תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ברננקי בעדותו בקונגרס: האבטלה גבוהה משחשבנו

ביום הראשון לעדותו הצהיר ברננקי כי נתוני האבטלה אינם מדויקים. מה זה אומר על הבטחתו לא להעלות את הריבית כל עוד שיעור האבטלה גבוה מ 6.5%?

עדותו של ראש הפד, בן ברננקי, לא זעזעה הפעם את השוק. מי שראה את העדות, לא יכול שלא להתרשם מכפפות המשי שבהן "טופל" הפעם ד"ר ברננקי. ראינו בעבר ישיבות עדות דומות, בהן הרגשנו עוינות ברורה מצד המחוקקים. אז, הם לא היססו להסות אותו, באמצע דבריו, להתווכח איתו, ואף להשיא לו עצות.
עכשיו כולם היו נופת צופים של ממש. יש תחושה (מוצדקת) שהשיפור בכלכלה האמריקאית, ובמיוחד בתחום הנדל"ן, צריך להיות מיוחס למעשי הפד וראשו. עם הצלחה לא מתווכחים ולמי שאחראי לה יש להתייחס בעדינות, ואף בחיבה. דע עקה, שבן עצמו זרק סוג של פצצה שעברה ללא תגובה מצד המחוקקים והן מצד המדיה הכלכלית החשובה: ראש הפד הכריז שנתוני התעסוקה המדווחים פעם בחודש ממשרד העבודה האמריקאי, "אינם משקפים את המצב האמיתי" , והכוונה הייתה אינם משקפים - לרעה.

כתבות נוספות ב"חדר העסקאות": לסחור על עדותו של ברננקי


מסתבר שאצל הפד יש נתוני תעסוקה גרועים יותר. ראש הבנק המרכזי האמריקאי בעדותו מול הקונגרס מציין שנתוני האבטלה אינם כה אמינים. מסתבר שהפרשנים שציינו עד לעייפה את הירידה באחוז ההשתתפות במשק העבודה, במיוחד על ההשפעה המכרעת של מודל "Birth-Death" (מודל המחשב סטטיסטית את כמות העובדים ש"אמורים" להתווסף במסגרת העסקים הקטנים שלא ניתן לספור אותם פיזית) , צדקו. רק בשל כך היה שווה להקשיב לעדות.
האירוניה לא נעצרת כאן. הרי אותם נתוני תעסוקה מהווים את היעד לצמצום ועצירת ה-QE. אז איך נדע על בסיס הנתונים ה"לא מושלמים" המגיעים מן הממשלה מתי המשק האמריקאי יגיע ליעד של 6.5 אחוזי אבטלה שיאפשר להפסיק את ההרחבה הכמותית? האם בדרך הרעה של צמצום כמות הראשים הנספרים, או על ידי צמיחה אמיתית? רמז: ה-GDP עדיין סביב ה-1.2% לשנה.
היום השני בעדותו של ראש הפד משמעותי וניתן להניח כי הוא יבקש לא לעורר גלים מיותרים, לתת לדולר לרדת עוד קצת, לאג"ח לעלות עוד קצת, ולמניות לעלות מעל השיא שלהן. אם הוא יעבור את זה בשלום, גם כינוס ה-G20, המתקיים בסוף השבוע הקרוב, לא ישנה דבר.
 

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להתעדכן במסחר העולמי במדדי מניות, מט"ח, נפט, וזהב מכל מקום ובכל שעה? הירשמו ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים להזדמנויות שחשוב להכיר.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#