תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תאורה ושמע טובים מגדילים את מספר הלקוחות בעסק

תאורה ושמע טובים בעסק מאפשרים גם ללקוחות עם מוגבלות להגיע לעסק; הנה מספר דרכים לשפר את השמע והתאורה בעסק ללא מאמץ רב

כשפונים לפקיד בבנק בקשר לחסכון שמשתחרר בקרוב, הוא מהר מאוד עובר לשווק את כל מוצרי הבנק. "אולי תפקיד אצלנו בפיקדון חודשי כמה מאות שקלים, יש לנו תוכניות טובות", או "אתה צריך הלוואה? יש לנו יופי של תנאים". עכשיו תחשבו על לקוח שאינו שומע טוב כמו לקוח מבוגר שפיתח ירידה בשמיעה בגלל הגיל. הוא יעדיף לקום וללכת מיד, משום שהוא אינו מצליח להבין או לתקשר בסביבה הרועשת שמסביב. במקרה זה הבנק פספס לקוח, אבל באותה מידה הדבר יכול להיות הפסד בכל עסק. תנאי שמע ותאורה טובים יכולים היו להקל על הלקוח להבין טוב יותר את הנאמר, ולרכוש את המוצר.

תנאי שמע ותאורה טובים מאפשרים לאנשים עם מוגבלות ולכלל הלקוחות לתפקד טוב יותר כשמגיעים לחנות, סופר או לכל עסק שמעניק שירות. תנאי שמע טובים עוזרים לאנשים עם מוגבלות שמיעה, אבל מקלים גם על אנשים עם מוגבלות ראייה. אנשים עם מוגבלות ראייה מצליחים להתמצא במרחב באמצעות הקולות שהם שומעים, ורעש מיותר או אקוסטיקה לא טובה מקשה עליהם לעשות זאת. תאורה נכונה המאירה את נותן השירות ושאינה מסנוורת מסייעת לאנשים עם מוגבלות שמיעה לקרוא שפתיים, ומסייעת לאנשים עם מוגבלויות בראיה לראות טוב יותר. תנאי שמע ותאורה טובים עוזרים גם לאנשים עם בעיות קשב וריכוז או לכאלה שנמצאים בספקטרום האוטיסטי, משום שרעש או תאורה לקויה מפריעים להבין את הנאמר.

תקנות הנגישות מחייבות להנגיש את השירות הניתן ואת הסביבה בה ניתן השירות. על ידי פעולות אלה, יכול העסק להרחיב את מעגל הלקוחות שלו ולהרוויח יותר. הנה מספר דרכים לשפר את השמע והתאורה בעסק שלך בלא מאמץ רב.

איך דואגים לסביבה שקטה יותר?

מצמצמים את הרעש מבחוץ: אם מנוע המזגן קרוב לחלון ומשמיע רעש מומלץ להעבירו למקום אחר. אפשר גם להתקין חלונות או דלתות בעלי בידוד אקוסטי על מנת לצמצם רעשים מבחוץ כמו רעש מבית ספר או מכביש סואן.

דואגים להקטנת הרעש בתוך החדר: מזגן ישן או מאוורר לא נקי לעיתים מרעישים ולכן כדאי להחליפם או לנקותם. גם את הפלורוסנט הישן והמזמזם כדאי להחליף. רעשים פנימיים נוספים בחדר עשויים לנבוע מהזזה של ריהוט או של כלים. כדי לצמצם רעשים כאלה, ניתן לשים חיפויים כמו מפות על השולחן או רפידות לרגלי כסאות ושולחנות.

דואגים לחלל ראוי: כדאי לתת שירות בחללים קטנים יותר, אז עוצמת ההד היא נמוכה והשמע טוב יותר. כדאי להדריך את נותן השירות, המוכר או הפקיד לקצר את המרחק בינו לבין הלקוח עם המוגבלות. במקומות בהם ניתן שירות של ייעוץ או הדרכה פרטנית כגון בנק, ניתן להציע לאדם לקבל את השירות בחדר נפרד שבו לא מדברים עוד אנשים במקביל.

איך משפרים את התאורה?
תאורה מתאימה, צריכה לכלול מספר דברים:
בעלת עוצמה מספקת ואחידה: תאורה המאפשרת לאדם להבחין בפרטים, אך יחד עם זאת אינה חזקה באופן שאינו נעים או מסנוורת. הבדלי אור וצל מקשים על אנשים עם מוגבלות ראייה ועל אנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, לכן כדאי שהתאורה תהיה אחידה. לעתים נורת הפלורוסנט הישנה מרצדת מה שמשפיע על אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ואנשים בספקטרום האוטיסטי וכדאי להחליפה. 

לא ישירה: כדאי שהתאורה לא תהיה מכוונת ישירות על פניו של הלקוח או נותן השירות, על מנת להימנע מסינוור. אם יש במקום חלונות גדולים ואור רב, כדאי שתהיה גם אפשרות לסגירת החלון באמצעות תריס או צלון.

לא מסנוורת ולא בוהקת :תאורה מסנוורת ובוהקת פוגעת ביכולתם של הלקוח ונותן השירות לראות ולהרגיש נוח. כמו כן, אם נותן השירות יושב מאחורי זכוכית, יש לוודא שהתאורה לא תאיר את הזכוכית באופן שיהפוך אותה למעין מראה שתשקף את פני הלקוח ותפריע לו לראות את נותן השירות.

יש לשים לב לתאורה מתאימה גם במקומות כמו מדרגות, בחניונים מקורים או תת קרקעיים ובדרך אליהם. כדאי גם לדאוג לשלטים מוארים, ולתאורה נאותה באזורי ההמתנה כדי שהלקוח יוכל למלא טפסים, למצוא חפצים בתיקו ולבצע דברים נוספים בקלות.
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#