תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שירותים מנוהלים: מודל חדש להפחתת רמות הסיכון, שיפור הזמינות והביצועים של מערך ה- IT.

מאת: עמית רוזנבלום, מנהל מכירות שירותים מנוהלים, יבמ ישראל

 

יותר ויותר ארגונים אשר אינם מסוגלים לעמוד בנטל התפעול וההעסקה השוטפת של אנשי טכנולוגיות מידע מהשורה הראשונה, ארגונים אשר אינם שבעי רצון מפלטפורמת המחשוב המשרתת אותם או כאלה המצויים בתהליך שינוי הנובע מהתפתחויות עסקיות ו/או טכנולוגיות המחייבות השקעות בתשתית – בוחנים  היום את  פתרונות שירותים מנוהלים  (Managed Service).

 

תפיסת השירותים המנוהלים היא למעשה מודל שירות חדש. בעבר, ניתן היה לבחור רק בין תפעול פנימי של מערכות המידע (In House) ובין מסירתן בשלמותן למיקור חוץ (Outsourcing). כיום, כתוצאה ישירה של תהליכי תקינה ואימוץ רעיון הוירטואליזציה של מערכות ושירותים, יכול כל ארגון לבחור בתהליכים אותם הוא מעוניין להעביר לגורם חיצוני ולהמשיך ולשמר בידיו את הגרעין הקשה של פעילות טכנולוגיות המידע, בו מתומצת היתרון התחרותי והבידול אליהם הוא חותר. מיקור החוץ של שירותים מוגדרים מאפשר להפחית עלויות ולשפר את איכות השירות באמצעות שימוש במתודולוגיות מוכחות, שיטות עבודה שגובשו על ידי נותן השירות והסתמכות על מומחים מהשורה הראשונה.

 

כמי שהגתה וקידמה את רעיון הארכיטקטורה מוכוונת השירותים, (SOA), ידעה יבמ להתייצב גם בעמדת זינוק קדמית לעידן השירותים המנוהלים. כיום, היא מציעה פתרון חדשני, הכולל הצע של שירותי תשתית בתחומי ניטור מערכות, אדמיניסטרציה, ניהול ותפעול תשתיות מחשוב, אחסון וניהול אחסון, טיפול ביישומי תוכנה, ניהול רשתות וניהול יחידות קצה. חוזים בתחומים אלה הינם ארוכי טווח ומבוססים על הגדרת רמת שירות מוסכמת (SLA).

 

מעבר לשירותים המנוהלים עצמם, מאפשרת יבמ ללקוח לרכוש גם ציוד ותשתיותכשירות לכל דבר, (IaaS) ולמקם את הציוד הזה במתקניו שלו או במתקני יבמ. חוזה ההתקשרות כולל הגדרות מפורטות של רמת שירות מובטחת, יחד עם מודל תשלום המתבצע מדי חודש עבור השירות בפועל, ללא השקעת הון ראשונית בציוד, בהקמה, בגיוס ובהכשרת כוח אדם.

 

מתודולוגיות וכלים שפותחו ביבמ וניסיון נצבר מיישוםפרויקטים אחרים מקנים ליבמ יכולת הבנה מעמיקה של סביבת ודרישות הלקוח. אלו מאפשרים ליועצי יבמ  להתאים את  תמהיל  השירותים המנוהלים המתאים ללקוח. מימוש השינוי, יעשה באמצעות תהליך טרנספורמציה הכולל קביעת סטנדרטים וייעול תהליכים קיימים, עם חיסכון בעלויות ושיפור רמת השירות.

 

הפריסה הבינלאומית של יבמ וההכרות המעמיקה עם מגוון רחב של תחומי משק ותעשייה תורמים למצבור הידע העומד לרשות המומחים ונותני השירות.
עסקה אופיינית בתחום השירותים המנוהלים משלבת בין הצוות המקומי ובין צוות שירות מרחוק – ובמסגרתה מקבלת על עצמה יבמ אחריות מלאה לתפעול המערכת, במסגרת תכולות וזמנים מוגדרים. התשלום עבור השירות מתבצע במתכונת חודשית, ללא השקעות ראשוניות בהון ובהכשרת מפעילים ומנהלים, הנדרשות בעת הקמת שירות מקביל במסגרת פנים-ארגונית. כך, ניתן לחסוך בעלויות כוח האדם והציוד, ליהנות משיפור אופייני של 10-15% ביעילות התפעולית – ולמזער סיכונים.

 

למידע נוסף:

עמית רוזנבלום, מנהל מכירות שירותים מנוהלים, יבמ ישראל

AMITR@il.ibm.com

052-8395386

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#