תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הורים צעירים, רוצים ביטוח חיים בחינם? היכנסו לאתר מגדל

חברת הביטוח מגדל מעניקה להורים צעירים ביטוח חיים בסך מאה אלף שקלים. לפי מחקר שביצעה הורים רבים אינם מתאימים את מסגרת הביטוח לסטאטוס המשפחתי החדש: "אנשים נוטים לחשוב שעלויות ביטוח הריסק גבוהות הרבה יותר ממה שהן בפועל " אומר גיל יניב משנה למנכ"ל מגדל

מגיע לכם מזל טוב ענק:  לא מזמן נולדו לכם תינוקת או תינוק מתוקים, והחיים כבר החלו משתנים בקצב מהיר. לצד כל הפעולות שכבר נקטתם בוודאי להכנת הבית לאורחת או האורח החדשים,  ולצד החשיבה על ניהול התקציב המשפחתי תחת שלל ההוצאות (כן, גם זה חלק מהחיים), מחשבות על פתיחת תוכנית חיסכון לטווח רחוק (אולי כדאי לחסוך ללימודים גבוהים כבר עכשיו?) ועוד שלל מספרים ונתונים שמסתובבים לכם בראש, ייתכן שלא חשבתם מה יקרה אם חס וחלילה פרנסת המשפחה תיפגע.

העובדה כי ההורים נוטים להדחיק תרחישים מאיימים לא תפתיע מן הסתם איש. המחסור בשעות שינה, ההתרגשות הגדולה מהפלא שנוסף למשפחה והאופטימיות הטבעית של אנשים צעירים אחראית לכך שהם לא נלהבים לעסוק בנושאים כמו רכישת פוליסת ביטוח חיים. גם בעלי פוליסה קיימת מדחיקים את הצורך להתאים את פוליסת ביטוח החיים שלהם למצב המשפחתי החדש .

מציאות הזו מקבלת גיבוי ממחקר חדש של חברת הביטוח מגדל. במחקר שנערך בקרב הורים טריים עלה כי רק 59% מהנשאלים דיווחו כי יש להם פוליסת ביטוח חיים כלשהי (המכונה בעגה המקצועית: ריסק) ורובם לא התאימו את הכיסוי של הפוליסה למצב המשפחתי החדש. זאת למרות ש- 54% מהנשאלים ציינו כי הם מודאגים מכך שמקורות ההכנסה שייוותרו למשפחתם, אם חלילה יקרה להם משהו,  לא יספיקו כדי לשמור על רמת החיים הנוכחית. כאשר בודקים את המודעות לנושא בקרב כלל ההורים, ולא רק הורים טריים,  עולה כי רק 13% מתוך כל ההורים שנשאלו שינו את ביטוח החיים לאחר הלידה  כדי שיתאים למצבם המשפחתי החדש. זאת ועוד:  54% מהנשאלים לא ידעו לציין איזה סכום תצטרך משפחתם במידה וחס וחלילה ימותו.

"הציבור מדחיק את הנושא"

ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק) הינו כיסוי ביטוחי שמעניק  פיצוי כספי למוטבים של המבוטח במקרה פטירתו.  מדובר בעוגן מרכזי המאפשר הכנסה כספית גם לאחר פטירת המבוטח. אחת הסיבות לכך שצרכנים רבים נמנעים מלרכוש או להגדיל את הביטוח למשפחה  היא הערכת יתר של העלות החודשית לביטוח:  79% מהנשאלים במחקר שביצעה חברת הביטוח מגדל ביצעו הערכת יתר כלשהי של עלות הריסק עבורם. המחיר אגב הוא גם החסם העיקרי לרכישה או הגדלה של הביטוח.  כמו כן, קיים קושי לאמוד סכום שהמשפחה תזדקק לו אם חס וחלילה ילכו לעולמם.  

ע"פ נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה  מכל 100,000 גברים באוכלוסיה, בממוצע רק 84,800 גברים יגיעו לגיל 67.  כלומר כ- 15% כלל לא יגיעו לגיל הפרישה  ואילו בקרב הנשים מדובר על כ- 9%. נתונים אלו מלמדים שביטוח חיים הוא מוצר חיוני  לכל אחד מאיתנו."הציבור נוטה להדחיק את הנושא. המבוטח לא רוצה לחשוב על המוות שלו עצמו, וקשה לו עוד יותר לדמיין איך יימשכו החיים בלעדיו. לכן, טבעי שאדם יבחר לא להתעסק עם האפשרות של מוות מוקדם אך במקביל נדחקת החשיבה על ביטוח שיוכל לסייע למשפחתו במקרה כזה. בנוסף, קיים קושי בהערכת מחיר הריסק בקרב הצרכנים: אנשים נוטים לחשוב שעלויות ביטוח הריסק גבוהות מאוד, הרבה יותר ממה שהן בפועל " מסביר גיל יניב משנה למנכל מגדל ומנהל חטיבת חסכון ארוך טווח בריאות ואיכות חיים.

במגדל מסייעים להורים לקחת אחריות

אם אתם הורים לאחד מ 180 אלף התינוקות שייוולדו בשנה הקרובה כדאי שתדעו כי במגדל חברה לביטוח מכירים את המציאות המתוארת לעיל ומבקשים לסייע למשפחות להיערך לכל צרה שלא תבוא. החברה הודיעה לאחרונה על מהלך חסר תקדים בעולם הביטוח, ולראשונה בישראל תעניק למשך שנה, בחינם וללא מסירת אמצעי תשלום  כיסוי של ביטוח חיים בסך 100,000 שקלים להורים שנולד להם תינוק בשנה החולפת, אפילו אם אינם לקוחות מגדל. ההטבה היא למשך שנה  (הטבה אחת לכל זוג הורים), וזאת בהתאם לתנאים בטופס ההצעה ובכפוף להליך חיתום ולתנאי החברה והפוליסה.

במגדל מסבירים כי מטרת המהלך בראש ובראשונה לסייע להורים הצעירים לקחת אחריות על המשפחה , לבטח את עתידה ולהגביר את המודעות שלהם לחשיבות הרבה בקיום  והתאמה של ביטוח חיים (ריסק) לצרכיהם  מתוך אמונה כי ביטוח חיים  הוא חובה לחיים.

המימוש של היוזמה, המכונה "בייביטוח" , מתאפשר בתהליך קצר ופשוט באתר מגדל  ללא מסירת אמצעי תשלום. ניתן יהיה לרכוש בהמשך סכומי ביטוח נוספים בתשלום , בהתאם לצרכי הלקוחות ומאפייניהם האישיים באתר האינטרנט של מגדל ואצל סוכני הביטוח של החברה.

בנוסף, ועל מנת להעלות את מודעות הציבור הנמוכה לנושא החשוב הזה  ולהילחם בתפיסות השגויות בקרב הצרכנים, פיתחה מגדל שני כלים פשוטים ומהירים להמחשה, בעזרתם ניתן לבדוק ולהעריך את סכום הביטוח הדרוש ללקוח וכמה זה יעלה לו, ע"פ נתוני הלקוח ומשפחתו (לפי נתונים שהוא יזין לסימולאטור).  אז נכון, מדובר בעוד כמה מספרים שתצטרכו להתמודד איתם, אבל הם לפחות יאפשרו לכם לישון בשקט בלילה. במחשבה שנייה, זה לא באמת יקרה בשבועות הקרובים.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#