תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לסחור על עדותו של ברננקי

השוק ממתין בדריכות לעדותו הערב של ברננקי, אשר עשויה להשליך על כיוון השוק, ובעיקר על הדולר. כיצד נוכל "לסחור" על האירוע?

כל העיניים נשואות הערב, בפעם השנייה תוך שבוע, ליושב ראש הבנק הפדרלי בן ברננקי שיחל היום בעדות בת יומיים בפני הקונגרס, שבה יעדכן לגבי מצב הכלכלה ויציג את כוונות המדיניות של הבנק. בשבוע שעבר הצהיר ברננקי במילים ברורות כי הבנק דבק במדיניותו המרחיבה הקיצונית ובכך הזים ספקולציות שרווחו בשוק לגבי כוונות הבנק להקשיח את המדיניות המוניטרית. דבריו גרמו לתגובת שוק חזקה מאוד, וגרמו בעיקר לקריסה של הדולר. ביממה האחרונה, לקראת תחילת עדותו, אנחנו עדים שוב לעלייה בתנודתיות במסחר בדולר.
קיימת בשוק דריכות רבה לקראת עדותו הערב של ברננקי, והדבר בא לידי ביטוי בבלימת עליות השערים בשוקי המניות ובזינוק החד בתנודתיות במסחר העולמי בדולר. למרות שברננקי הבהיר באופן די ברור את מדיניות הבנק בשבוע שעבר, בשוק ישנו בלבול וזאת לאור המסרים הסותרים של הבנק בחודש האחרון, ועל כן הפעילים ממתינים להבהרות נוספות, בעיקר בכל הנוגע לתזמון של תחילת צמצום רכישת האג"ח.
אם ברננקי יחזור על עמדותיו משבוע שעבר, ואין סיבה שלא יעשה כן, הדולר צפוי להיחלש ביתר שאת.

 

"לסחור את החדשות" – אירו-דולר
ישנו מושג בקרב הסוחרים הנקרא "לסחור את החדשות". דהיינו, הסוחר ממתין לראות את תגובת השוק לאירוע דרמטי מסוים – פרסום נתון, החלטת ריבית, נאום – ואז הוא פותח עסקה בכיוון המתגבש. זה כמובן יותר מורכב ומסוכן מכפי שזה נשמע, כי התנודתיות בשוק בעת אירועים שכאלה הינה גבוהה והשוק עשוי "להתעשת" ולהחליף כיוון עד מהרה. אבל לקראת עדותו היום של ברננקי, הנחשבת ל"אירוע סיכון" שצפוי ליצור תנודתיות גבוהה, הבה נבחן את מצבו של האירו-דולר ונראה באיזה אופן נוכל "לסחור את החדשות".
ניתן לראות שהאירו-דולר נסחר בשבועות האחרונים בתוך טווח די מוגדר, בין 1.2750 לבין 1.3200. הצמד ניסה כמה פעמים לפרוץ כלפי מעלה, וכמה פעמים לשבור כלפי מטה – ונכשל. בשבוע שעבר, ניסה הצמד לשבור מתחת לטווח אך נכשל ופנה בחדות כלפי מעלה. המפנה התרחש בעקבות דבריו של ברננקי, שהביאו לקריסה של הדולר למול כל המטבעות המרכזיים. כעת, לקראת העדות הערב, הצמד בוחן את הגבול העליון של הטווח, ב-1.3200. האם דברי ברננקי יספקו טריגר מספק כדי לפרוץ את רמת ההתנגדות העיקשת? יש מטבע הדברים שני תרחישים – או שנראה פריצה כלפי מעלה והאצה של העלייה, או שנראה שוב את דפוס המסחר בטווח, כלומר מפנה כלפי מטה ותנועה לעבר הגבול התחתון. עבורנו, כסוחרים, זהו מצב מיטבי. הקרבה לרמת המפתח הטכנית תאפשר לנו לאמוד בצורה טובה יותר את תגובת השוק ל"אירוע". אם נראה פריצה כלפי מעלה, נוכל לקנות את צמד, ומאידך, אם נראה שוב מפנה כלפי מטה, זה יהיה עבורנו האיתות למכור את הצמד.

 

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#