תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

התקן החדש שיגן עליכם ברכישת קרקע להשקעה

קרקע להשקעה היא הזדמנות מצוינת עם פוטנציאל לתשואה גבוהה ללא חשיפה לסיכונים מיותרים, אולם אנשים רבים מתפתים לרכוש קרקע על בסיס מצגים שיווקיים בלתי מבוססים ומשלמים מאות אחוזים מעל לשוויה האמיתי. מנכ"ל קבוצת אלמוג נדל"ן: "על מנת לקבל מידע מדויק על ההשקעה יש לדרוש את תקן 22 החדש של משרד המשפטים"

יותר ויותר משקיעים המעוניינים ברכישת קרקע עם הזדמנות ופוטנציאל לתשואה גבוהה, בוחרים לרכוש קרקע להשקעה מתוך ציפייה שהיא תופשר וערך הנכס יעלה משמעותית.

יחד עם זאת, לרובנו אין את הידע והניסיון הדרושים להערכת השווי של קרקע להשקעה, כך שבהחלטתנו לרכוש את הקרקע אנו נסמכים על נתונים המוצגים על ידי הגורם המשווק לנו את הקרקע או בעל הקרקע, ובמקרה כזה, אנו עלולים לגלות פער אדיר בין פוטנציאל הרווח שהוצג לנו לבין המצב בפועל, ואף לגלות כי פוטנציאל זה כלל אינו קיים.

קובי אלמוג, מנכ"ל קבוצת אלמוג נדל"ן המתמחה באיתור השקעות בתחום הנדל"ן, מציין כי גם נתונים על שווי השוק של הקרקעות באזור לא מספקים תמונה אמיתית באשר לשווי הנכס. "שווי השוק מתבסס על "גישת ההשוואה" ונקבע כאשר בודקים עסקאות שונות ועל פיהן קובעים את שוויו של הנכס הספציפי. אם באותו אזור כולם מוכרים קרקעות על בסיס אותם מצגים, שווי השוק מטעה. בדיוק לשם כך, גובש תקן 22 החדש אשר מספק מידע מדויק על ההשקעה והפוטנציאל הגלום בה", אומר אלמוג.

תקן 22 הנו תקן של משרד המשפטים אשר קובע הנחיות קפדניות לשמאים באשר לאופן ההתייחסות לקרקע להשקעה. כך למשל, קובע התקן כי יש להעריך את שוויה של קרקע בשני מצבים. הראשון - נכון להיום (במילים אחרות להתעלם מהפוטנציאל הגלום בה), והשני - על ידי ביצוע הערכת שווי בהנחה שהפוטנציאל של הקרקע  ימומש. נוסף על כך יש להעריך באופן אובייקטיבי את הזמן הסביר להפשרה.

כך לדוגמא, ייתכן כי בהשקעה שהוצגה למשקיע נמסר לו כי הזמן הסביר להפשרה הוא חמש שנים ושווי הקרקע לאחר ההפשרה יהיה מיליון שקלים. אלמוג מציין כי אם נדרוש שומה על פי התקן החדש אנו עלולים לגלות כי זמן ההפשרה הצפוי הוא 20 שנה והשווי של הקרקע, אם וכאשר תופשר, יהיה נמוך משמעותית ממה שהוצג לנו.

לכן, מי שרוצה להיות רגוע כשהוא רוכש קרקע להשקעה, צריך לדרוש שומה על פי תקן 22 של משרד המשפטים. כך יהיה בידיכם מידע אמיתי של שמאי מקרקעין שהוסמך על ידי משרד המשפטים, אשר יאפשר לכם להבין את ההשקעה לעומקה ולהחליט האם ההשקעה מתאימה לכם והאם פוטנציאל הרווח שהוצג לכם אמיתי.

 

 

חברת אלמוג נדל"ן הנה חברת השקעות ותיקה ומקצועית הפועלת ע"פ תקן 22, לייעוץ ופרטים על השקעות בנדל"ן מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם:

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#