תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

צעד נוסף בדרך לסיומה של ההרחבה הכמותית?

ברחבי העולם מתרבים הסימנים לסיומה של ההרחבה הכמותית. עדותו של ברננקי צפויה לשפוך אור על הנושא

אמש החל בן ברננקי, יו"ר ה'פד' את עדותו בת היומיים בפני הקונגרס. שווה לעקוב אחר העדות שכן בעבר הופעותיו הצליחו לייצר הן תיקון טכני של 38.2% פיבונצ"י במדד S&P500 מן העלייה שהחלה ב-16 לנובמבר שנה שעברה, והן חזרה מעלה של כל אותו תיקון. רבים תוהים מה יקרה הפעם בעקבותיו דבריו?
מי שיושב צמוד לקצה הכיסא יכול להתרווח. נראה כי הפעם דבריו לא ייצרו גלים מיוחדים, כי ה"שוק" כבר הפנים מבחינה פסיכולוגית את צמצום ההרחבה הכמותית. העלייה הדי מדהימה מאז ה-24-06-2013 אינה מבטלת את ההפנמה שמשהו עקרוני השתנה, וכי לחגיגה של הכסף החינמי יש בכל זאת סוף, והוא לא כל כך רחוק, כמו שחשבו רבים וטובים.

מי שרוצה הוכחה נוספת לכך ימצא זאת בהצבעה פה אחד של מועצת הבנק הבריטי שנערכה אמש שקבעה כי לא תוגדל ההרחבה הכמותית באי. זאת בניגוד להלך הרוח של המשך ההרחבה הכמותית שייחסו לנגיד החדש, ממוצא קנדי, שהגיע למשרת ראש הבנק המרכזי של הממלכה המאוחדת.

כתבות נוספות ב"חדר העסקאות": ברננקי בעדותו בקונגרס: האבטלה גבוהה משחשבנו

גם מעבר לתעלה מריו דרגי לא מעודד לחשוב כי תימשך חלוקת כסף חינמי.
הבעיות המתחדשות בפורטוגל, יוון, ואיטליה, ואף הורדת הדירוג של צרפת, לא זכו ממנו למילת עידוד מוניטארית. היורו, שוב מעל 1.30, בעוד שהצמיחה ביבשת ממשיכה להיות שלילית. גם אחוז האבטלה ביבשת נמצא בערכים הדמיוניים של 12 אחוז בוודאי ביחס לארה"ב ואף ביחס לישראל הקטנה.

אפילו הבנק המרכזי הסיני הרואה את השינוי הלא נעים בתמ"ג הרשמי (ניתן רק לתאר מה הנתון האמיתי) עושה הפוך מן המצופה: בחלק מן המקרים הוא מקטין נזילות במערכת, ובחלק מן המקרים מקשיח את קבלת המימון לפרויקטים הקשורים בצורה זו או אחרת לממשל, וממילא רובם כאלה.

מה קורה כאן? מה קובעי המדיניות המוניטאריים, כולם וכל אחד לחוד, רואים שאנו לא ולא מגבירים את קצב מכונות הדפסת הכסף? אין מנוס אלא להזכיר שוב את אזהרת ה-BIS (הבנק המרכזי של הבנקים המרכזיים) לגבי הנזק שמעשי ההרחבה גורמים לצמיחה שהם מנסים לעודד. נראה כי הסיבה העיקרית סובבת סביב השינוי התפיסתי שאחז במשקיעים לגבי האג"ח הממשלתי.
 

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במדדי מניות, מט"ח, נפט, וזהב מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים להזדמנויות שחשוב להכיר.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#