תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שער הכניסה להעברת יישומים ארגוניים לענן

שירותי התשתית של Windows Azure מביאים עימם חדשנות עסקית

בחינת הנושאים הנמצאים בראש סדר יומם של ארגונים עסקיים מצביעה על מספר מגמות על, שבראשן ניתן למצוא את פעילות המובייל לסוגיה, הצורך לספק גישה דרך אמצעים ניידים מגוונים, התפתחות הרשתות חברתיות וכמובן עולם הביג-דאטה. אין ספק כי הכח המניע העומד מאחורי מגמות אלו הנו הענן. עם זאת, ארגונים רבים כיום יודעים, כי הצלחה באסטרטגיית מחשוב הענן תלויה ביכולת מהותית וקריטית – יכולת השילוב.

 

אסטרטגיית הגם וגם

מתברר כי מרבית הארגונים אינם רוצים להחליף את התשתית הקיימת שלהם כדי להפיק תועלת מהענן. הם רוצים מחד, את נקודות החוזק של מערכות ה-On-premises המקומיות ומאידך, את הגמישות האינסופית של הענן. הפיתרון הנכון מבחינתם אינו תשתית כשירות (IaaS) או פלטפורמה כשירות (PaaS), אלא השילוב של כולם יחדיו – תשתית כשירות וגם פלטפורמה כשירות וגם תרחישים היברידיים. בשורת הענן מאפשרת את החדשנות והרחבה אינסופית של יכולות מארג ה-IT הארגוני, ולא רק דרך נוחה להשגת תשתית זולה ואירוח יישומים. את המענה הכולל לצורך זה מספקת פלטפורמת Windows Azure.

כחלק מאסטרטגיית פיתוח פלטפורמת Azure, נבחנה פעילות הלקוחות בשטח והתקבלו נתונים אודות היקף עומסי העבודה שהלקוחות רוצים להפעיל. זו הסיבה לכך שמיקרוסופט הוסיפה לשירותי התשתית בענן מערכי מחשוב רבי עוצמה, הכוללים מכונות וירטואליות עם 28GB של זיכרון ומעבדי 4 ליבות ומכונות של- 56GB זיכרון עם 8 ליבות. מערכים כאלו מאפשרים להריץ את היישומיים התובעניים ביותר ללא כל קושי.

במקביל, נעשתה בדיקה לגבי האפליקציות הפופולריות ביותר להרצה והן הוספו לרשימת האפליקציות המותאמות להרצה בענן. כך למשל נוספו לרשימת האפליקציות: ,SQL Server SharePoint ו- BizTalk Server.

 

קצוות חדשים של חדשנות עסקית

ישנם לקוחות הלוקחים את יכולות הפיתרון ההיברידי לקצוות של חדשנות עסקית. כך למשל, פירמת שיווק הרכב והמדיה החברתית - Digital Air Strike ניצלה את השילוב בין שירותי התשתית של Windows Azure ושירותי הפלטפורמה, ליצירת מנגנון למתן משוב מיידי לכל פעילות של רכישת רכב או שירות לרכב עבור חברת ג'נרל מוטורס. מנגנון ייחודי זה אפשר ל GM לפקח באופן הדוק על תקינותה של מערכת קשרי הלקוחות שלה, כמעט בזמן אמת, תוך אספקת תובנות עסקיות עמוקות ובעלות ערך רב לשימור הלקוח והשגת שביעות רצון מקסימלית.

מנהל השיווק הראשי של Digital Air Strike ציין, כי הם בחנו לעומק את השירותים של מספר ספקי שירותי ענן אחרים בתחום והגיעו למסקנה הבלתי נמנעת: "כאשר רוצים לספק שירותים לארגונים גדולים באמת, הפיתרון המומלץ הנו זה של מיקרוסופט". אמירה מסוג זה מחזקת את הנחישות להמשיך ולהוביל את הפתרונות המתאימים ביותר לארגונים, לא רק עם פלטפורמת הענן אלא עם מכלול הפתרונות, השירותים והתמיכה בארגונים. כחלק מגישה זו, לקוח לא יקבל תשובה הכוללת את המסר ש"אפליקציית מיקרוסופט הרצה בתוך המכונה הוירטואלית היא באחריותו ולכן אינה נתמכת" - נהפוך הוא – מיקרוסופט תתמוך בכך עם הסכמי SLA שהנם מהגבוהים בתעשייה.

עבור חברות סטרט-אפ, פתרונות הענן מהווים מהפכה של ממש. חברות סטרט-אפ שהחלו לעבוד עם שירות זה נהנות מיכולת לקבל, בעלות מינימלית, משאבים שספק אם היו יכולות להרשות לעצמן. הן מקבלות סביבת פיתוח מבלי לרכוש שרתים, ניהול, אחסון וכד' והחשוב מכל, יכולת לספק את השירות שלהן ברמה גלובלית, כאילו עמד לרשותן דאטה-סנטר ענק המיועד לטפל בכל טווח של גידול במשתמשים וזאת מבלי לקחת על עצמן סיכון ברמת ההשקעה בתשתיות.

 

חיסכון של 70% בעלויות

דוגמא נוספת ללקוח המפיק ערך מהפיתרון של מיקרוסופט הנה Telenor, חברת תקשורת נורבגית שחיפשה דרך לשדרג את מערכותיה לגרסה החדשה ביותר של SharePoint, ולעשות זאת על פני 13 יחידות עסקיות הפרושות ב-12 מדינות. עדכון הגרסאות בגישות המסורתיות חרג משמעותית ממסגרת הזמן והתקציב שלהם ולכן הם פנו ל-Windows Azure. יישום הפיתרון בסביבת Azure אפשר להם לבצע מעבר מיידי לגרסה המתקדמת ביותר -SharePoint 2013 , תוך צמצום משך ההתקנה מ-3 חודשים לשבועיים בלבד. החיסכון התבטא לא רק בזמן אלא גם בכסף, עם חיסכון של למעלה מ-70% בעלויות סביבת הבדיקות. עבור סביבת הייצור, הם הצליחו למנף את הניידות של המכונות הוירטואליות (VM) הזמינה בין Windows Azure ו-Windows Server, על מנת להעביר את פריסת סביבת הייצור הסופית שלהם לספק האירוח הקיים שלהם. יישום הפיתרון בסביבת Azure סיפק מהירות יוצאת דופן להגעה לשוק (time to market) מבלי להינעל עם ספק מסויים (vendor lock-in).

 

הסיפור של Telenor הנו רק דוגמה אחת ברשימה הולכת וגדלה של יותר מ -200,000 לקוחות Windows Azure. יותר ויותר, ניתן לשמוע מלקוחות כי גישת הענן ההיברידי של מיקרוסופט מספקת גמישות רבה יותר לפיתוח ולפריסת יישומים בדרך שבה עסקים באמת פועלים.

הדרך הטובה ביותר לבדוק את עוצמת הפיתרון הנה פשוטה: היכנסו ל- WindowsAzure.com וקבלו את האפשרות לחוות ניסיון ללא תשלום של עוצמת הענן.
 

להתנסות חינם

קרא עוד

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#