תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אסטרטגיית DevOps: מדיבורים למעשים

מאת שרידר מיטל, מנהל כללי להספקת יישומים בחברת CA Technologies

הצרכנים המשתמשים במכשירים ניידים נהנים כיום מחופש בחירה רב מאי פעם, ומאמצעים דיגיטליים שמאפשרים להם להשמיע את קולם. ויש להם ארבע דרישות עיקריות: חידושים, מהירות, מחיר נמוך ואיכות גבוהה.

הלחצים הארגוניים גוברים. בכל מגזר כמעט - מהבנקאות, דרך הטלקום ועד לקמעונאות. - מצפים ממחלקת המיחשוב לספק יישומים איכותיים יותר, בקצב מהיר יותר.
איש אינו מסתפק עוד בשחרור של יישום חדש אחת לשנה או שנתיים. ובכל זאת, בהשוואה לשנה שעברה תקציבי המיחשוב נותרו ללא שינוי, או אף קוצצו. כתוצאה מכך, פיתוח היישומים הפך לגורם החשוב ביותר שמשפיע על חוויית הלקוח, על הנאמנות למותג, על הבידול מהמתחרים ועל הגידול במכירות.

למרות שהמשימה מצטיירת אולי כבלתי אפשרית, הרי שבמחלקות מיחשוב חכמות מצליחים לבצע אופטימיזציה של הספקת היישומים ולהאיץ את החדשנות - באמצעות אימוץ של שיטת DevOps.

בשיטת DevOps מתבסס פיתוח התוכנה על התפיסה הגורסת כי המפתחים ואנשי התפעול של המיחשוב צריכים לנהל תקשורת ולפעול במשותף על מנת להאיץ את ההספקה של שירותים עסקיים חדשים. מסקר שהזמינה חברת CA Technologies לאחרונה (recent survey) עולה כי כמעט כל מקבלי ההחלטות הבכירים בתחום המיחשוב בארצות הברית (99 אחוזים מביניהם) מכירים בצורך ליישם עכשיו אסטרטגיית DevOps, וסבורים כי כיום היא חשובה יותר מאי פעם. אולם הצרכנים ולא בהכרח מחלקת המיחשוב הם הגורמים העיקריים שמובילים לאימוץ של אסטרגיותDevOps.

הצורך לשפר את החוויה של לקוחות הקצה הוא המניע מספר אחת לאימוץ של אסטרטגיות DevOpsבארצות הברית (68 אחוזים). למעשה, הכוח של הצרכנים כה חזק עד שהוא מותיר מניעים נוספים - עסקיים וטכנולוגיים - ליישום של שיטת DevOps הרחק מאחור. בתחתית הרשימה מיקמו אנשי המיחשוב בארצות הברית את המורכבות של מערכות המיחשוב (שבעה אחוזים) וצמצום ההוצאות (שני אחוזים).

מגמה זו, של מפנה במיחשוב שאותו מכתיבים הצרכנים, היא כלל עולמית; 41 אחוזים מהמשיבים לסקר ברחבי העולם מכירים בכך ש-"עמידה בדרישות הלקוחות לשחרור מהיר של יישומים" ו-"כניסה לשווקים חדשים" הם שניים מהגורמים העיקריים ליישום של אסטרטגיית DevOps.

ממה נובעת העלייה שחלה לאחרונה בעניין שמגלים בשיטת DevOps?

הגענו לנקודת מפנה שבה הלחצים החיצוניים בעולם של היישומים למכשירים ניידים, והביקורות שמפרסמים הצרכנים באינטרנט, חזקים מכדי שניתן יהיה להתעלם מהם. בעסקים ברחבי העולם מתעוררים למציאות שבה שיטת DevOps היא יותר מהמונח האופנתי האחרון בעולם המיחשוב: היא שיטה שמעניקה יתרונות עסקיים ממשיים.

מהסקר עולה כי חברות שיישמו אסטרטגיית DevOps רשמו גידול של 22 אחוזים במספר הלקוחות, והשיקו שירותים חדשים בקצב מהיר ב-20 אחוזים. מרבית המאמצים של שיטת DevOps ציינו כי רשמו גידול בהכנסות.

היתרונות של שיטת DevOps ברורים, והאימוץ שלה נמצא בעלייה. עוד נמצא בסקר כי חלק גדול מהמשיבים מתכוונים להגדיל את ההשקעות בטכנולוגיות, כלים, הדרכה ועובדים שיסייעו לחולל את המפנה. קרוב לשלושה רבעים מהמשיבים (73 אחוזים) צופים שישקיעו בכלים חדשים שיסייעו להם ליישם אסטרטגיית DevOps. למעלה מ-70 אחוזים צופים כי יקצו תקציבים גדולים יותר להדרכה, הן של המפתחים והן של אנשי התפעול, ביסודות של שיטת DevOps. ולמעלה ממחצית (53 אחוזים) צופים כי יהיה עליהם לגייס אנשי צוות חדשים בעל המיומנויות הנחוצות לתמיכה באימוץ של שיטת DevOps.

אין עוד ספק כי שיטות מסורתיות לפיתוח ופרישה של יישומים אינן מספיקות עוד לעידן של המכשירים הניידים. חברות יכולות להשיג יתרונות רבים באמצעות אימוץ של שיטת DevOps על מנת לחולל מפנה במחלקת המיחשוב. מאחר ועוד ועוד ארגונים בוחרים בה, תמשיך שיטת DevOps להתפתח ולהפוך לאסטרטגיה מנצחת עבור כל עסק.

***

מתודולוגיית הסקר

פירמת Vanson Bourne ערכה עבור CA Technologies את הסקר בקרב 1,300 מקבלי החלטות בכירים בתחום המיחשוב ובענפים של שירותים פיננסיים, בריאות, ייצור וטלקום, וכן במגזר הציבורי, ב-21 מדינות ברחבי העולם, בין החודשים מאי ויולי 2013. המשיבים כללו מנהלי מיחשוב בכירים, מנהלים עסקיים, מנהלי פרויקטים או ארכיטקטים של מערכות מיחשוב בארגונים בעל הכנסות של 100 מיליון דולרים ומעלה.

לקבלת מידע נוסף , נא השאירו פרטים :

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#