תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ניהול בענן מזין את הביקוש לענן

מאת: עודד צור, מנהל אבטחת המידע, CA Technologies ישראל

על פי סקר כלל אירופאי ובלתי תלוי שנערך לאחרונה, ניהול הזיהוי והרשאות גישה כשירות בענן, יכול להעניק לארגונים בישראל, אשר שוללים את השימוש בענן, את הביטחון הנחוץ להם כדי לאמץ שירותי ענן ולהפוך לחסידי הענן של המחר

הביקוש לשירותי ענן לוהט יותר מסופת חול בלב מדבר סהרה. מסקר שנערך לאחרונה על ידי חברת המחקר Quocirca עבור חברת CA Technologies עולה כי 35 אחוזים מבין המנהלים העסקיים ומנהלי המיחשוב הבכירים בישראל, בארגונים בינוניים עד גדולים, משתמשים בשירותי ענן בכל הזדמנות אפשרית, או כדי להשלים את משאבי המיחשוב הפנימיים. זו בחירה הגיונית מאוד, משום שעל פי התשובות שהתקבלו לסקר, עלות הבעלות הכוללת (TCO) של שירותי הענן נמוכה יותר, הם מציעים לעובדים שיטות עבודה טובות יותר, מגבירים את היעילות והחיסכון ומקלים על אינטראקציה עם גורמים חיצוניים.

אולם, על תמונה זו מעיבה קבוצה גדולה של ארגונים שאפשר לכנות כ-'שוללי הענן': 65 אחוזים מבין הארגונים בישראל שנמנעים משימוש בשירותי ענן, מעריכים אותם על בסיס של כל מקרה לגופו או חוסמים אותם לחלוטין. העננה התלויה מעל לאימוץ נרחב של שירותי הענן היא אבטחת הנתונים. 86 אחוזים מבין המשיבים מארגונים אלה ציינו חששות ביחס ליכולת לעמוד בתקנות המתייחסות להגנה על נתונים, 77 אחוזים מביניהם ציינו חששות ביחס לאבטחה של קניין רוחני ו-70 אחוזים ציינו חששות ביחס לאחסון של נתונים אישיים בענן.

הנקודה החשובה היא, ש-73 אחוזים מבין 'שוללי הענן' בישראל מאמינים כי המשאבים הנחוצים אינם עומדים לרשותם, ו-55 אחוזים חוששים כי המיומנויות הנחוצות לאבטחה של שירותי ענן אינן עומדות לרשותם. מכאן אפשר להסיק כי אם ארגונים אלה יזכו לסיוע ביישום של שירותי הענן והאבטחה הנדרשת, רבים מהם עשויים להתגבר על המחסומים העיקריים שמונעים את אימוץ הענן וליהנות מהיתרונות של עלות בעלות כוללת נמוכה יותר, שיטות עבודה טובות יותר, רמות גבוהות יותר של יעילות וחיסכון ואינטראקציה קלה יותר עם גורמי חוץ.

התשובה עשויה להימצא בדמות פיתרון לניהול של הזיהוי והגישה במתכונת שירות (IAMaaS), אשר נותן מענה לחששות האבטחה של החברות ששוללות את הענן בישראל ומצמצם את העלות של ניהול האבטחה. פתרונות דוגמת CA CloudMinder - הפיתרון הטוב מסוגו של CA Technologies, אשר מספק ניהול של הזיהוי והגישה הן במתכונת ענן והן ביישומים מקומיים, ומשמש כפיתרון IAMaaS בעל יכולת הרחבה - יכולים לסייע לארגונים לאבטח את הגישה הן ליישומי ענן והן ליישומים מקומיים, באמצעות הרחבת האבטחה והחלתה גם על הענן. השילוב בין שירותי האבטחה מקומיים לבין שירותי האבטחה בענן מסייע לארגונים להגן על היישומים שלהם היום, ולעבור ליישומי ענן בקצב שלהם.

כיצד אפשר לדעת זאת לבטח? מהסקר שערכה Quocirca עולה כי 100 האחוזים של המשיבים לסקר מהארגונים בישראל שמתייחסים לענן בחיוב - כלומר, אלה שציינו כי הם משתמשים בשירותי ענן בכל הזדמנות אפשרית או מעריכים אותם כחלופה במרבית הרכישות של המיחשוב - משתמשים במערכת לניהול של הזיהוי והגישה. ולענייננו, 50 אחוזים מהארגונים בישראל שמתייחסים לענן בחיוב משתמשים במודל של IAMaaS, או ברכיב לפי-דרישה המשולב בפיתרון המקומי לניהול הזיהוי והגישה (יישום היברידי).

והנה ההוכחה המכרעת לכך שניהול של הזיהוי והגישה יכול לסייע לארגונים בישראל אשר חוששים מהענן להתגבר על החששות ביחס לאבטחה והקצאת המשאבים ולאמץ במהירות שירותי ענן: כל 100 האחוזים של המשיבים לסקר מהארגונים בישראל שמתייחסים לענן בחיוב מאמינים כי המערכת שלהם לניהול הזיהוי והגישה ממלאת תפקיד חשוב בהקצאת הרשאת גישה, וביטול הקצאה של הרשאת גישה, ליישומי תוכנה במתכונת שירות (SaaS) ולמשאבים נוספים המסופקים לפי דרישה, בהשוואה ל- 36 אחוזים מבין המשיבים מהחברות ששוללות את הענן.

פיתרון IAMaaS לפי דרישה הוא נשק יעיל במיוחד שיכול לסייע לחברות בישראל לשפר את הניצולת, להגביר את תפוקת העובדים ולהגדיל את שביעות הרצון של הלקוחות. בה בעת, הוא מגן על המשאבים הדיגיטליים הקריטיים שלהן, הן אלו המקומיים והן אלו שבענן. כך מצטמצמים סיכוני האבטחה, פוחתות העלויות של ניהול האבטחה וגובררת גמישות המיחשוב, הודות לאפשרויות יישום גמישות בסביבות מקומיות ובסביבות ענן.

גם לספקיות שירות כדאי לשים לב: ספקיות שירות שיציעו פיתרון IAMaaS לפי דרישה, דוגמת CA CloudMinder, יכולות להבטיח שחברות ששוללות את הענן יזכו לגישה בטוחה ליישומים מקומיים וליישומי ענן. בצעד אחד יכולות ספקיות השירות לפתור את שני האילוצים העיקריים שמונעים אימוץ נרחב של שירותי ענן בקרב חברות ישראליות ששוללות את הענן: אבטחה וזמינות משאבים. החברות ששוללות את הענן ייהנו גם מחופש לעבור ליישומי ענן בקצב שלהן, במתכונת של 'תשלום לפי צריכה', אשר מעודדת מעבר לשירותי ענן נוספים.

לקבלת מידע נוסף , נא השאירו פרטים :

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#