תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

סיכום השבוע בשוק מהזווית הטכנית

מחלקת המחקר של FXCM ישראל בניתוח טכני לאירועי השבוע הסוערים.

שבוע דרמטי במיוחד עבר על השוק העולמי, עם הורדת ריבית מפתיעה באירופה ונתוני תמ"ג טובים מהמצופה בארצות הברית, ומחר עוד צפוי להתפרסם דוח התעסוקה. הבה ננתח כיצד השפיעו האירועים הללו על תמונת המצב הטכנית של הנכסים הבולטים.

האירו נשבר מטה בעקבות הורדת הריבית
האירו עמד במרכז המסחר היום, וזאת על רקע הורדת הריבית המפתיעה שביצע הבנק של אירופה. ה-EURUSD כבר היה מצוי בירידה חדה מאז השבוע שעבר, וזאת לאחר שנתקל בהתנגדות משמעותית באזור 1.383, נסיגת פיבונאצ'י 61.8% של הירידה הגדולה ממאי 2011 ועד יולי 2012. הצמד כבר שבר מתחת לקו המגמה העולה שמחבר את התחתיות המשמעותיות מאז יוני 2013 וצנח היום עד לשפל של 1.295, נסיגת פיבונאצ'י 50% של הצלע העולה האחרונה. כל עוד הצמד מתחת לקו הציר ב-1.34 המומנטום נוטה כלפי מטה, כאשר היעד הבא ניצב ב-1.316, נסיגת פיבונאצ'י 61.8%.

האירו נשבר מטה בעקבות הורדת הריבית:

 

ה-S&P500 עדיין מעל הגבול העליון של היתד
ה-S&P500 דשדש השבוע אבל הצליח להחזיק מעמד מעל הגבול העליון של תבנית היתד הגדולה שנוצרה מאז חודש מאי. כל עוד המדד מעל רמה זו, הצפי הוא להמשך הטיפוס לשיאים חדשים, כאשר הרמה הבאה על הכוונת היא רמת המפתח העגולה של 1,800. מנגד, ירידה מתחת לקו העליון של היתד ב-1.755 ומתחת לשיא של ה-19/9 ב-1,735 עשויה להפוך את הקערה על פיה ולהכשיר תיקון עמוק יותר כלפי מטה לעבר הקו התחתון של היתד.

ה-S&P500 עדיין מעל הגבול העליון של היתד:

 

האם הנפט בדרכו ל-90?
לאחר השיא ב-112 דולר לחבית בסוף אוגוסט, הנפט מצוי בצניחה חופשית ושוברת רמות תמיכה בזו אחר זו. לאחר ששבר מתחת לקו המגמה של העלייה מאז אפריל, הנפט גם ירד מתחת לרמת פיבונאצ'י 61.8% של העלייה הזו, ב-95.13. ניתן לראות שהירידה של הנפט תחומה בתוך ערוץ צר בעל דפנות מקבילים. לפי שעה הנפט מצא תמיכה בגבול התחתון אבל לא הצליח לטפס מעל רמת פיבונאצ'י (הקו המקווקו). רמת התמיכה הבאה ניצבת ב-91.7. הגבול העליון של הערוץ מהווה התנגדות.

האם הנפט בדרכו ל-90?