תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מפורטפוליו של אחזקות לפורטפוליו של מידע

מידע פיננסי משמעותי ובעל ערך בשוק ההון הוא לרוב מבוזר ומוחזק בקרב בעלי הידע, הנסיון ויכולת הניתוח הייחודית של השוק או החברה הספציפית. אתגר זה בו נתקל המשקיע בשוק ההון מקבל כעת מענה פרקטי וידידותי ע"י CommuniFin, רשת חברתית חדשה לשוק ההון המאפשרת בניית תיק מידע פרטי וייחודי לכל משתמש לצורך מעקב אחר הדעות והניתוחים הרלוונטים עבורו.

כסוחרים, משקיעים ובעלי עניין בשוק ההון, אנו נחשפים למערכות המסחר והמעקב על תיק המניות שלנו, אשר מאפשרות לנו לבחון את השינויים בשער ובתשואה, בגרף שלהן ובהודעות לעיתונות מטעמן.

עם זאת, החסרון בשיטת מעקב זו טמון בכך שאנו, באופן טבעי, נחפש את האלמנטים החבויים והלא ידועים בנוגע לכל מניה ומניה, אותה התפתחות ואותה תובנה שאינה מגולמת עדיין במחיר המניה. זוהי למעשה הדרך בה אנו מקווים להרוויח. על-כן, מעקב אחר תיק המניות המסורתי עשוי להיות בעל תועלת נמוכה מבחינה זו, שכן המידע הציבורי הקיים בו אינו חושף בפנינו את האלמנט הנוסף, החכם, אשר ממנו נוכל להסיק על התפתחות עתידית במחיר המניה. זאת אנו עושים לרוב ע"י מחקר עצמי רב ונסיון לנתח מידע מכל מקור אפשרי.

אל הצורך הזה בדיוק ובשיתוף TheMarker נכנסה CommuniFin הרשת החברתית לשוק ההון. CommuniFin מאפשרת לכל חבר בה לבנות לעצמו 'פורטפוליו של מידע'. הכוונה למעקב תדיר אחר דעות, תובנות וניתוחים של ציבור הסוחרים, המשקיעים, האנליסטים והחברים השונים באופן ממוקד לכל מניה ומניה. ממשק משתמש ייחודי מאפשר יצירה של מידע חדש לכל מניה ואיסוף של המידע מהווה תיק חדש – תיק המידע. העדפת חברים, מיון, סינון, תיוג והתראות הופכים את תיק המידע הזה לאישי ודינאמי.

תיק המידע אינו זהה לתיק האחזקות, שהרי מידע על מניות נחוץ גם לאילו שלא נרכשו עדיין, לעיתים על אלו שנמכרו לאחרונה וכן על מניות של חברות מתחרות או חברות שסביבן מתרחש ארוע נקודתי ומשמעותי.

המידע שבתיק אינו כולל רק אוסף של מידע ציבורי כגון כתבות שונות אלא תוספת בדמות דיונים, שאלונים ושיח חברתי-מקצועי בין החברים השונים. זהו 'הסנטימנט' המאפיין את חכמת ההמון וזוהי הדרך לקבל משוב. תוספת הערך הזו משמעותית ביותר דווקא בזנב הארוך של המניות הקטנות והביינוניות שלא זוכות לסיקור תקשורתי ודלות במידע ובאיכותו.

וכך, פורטפוליו של מידע, ככלי עבודה חדש ונוסף לפורטפוליו של האחזקות, יעשיר את המשקיע בתובנות חדשות על ההזדמנויות והסיכונים וינחה אותו בקבלת ההחלטות הפיננסיות שלו.
 

לחץ כאן לכניסה לאתר CommuniFin 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#