תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הרווח הגדול מהתאמת העסק לאנשים עם מוגבלות

מסעדות, צימרים ואפילו ספא - לא מעט מקומות מפסידים כסף מידי יום משום שאינם מתאימים לאנשים עם מוגבלות

חיים המתנייד בכסא גלגלים לא יגיע למסעדה אם לא תהיה לו גישה מוסדרתאליה, מעבר נוח בתוכהאו שירותי נכים. בעל המסעדה שלא עשה את ההתאמות הדרושות לכך בסופו של דבר לא רק הפסיד את חיים, אלא גם אתחברו ואת אחיו שעמדו להיפגש עמו לארוחה במסעדה. אם השלושה היו מרוצים, הם היו חוזרים למסעדה שוב בעתיד.

אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות בישראל מונה כמיליון איש וחצי. אם כוללים גם את בני משפחותיהם של אנשים עם מוגבלות, ומעגלים חברתיים נוספים, מדובר בקהל גדול עוד יותר. לא מעט מתוכםהם אנשים בגילאים מבוגרים, אשר הפכו לאנשים עם מוגבלות ככל שגילם עלה. למרות זאת הרגלי הצריכה והבילוי שלהם נשארו כשהיו. אולם, לא בטוח שהם יוכלו להגיע לכל חנות, מסעדה או ספא. סקר שנערך בבריטניה העלה כי 82% מהלקוחות עם מוגבלות נטשו עסקים ששירותיהם אינם נגישים, ועברו למתחרה נגיש יותר.

עסק שלא התאים את השירותים והמוצרים שהוא מספק ולא הנגיש אותם לאנשים עם מוגבלות מוותר על פוטנציאל הכנסות גדול. קחו למשל את תחום התיירות. סקר שערך הלמ"ס ב-2008 מצא כי רק 40% מהאנשים עם מוגבלות, שנמצאים במצב כלכלי טוב, יצאו לנופש או לטיול הכולל לינה של לילה אחד בשנה שקדמה לסקר. זאת, לעומת 64% בקרב האוכלוסייה כולה.המשמעות היאשהענף הפסיד בשנה כ- 51 אלף אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם אשר היו יכולים לצאת לנופש ולא עשו כן. במונחים כספיים מדובר בעשרות מיליוני שקלים.

משרד התיירות, יחד עם המוסד לביטוח הלאומי, הנגישו בשנים האחרונות עשרות אתרי טבע ומסלולים לאנשים עם מוגבלות, ואף פורסמה חוברת של מסלולים כאלה. בירושלים למשל הונגשו לאחרונה סיורים ברובע היהודי ובמסלול הויה דולורוזה. אם ציבור גדול יותר של אנשים עם מוגבלות, ייצא לאתרים אלה, הוא צפוי להגדיל את הביקוש גם לשירותי לינה אירוח והסעדה באזורים המתויירים ובסביבתם. לכן חשוב מאוד כי שירותי הלינה, האירוח וההסעדה יותאמו ויונגשו כך שיוכלו לתת שירות גם לאנשים עם מוגבלות.

אגב בתחום התיירות כדאי לשים לב לעוד משהו. גם שירות טוב יותר, משמעותו עוד לקוחות. מחקר ראשון שפורסם לפני שנה מטעם אוניברסיטת בן גוריון מצא כי אורחים ותיירים עם מוגבלויות, נתנו ליחס הניתן מצד נותני השירות חשיבות עליונה. אנשים מעדיפים להגיע למלונות בהם הצוות הודרך כיצד לדבר עם אדם עם מוגבלות, וכיצד לתת שירות נגיש ומכבד. הדבר חשוב במיוחד לאנשים עם מוגבלות שכלית ונפשית.

עסקים בתחום הבילוי והפנאי גם יוכלו להגדיל את שורת הרווח אם ינקטו מספר התאמות בעסק. כך למשל, ישנן לא מעט מסעדות המכריזות את שמו של הלקוח כדי שיוכל לבוא ולקבל את המנה. מעטות מהן גם מלוות זאת בהקרנת שם הלקוח על מסך, דבר שיכול לעזורללקוחות עם מוגבלות שמיעה.

ובכלל, בישראל רק 22% מהמסעדות נגישות לאנשים עם מוגבלות וכוללות מעבר נוח מהחנייה למסעדה, שירותי נכים תקינים או תפריטי ברייל. אפשר רק לתאר מהוהרווח הנוסף שישיגו בעלי המסעדות בענף שנחשב גם כך לא יציב, מהתאמת העסקים לאנשים עם מוגבלות.

צריך לזכור עוד משהו. אובדן הכנסות עלול להגיע מתביעות. עם היכנסן של תקנות הנגישות לתוקף, והחובה לעמוד בהן, עלולים בעלי עסקים ונותני שירותים להיות חשופים לתביעות מצד לקוחות, אם הם לא הנגישו את המקום או השירות לאנשים עם מוגבלות. פרט לסכומי התביעות עצמן, הדבר יכול פגוע במוניטין של הארגון או העסק ולהרחיק ממנו לקוחות נוספים.

החוק קובע שיש צורך להנגיש את העסקים בהדרגה עד 2017, ובשלב ראשון יש לבצע בדיקת נגישות שירות עד ה- 25 באפריל השנה.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#