תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מתעניינים באג"ח של ממשלת ארה"ב? תבדקו את הדולר

ניתוח הקורלציה בין הדולר לבין התשואות על אג"ח ממשלת ארה"ב מלמדת כי שני הנכסים נסחרים בתקופה האחרונה כתף אל כתף. ממה זה נובע?

כפי שניתן לראות בגרף, הבוחן את הקורלציה בין ערכו של הדולר (כפי שמתבטא במדד הדולר של FXCM) לבין התשואה על אג"ח ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב, הקורלציה בין שני הנכסים זינקה לשיא מאז שנות האלפיים. הזיקה הזו קשורה למדיניות הבנק הפדראלי ולזיגזגים מצדו באחרונה, כפי שנדגים בהמשך, ועל כן המהלכים הבאים של הבנק הפדראלי יכריעו את גורל המהלך הבא של השטר הירוק בשוקי המט"ח העולמיים.


בגרף הבא ניתן לראות את ההשפעה המנוגדת שהיו לשני אירועי 'פדרל ריזרב' שהתרחשו לאחרונה – ישיבת המדיניות שנערכה ביוני, ובה אותת הבנק על סיום ההרחבה הכמותית, או לפחות כך פירשו זאת בשווקים, ובעקבות כך זינק הדולר בעולם; והצהרותיו של ברננקי לפני כשבועיים ובשבוע שעבר בעדותו בפני הקונגרס, שבהן הבהיר כי הבנק דבק ללא סייג במדיניותו המרחיבה הקיצונית והבהיר כי גם צמצום ברכישות האג"ח אין פירושו הקשחת המדיניות המוניטארית, התבטאויות שגרמו לצניחה דרמטית בערכו של הדולר למול מרבית המטבעות בעולם.


הזיקה הזו חשובה לקראת שני אירועים דרמטיים הצפויים בשבוע הבא – ישיבת המדיניות של הבנק הפדראלי, ביום רביעי, שבה עשוי הבנק להציג מתווה ברור יותר לתחילת צמצום ההרחבה הכמותית, וביום שישי, דוח התעסוקה החודשי, שקובע במידה רבה את מדיניות הפד.

 

כתבת המשך: האוצר לוטש עיניים לפנסיה: תבנה דיור להשכרה

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחיFXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#