תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אסטרטגיית המניות הטובה ביותר

עיון ברשימת המניות שהשחקנים הגדולים מחזיקים מגלה מה המדיניות המועדפת עליהם כעת. זאת כל עוד לא תצומצם ההרחבה הכמותית בארה"ב.

פרסום דוחות F13 של הרבעון הקודם (רבעון שני 2013) הסוקרות את ההשקעות של הפיננסיירים של וולסטריט חושף במה משקיעים המשקיעים הגדולים כמו סורוס באפט פולסון אייקאן אייקמן ואחרים. מסקירת ההשקעות שלהם אנו למדים מסקנה ברורה אחת: אין הסכמה על רעיון כלכלי אחד ברור חוץ מן האמונה ששוק המניות האמריקאי הוא המקום (או לפחות היה המקום) להיות בו עד סוף הרבעון הקודם.
נתון מעניין התגלה באותן דוחות: והוא הפיזור של ההשקעות אצל מנהלי ההשקעות אלו . לשם המחשה לסורוס יש יותר מ-200 אחזקות שונות. חשיפה זו מלמדת ש"השוק" כולו הוא המטרה כרגע וכי אין ריכוז בסקטור בודד או שניים.
זה מעט מפתיע כיוון שאנו יודעים כי הפיננסיים נהנו מתשואת יתר לאחרונה. יש כמובן אחזקות היסטוריות גדולות בעלות משקל יתר אבל הגיוון הוא היום שם המשחק. למרות עובדה זו אין ספק שעלייה של פי שניים באחזקותיו של 'גורו' במניה כמו במקרה של סורוס עם אפל מעורר עניין וכותרות, למרות שמי שייכנס ויבדוק יראה שההשפעה של כל אחזקותיו במניה זו אחרי העלייה עדיין לא מתקרבת ל 0.2% (!).
ומה כל זה אומר עבור המשקיעים והסוחרים? שהאופטימיות לגבי השוק האמריקאי כמוביל של שווקי המניות הינה כרגע מושרשת מאוד וזאת דווקא כאשר מתחיל להתעצם רעיון הצמצום של ההרחבה הכמותית. על פי תורתם של "משקיעי הערך" למניות חיים משלהן הנובעות מן הביצועים של החברות. יחד עם זאת, אפשר להניח כי יש תקופות בהן "המאקרו" יכול בהחלט לגבור על כל שיקולי הרווחיות ולהשפיע כגל צונאמי. עדיין לא ברורה הדרך והכמות של ביצוע אותו צמצום אבל המסרים המגיעים מן הפד ברורים: צעד זה בוא יבוא.

האפשרות הקיימת להגן על התיקים ובזול יחסית עקב סטיות התקן הנמוכות היסטורית לא נעלמה מעיני המשקיעים, והגידול של אחזקות PUT על השוק כולו מראה זאת היטב. יכולת ביצוע אותה הגנה בנזילות מוחלטת כמעט מקלה גם היא.
החלטת הפד לגבי אופי ומסלול הצמצום יתקיים בספטמבר ועד מומלץ לשים לב לשינויי המגמה של השוק האמריקאי והסקטורים המובילים בו בעיקר הפיננסי. כמו כן כדאי לעיין ברשימת המניות שהשחקנים הגדולים מחזיקים לצורך קבלת רעיונות השקעה אותם ניישם על פי שיטת המסחר המקובלת עלינו.
 

עוד במדור "חדר העסקאות"

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במט"ח, נפט, זהב ומדדי מניות מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCMידאגו שתישארו מחוברים למה שחשוב להכיר

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#