT מכון טכנולוגי חולון בדק את תחושות משתמשי הסמארטפון כלפי הטלפון ומצא יחס רגשי גבוה. שכן תפעולו כרוך ב"ליטוף" חוזר ונשנה של הטלפון, צורך לגעת, התאמה אישית, אחסון ההיסטוריה האישית ועוד. "כל אלו מובילים לפטישיזם של ממש, כיון שאנו מייחסים תכונות אנושיות למכשירים שלנו". אומרות אינה רדצ'נקו ודיוה צוקר, עורכות המחקר

מחקר שנעשה על ידי אינה רדצ'נקו ודיוה צוקר, סטודנטיות לתואר ראשון בטכנולוגיות למידה ב-HIT  המכון הטכנולוגי חולון, מצא כי משתמשי האייפון מאוהבים בטלפון שלהם הרבה יותר ממשתמשי הגלקסי.

נרכשה על ידי HIT מתוך האתר : Thinkstock's images

המחקר, שכותרתו "אייפון או גלקסי? על טלפונים חכמים והנטייה לייחס להם תכונות אנושיות", בדק את תחושות משתמשי הסמארטפון כלפי הטלפון שלהם, תוך השוואה בין משתמשי האייפון למשתמשי הגלקסי. מטרת המחקר היתה לבחון את הקשר הרגשי בין המשתמש לטלפון החכם שברשותו - ואיזה טלפון חכם מבין השניים המובילים (אייפון וגלקסי) יוצר זיקה גדולה יותר מצד המשתמש.

המחקר מצא שאנחנו לא סתם מכורים למכשירי הסמארטפון שלנו, אלא ממש מאוהבים בהם. החוקרות מצאו שעם ההשתכללות המואצת של הסמארטפונים נראה שבעליהם מפתחים כלפיהם קשר רגשי חזק ומייחסים להם מאפיינים אנושיים של ממש. בעוד שמשתמשי הגלקסי מייחסים לטלפון שלהם היבטים חיוביים בהיבט הטכני – גמישות, גודל מסך, איכות מצלמה, קוד פתוח וכו', משתמשי האייפון מציינים תכונות "אנושיות" ומפתחים זיקה רגשית למכשיריהם כאשר הם מעידים כי: יש ביננו קשר חם, אין על אייפי, היה ונשאר הראשון שלי....

מהמחקר עולה כי 94% מוטרדים כאשר מכשיר הנייד לא נמצא לידם ו- 80% מרגישים שייכות, קירבה ואף קינאה כלפי המכשיר שלהם, כאשר הוא בידיים אחרות. המשיבים טענו כי אם מכשירם ייגנב או ייאבד, הם יחושו דיכאון קליני, פאניקה וחוסר אונים. 70% מהנשאלים העידו כי הם תלותיים כלפי המכשיר שלהם במידה גבוהה עד גבוהה מאד.

ההבדל בין משתמשי האייפון למשתמשי הגלקסי ניכר היטב, כאשר 100% מבעלי האייפון העידו כי הם מרגישים קשורים אליו, לעומת 68% בלבד מבעלי הגלקסי.

ניתן לסכם ולומר כי המחקר מרמז על כך שקיימים גוונים 'ארוטיים-פטישיסטיים' לזיקה הרגשית שבעלי טלפונים חכמים חשים כלפי המכשירים שלהם, בפרט אצל בעלי אייפון. אינה רדצ'נקו ודיוה צוקר, עורכות המחקר, משערות כי מסכי המגע מובילים  ליחס הרגשי הגבוה כלפי המכשיר, שכן תפעולו כרוך ב"ליטוף" חוזר ונשנה של הטלפון. "הצורך לגעת, עיצוב הממשק, ההתאמה האישית, ההיסטוריה האישית המתועדת במכשיר וחוויות מצטברות יחד איתו מובילים לפטישיזם של ממש, כיון שאנו מייחסים תכונות אנושיות למכשירים שלנו".

אינה ודיוה מעידות כי הלימודים בטכנולוגיות למידה מאפשרים להם להתנסות בשטח ולרכוש מיומנויות הנדרשות בשוק העבודה. "אנו מודות למחלקה לטכנולוגיות למידה, על שנתנה לנו את הכלים הדרושים ואת היכולת להסתכל על תופעות חברתיות מזווית קצת שונה, לחקור ולנתח את הממצאים למחקר מקיף ובעל ערך מוסף".

תואר ראשון ייחודי ב HIT המכון הטכנולוגי חולון ב"טכנולוגיות למידה" מכשיר את הסטודנטים להשתלב בתחומי ההדרכה בארגונים, עיצוב חוויית משתמש ופיתוח סביבות אינטראקטיביות

HIT המכון הטכנולוגי חולון מציע שילוב בין ה"מעניין" ל"ישים" ומכשיר מקצוענים בעלי ראייה רחבה בתכנון, עיצוב, פיתוח והטמעה של יישומי ניו-מדיה. אין ספק כי רשת האינטרנט ובכלל זה הרשתות החברתיות, הסמארטפונים, אתרי שיתוף וידאו, מנועי החיפוש - חוללו מהפכה בצורה בה אנשים מתקשרים, משתפים, צורכים מידע, מלמדים ולומדים. כתוצאה מכך קיימת  דרישה גוברת לאנשי מקצוע בעלי תפיסת עולם מקצועית רחבה הכוללת הבנה מעמיקה באופן בו אנשים צורכים מידע (לומדים), באפיון ועיצוב חווית משתמש ובפיתוח סביבות אינטראקטיביות המסוגלים להתמודד עם סוגיות מורכבות ולשלב כלים ויכולות מתחומים שונים.

התואר ב"טכנולוגיות למידה" (טל"מ) שלHIT  המכון הטכנולוגי חולון, הינו תואר ראשון אינטגרטיבי, ייחודי, שמאפשר לבוגריו לצאת לשוק ההיי-טק עם יכולת שלא קיימת לאחרים - הבנה רחבה ויכולת לשלב בין תחומי מפתח בשוק זה. 

לימודי תואר ראשון בטל"מ מיועדים למתעניינים בעולמות של ניו מדיה ותוכן דיגיטאלי ורוצים להפוך את התחביב למקצוע מבוקש, לבעלי עניין ורקע בהדרכה (בצבא או בכל מסגרת אחרת) ו/או בעיצוב ממשק משתמש ואינטראקטיב ולבעלי "ראש גדול", המעוניינים לשלב בין כמה עולמות ולהיות המובילים בתחום חדש ומאתגר.

טל"מ מאפשרת לסטודנטים לרכוש מקצוע שמשלב גם עולם תוכן יצירתי (עיצוב ממשק משתמש), גם כלים טכנולוגיים של פיתוח מערכות וגם הבנה של תהליכי למידה והדרכה. השילוב המשולש הזה מעניק יתרון לבוגרים אל מול צרכים המשתנים של עולם התעסוקה.

כך, כאשר בוגרי תואר ראשון בטל"מ יוצאים לשוק העבודה הם ממלאים תפקידי מפתח מגוונים כגון: פיתוח וניהול הדרכה, עיצוב ממשקי מידע, פיתוח וניהול אתרים, ניהול ידע בארגונים, פיתוח ועיצוב אפליקציות במובייל, פיתוח משחקי מחשב ועוד...

HIT המכון הטכנולוגי חולון יקיים יום פתוח ב- 1 ביוני 2014 בין השעות 17:00  ל- 20:00. גולומב 52 חולון.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#