תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

כיצד לסחור ביורו- דולר?

כסוחרים, אנחנו מעוניינים לזהות שינוי במומנטום של השוק מהר ככל שניתן. המפנה של ה-EURUSD מציג לנו מקרה מבחן

ישיבת הריבית הדרמטית בשבוע שעבר של הבנק הפדראלי בארצות הברית השפיעה על כיוונו של צמד המט"ח הבולט בשוק, ה-EURUSD. הבה נשתמש במקרה המבחן הזה כדי ללמוד איך לזהות שינוי מגמה ולשנות את נטיית המסחר שלנו.

 

לפני ישיבת הריבית בשבוע שעבר, ה-EURUSD העפיל מעלה ומעלה לשיאים חדשים. עם זאת, לקראת ישיבת הריבית הצמד איבד מומנטום והתחיל לדשדש, ובכך כבר רימז על אפשרות של מפנה כלפי מטה. בחינה של הגרף למטה של ה-EURUSD ל-4 שעות, ניתן לראות שהצמד אכן שבר כלפי מטה מתחת לרמות התמיכה בעקבות האירוע הדרמטי. לאור השבירה הזו, סוחרים רבים שואלים את עצמם כיצד כעת יש לסחור את הצמד, האם כצמד במגמת עלייה או כצמד במגמת ירידה.כדי לענות על השאלה, נדגים כיצד ניתן לאבחן את השינוי במומנטום בטווח הקצר.
לאחר מקרה של שבירה, אנחנו רוצים לבדוק האם אכן מדובר בפריצה אמיתית או פריצת שווא. דרך אחת לזיהוי המומנטום בטווח הקצר היא על ידי חלוקה של תנועת המחיר של השבוע שעבר לשני בלוקים נפרדים של מחיר. המפתח הוא לזהות האם אכן המחיר נע בכיוון אחד, וזאת כדי לוודא שמתפתחת מגמה חדשה לפני שניכנס לשוק.
בגרף למטה של ה-EURUSD של 30 דקות, חילקנו את המחיר לשני בלוקים שווים. בבלוק 1 מכיל את תנועת המחיר מיום רביעי ה-19 לחודש ועד יום ראשון ה-23 לחודש. במהלך התקופה הזו ניתן לראות את הירידה של ה-EURUSD לשפל חדש ב-1.3077. גם בבלוק 2 אנחנו רואים המשכיות לירידה הזו, עד לשפל חדש ב-1.3057. במגמת ירידה אנחנו רוצים לראות בשני הבלוקים ירידה לשפלים חדשים. לאור העדות הזו לשינוי במומנטום, הסוחרים לטווח קצר בשוק יתחילו לחפש הזדמנויות למכור את הצמד, בניגוד לנטיית המסחר לפני השבירה מטה.
 

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

 

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחיFXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#