תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

איזה סוג של סוחרים אתם?

לסוג המסחר שלכם יש השפעה אדירה על השורה התחתונה.

פעילותכם כסוחרים מושפעת מהאופי האנושי הפרטי שלכם, אבל אם אתם לא אוהבים 'לחפור' יותר מדי בפסיכולוגיה, על מנת להימנע מהתרוששות מהירה כדאי לפחות להכיר אותו. הכרות עמו תאפשר לכם ללמוד ולצבור ניסיון באופן שונה לחלוטין מסוחר בעל אופי אחר וגם לתכנן מסלול השקעה שונה. אז קדימה, עם יד על הלב: איזה משקיע אתם?


המשקיעים (The Investoes)
הם רואים כניסה לפוזיציה ככניסה להשתתפות בעסק, לא פחות. הם מצפים לא רק לעלייה בערך המניה עצמה אלא לתזרים הכנסות (דיבידנדים) הנובע מן ההצלחה שהם צופים לה. נדרשים המון "שיעורי בית" בסוג כזה של השקעה הן ברמת המיקרו והן ברמת המאקרו. זו נקודת התורפה הגדולה עבור רוב המיישמים מתודולוגיה הזו.


הרוכבים (The Riders)
אלו הרואים במניה כלי לרכב עליו לתקופה קצרה או ארוכה מבלי לנסות אפילו להבין את מהותו. אין כאן עניין של קשר רגשי או עסקי אלא ניצול מגמת התנועה לרווח הון. לצורך זה אין כל עניין בדוחות או בהבנה של טיב ההנהלה ביתרון יחסי של המוצר וכו. כאן שיעורי הבית פחות אינטנסיביים אבל נדרשת הקפדה נוקשה על כללים הן בשיטת המסחר והן בניהול הכסף - שילוב שקשה למצוא אצל הרבה אנשים.

כתבות נוספות ב"חדר העסקאות":מיומנו של סוחר


המהמרים (The Gamblers):
הם "חייבים להיות צודקים", ועצם אישור דעתם מהווה עבורם עיקר העניין. הרווח או ההפסד אינו המטרה אלא היכולת לומר לעצמם. ולסביבתם כמה הם "גאונים". שיטה אין וגם מחקר לא נדרש. רק תכונות אופי שברוב המכריע של המקרים יביא להתרוששות מהירה. לסוג זה אין בדרך כלל משך חיים ארוך כמשקיע, אולם למרבה הצער אין הרבה אפשרות לשכנע אותם לפעול אחרת.


המכורים (The Addicted):
משתמשים בשוק ההון כקזינו. האדרנלין נטו היא מטרתם. בניגוד למהמרים הם נמצאים במעגל של איבוד שליטה ולרוב יהיו מכורים לא רק בתחום זה אלא בכל דבר שניתן להשתמש לצורך הריגוש התורן. גם לסוג זה אין בדרך כלל משך חיים ארוך כמשקיע.
 


לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במדדי מניות, מט"ח, נפט, וזהב מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים להזדמנויות שחשוב להכיר.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#