תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם אתם מוכנים לברבור שחור?

ריבוי המשברים הפיננסים מעלה את השאלה האם שוקי ההון חופשיים ומתנהלים על פי כללים כלכליים? התשובה תשפיע על המגמה בשוק

דמיינו את עצמכם יושבים מאחורי קיר יציב העומד זמן רב על תילו, ונראה כדבר הבטוח להיות לצידו. אך אל יסודותיו מגיעים שורשיו של עץ מרוחק. תחילה הם לא משפיעים כהוא זה אך עם הזמן ובצורה איטית הם מתחילים לערער את הקיר הבנוי עד שיום אחד, ללא התראה מוקדמת, וללא סיבה הנראית לעין הקיר קורס ומסכן את היושבים לצידו.

הנמשל היא היציבות הנוכחית במערכת הפיננסית. הכול נראה יציב ומסודר, מדיניות הנגידים המרחיבים נראית עד כה כמדיניות מייצבת, ואף מייצרת תקווה לצמיחה מחודשת. היא הפכה פופולארית לא רק בחדרי המסחר אלא גם במסדרונות הפוליטיים ברוב המדינות המפותחות כאשר רק גרמניה עדיין מסרבת "להכיר בנס".

אולם השורשים של העץ, הרי הם התשואות של האג"ח הממשלתי, כבר מאיימים לפגוע ביציבות. יחד איתם קיים גם איום על חוקיות צעדי המדיניות ובית המשפט החוקתי הגרמני צריך להחליט אם ה-OMT אכן מתאים לחוקה. מאיימים גם קריסת המטבעות הנסחרים  בצורה חופשית של המדינות המתפתחות כגון הרופי וחוסר היכולת של קובעי המדיניות ביפן לייצר אמון מחודש בהימור הגרנדיוזי שהם לקחו להוצאת המדינה משני עשורים של דפלאציה.

השאלה היא האם הגענו לנקודה שבה קיים ספק בנוגע ליכולת הטיפול במשברים הללו? האם ארה"ב יכולה לחיות עם תשואות של 3%, 4% או בממוצע הרב שנתי של 6%? האם בית משפט, פה או שם, יכול לייצר חסימה להמשך 'הניסוי הגרנדיוזי'?הנראה כי הגענו לנקודה שבה כל אחד מאתנו חייב לחזור ולשאול את עצמו את השאלה הבאה: האם שוקי ההון חופשיים ומתנהלים על פי כללים כלכליים? האם התנועות היפות במניות, ובנכסים האחרים מבוססות על יסודות נקיים מהפרעה? על פי התשובות שתתנו לעצמכם בשאלות אלו, תוכלו לדעת אם אתם מספיק מוכנים לברבור השחור הבא.


לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחיFXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#