תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

החזרי מס שבח בסכומי מאות מיליוני שקלים מוחזקים בידי רשויות המס

מס שבח מוטל מכוח חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963 (להלן: "החוק"), החוק קובע כי מס השבח יוטל על רווח (שבח) ממכירת נדל"ן בישראל. החוק עבר (ועובר בימים אלו) שינויים רבים אשר הפכו אותו לחוק מורכב מאוד הדורש מומחיות רבה ואשר לכל פרט עלולה להיות השפעה משמעותית על סכום המס. כך לדוגמא טעות ביום רכישת המקרקעין יכולה להכפיל את סכום המס!

לאור מורכבות החוק והסוגיות המשפטיות, החשבונאיות והשמאיות הכרוכות בו, נדרש טיפול מורכב אשר ישלב בין עו"ד, רו"ח ושמאי מקרקעין המתמחים בתחום זה.
 

עובדה זו נובעת משתי סיבות עיקריות:
1- הגורמים אשר סוגרים את העסקאות במקרקעין הם עורכי דין המתמחים בנדל"ן (והם טובים בכך) אך אינם מתמחים בתחום המיסוי בכלל, ובמיסוי מקרקעין בפרט, נושא סבוך בפני עצמו.
לפיכך חבות המס המשולמת לרשויות המס – הינה במקרים רבים גבוה בהרבה מחבות המס המינימאלית אשר ניתן להגיע אליה.
2-בעת העסקה הצדדים חפצים בעיקר בהשלמתה ובהעברה מהירה של הרישום בטאבו על שם הקונים ולפיכך הם משלמים את חבות המס הפשוטה ביותר אשר אינה מעוררת כל ויכוחים עם רשויות המס – דבר אשר מביא בדרך כלל לתשלום מס גבוה מן החבות המינימאלית על פי דין.

במרכז להחזרי מס שבח בע"מ מדגישים כי במרבית המקרים בדיקתם של העסקה ושל תשלום המס בדיעבד ואחרי שהצדדים "רגועים" מבחינת העברת הרישום בטאבו מאפשרת להם לפעול בשקט יחסי ולהשיב סכומי מס גבוהים למשלמים.
השינויים התכופים בדיני המס לא מסייעים לפתרון בעיה זאת ואף מביאים לעלייה בסכומי המס אשר ניתנים להשבה.
כלל הגורמים לעיל הביאו את המרכז למס שבח בע"מ ליצור מטריה מקצועית אשר כוללת את כלל המומחים הנדרשים לטיפול במיסוי נדל"ן ואשר הינם בעלי ניסיון רב בתחום (עשר שנים לפחות). מטריה זו כוללת רואי חשבון, עורכי דין ושמאי מקרקעין שעוסקים בתחום המיסוי , לרבות יוצאי רשות המסים.

רוצים לבדוק אם גם לכם מגיע החזר? צרו איתנו קשר ונשמח לבצע עבורכם את הבדיקה ללא כל התחייבות! התשלום הינו על בסיס הצלחה בלבד.
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#