תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חכמת ההמון לשוק ההון

CommuniFin - רשת חברתית חדשה בשיתוף TheMarker מאפשרת שיח חברתי-מקצועי ומספקת תוכן פיננסי חדש

הפופולאריות של הרשתות החברתיות והשימוש הנרחב בהן מעידים על החוכמה והאיכות הטמונה באינטראקציה ובתוכן המשותף בין חברים. אף על פי כן, ההיענות לדיון מקצועי או נישתי ברשתות הקיימות הינה קטנה מאוד, ובכלל זה היכולת לקבל תובנות פיננסיות ממוקדות. מקורות המידע הרבים הקיימים עבור המעורבים בשוק ההון, הכוללים את העיתונות הכלכלית, סיקורי האנליסטים ואתרי הפורומים השונים, מוגבלים למדי ביכולתם לתפקד גם כרשת חברתית ובכך להעשיר את התוכן.
על רקע זה נוסדה CommuniFin ובשיתוף פעולה עם TheMarker מוצעת כעת לקהילת שוק ההון רשת חברתית ייעודית בה כל גולש מקבל את הבמה ואת הכלים לייצר, להתאים ולצרוך תוכן פיננסי חדש, לכל מניה.

חברים - מתגובות אנונימיות לסימון ומעקב אחרי חברים שהם משקיעים
אחד האתגרים המשמעותיים באומדן איכות התוכן הנוצר ע"י הגולשים נובע מהאנונימיות הבאה לידי ביטוי בכינויים השונים של המשתמשים, בהעדר ההיכרות עמם ובהעדר יכולתו של הגולש הבודד להזמין, לסמן ולדון עם קבוצה מצומצמת של חברים אמיתיים.
כרשת חברתית מלאה וכאפליקציית פייסבוק, CommuniFin מאפשרת הזמנה והעדפה (following) של חברים אמיתיים הרלוונטיים לדיון הפיננסי. לגולש מוצעת הגמישות לשתף ולקרוא פוסטים עם כל הגולשים, או לסנן חלק מהם, ובכך לקבל את התוכן כ"זוית ראיה פרטית" מקבוצת החברים המועדפים בלבד.

התוכן - מדיון טקסטואלי לשקלול הצבעות ושאלונים
מרבית הדיונים ותגובות הגולשים באים לידי ביטוי בטקסטים פשוטים. בתוך שרשורים של עשרות ולעיתים מאות תגובות משובץ תוכן לא מעניין דוגמת פרסומות סמויות, רכילויות ועוד. היכולת לסנן את הדיון הטקסטואלי מוגבלת למדי והמשתמש נדרש למעשה לדפדף בין מספר רב של דפי תגובות ולמצוא תובנות כ"חיפוש מחט בערמת שחת".
ב-CommuniFin, בנוסף לדיון הטקסטואלי, חכמת ההמון והמשוב מהחברים באים לידי ביטוי גם באמצעות שאלונים המועלים ע"י הגולשים וגם באמצעות תמחור של פרמטרים פיננסים שונים. המידע המספרי המשוקלל מהיר ונעים לצפייה ומעשיר את איכות התוכן.

מבנה האתר וארגון התוכן - ממדדים ובחירת העורך להתאמה אישית ודינאמית
באתרי תוכן פיננסי רבים, ממפים מנהלי האתר קשת רחבה של נושאים לתוך מבנה היררכי וקבוע. כתוצאה מכך, מוצעים לגולשים מדדים וסקטורים מסויימים כבסיס לדיון אך במה ייעודית למניות קטנות ובינוניות למעשה אינה מקודמת. בנוסף למבנה הסטנדרטי והקשיח, עורכי וכותבי התוכן של צוות האתר מייצרים ומקדמים את התכנים שלדעתם יעניינו את מרבית הגולשים.
ב-CommuniFin מוצעת לכל מניה קבוצה אחת ויחידה שבה נערך שיח חברתי-מקצועי ממוקד. באמצעות הצטרפות חופשית לכל קבוצה, הגולש בונה לעצמו "פורטפוליו מידע" אישי וממשק המשתמש מאפשר התאמה דינאמית של התוכן.

הרשת החברתית החדשה – CommuniFin בשיתוף TheMarker – פתוחה לקהל הרחב וחופשית לשימוש.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#