תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם הראלי חוזר?

על רגע ההפסקה הצפויה בהדפסת הכסף של הבנק הפדראלי בארה"ב עולה השאלה האם השוק יוכל להעפיל לשיאים גם בלעדיה?

 

השוק העולמי נמצא ברגע מבחן: הודעתו של הבנק הפדראלי על כוונתו להתחיל בצמצום ההרחבה הכמותית הביאה לנסיגה חדה מטה של מדדי המניות המובילים. כעת שוב ניתן לזהות מומנטום חיובי בשוק. האם חזרה המגמה העולה? האם השוק יוכל להעפיל לשיאים חדשים, ללא התמיכה של הבנק הפדרלי?
הבה נבחן את הגרפים של שני המדדים המובילים הבולטים כעת בעולם – ה-S&P 500 והניקיי ביפן

כתבות נוספות במדור: שוק המטבעות לא מאמין לפרנקל

 


ניקיי
הניקיי הוא דוגמה מופתית לאופן שבו אופוריה מתחלפת בהיסטריה. לאחר שהעפיל לשיא של מעט מתחת ל-16,000 השוק היפני נשבר והחל לצלול בחדות, על רקע אובדן אמון השווקים בתוכנית הכלכלית של ממשלת יפן. המדד צלל תוך שבועיים עד לאזור 12,350, וכולם כבר הספידו את שוק המניות היפני. מאז הצליח המדד להתאושש בצורה מרשימה לא פחות. השפל באזור 12,350 נקבע באזור רמת פיבונאצ'י 50% של כל העלייה מחודש נובמבר 2012. תיקון בהחלט עמוק, אבל עדיין תיקון. לאחר תקופה של דשדוש החל המדד שוב לטפס מעלה וכעת הוא בפני המבחן המשמעותי ביותר. כדאי לשים לב לשילוב הרמות הטכניות באזור 14,600 קו המגמה של העלייה הגדולה, וכמו כן את רמת פיבונאצ'י 61.8% של הירידה מהפסגה באזור 16,000 ועד השפל ב-12,350. כלומר, אם לא מדובר במגמת עלייה אלא בתיקון של תיקון, הרי שהמדד אמור להתהפך שוב מטה באזור המחיר הנוכחי.
עוד רמה שמשתלבת באזור הזה היא השיא של ה-28.5. מדובר היה בשיא הזמני שנקבע במהלך הצלילה החדה כלפי מטה. עלייה מעל השיא הזה למעשה תשבור את המבנה היורד של התיקון. ובכן, עלייה מעל השילוב הזה בהחלט תיתן איתות חזק כי כוחו של המדד במותניו וכי אנו שוב בדרכינו לשיאים חדשים.

 


S&P500
גם מדד המניות המוביל בוול סטריט נראה בעמדת זינוק. גם פה נראה תיקון עמוק יותר מכפי שנראה לכל אורך השנה האחרונה, אבל התחתית נקבע בדיוק על רמת תמיכה – רמת פיבונאצ'י 38.2% של העלייה מנובמבר. כלומר, המדד בסך הכול תיקן שליש. בהחלט סביר. כעת בוחן המדד את אזור ההתנגדות שיקבע לאן פניו מועדות. משוכה אחת המדד כבר עבר עם פתיחת שבוע המסחר – השילוב של ה-SMA ל-50 יום (הקו המפותל) והקו היורד שחיבר את השיאים היורדים מהפסגה ב-1,690. זהו איתות חזק וסוחרים אגרסיביים עשויים להיכנס כבר עכשיו. עוד רמה קריטית אחת ממתינה למדד – השיא של ה-18.6 ב-1,653. כמו במדד היפני, מדובר בשיא הנמוך שנקבע במהלך התיקון כלפי מטה. פריצה מעל תשבור את מבנה התיקון ותאשש את העובדה כי המגמה עדיין עולה.


לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.

 


כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#