תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

היכל הספר - מטבע הבוליון הישראלי הרביעי הושק על ידי בנק ישראל

מטבע הבוליון הישראלי הרביעי בסדרת "ירושלים של זהב" הושק על ידי בנק ישראל בכ"ו באייר התשע"ג, 6 במאי 2013. המטבע החדש מוקדש ל"היכל הספר" אשר במוזיאון ישראל בירושלים, שבתוכו שמורים ומוצגים המגילות הגנוזות, כתר ארם צובא ועוד כתבי יד עתיקים ונדירים.

מטבע הבוליון הראשון הונפק על ידי בנק ישראל בשנת 2010 והסדרה זוכה להצלחה רבה בארץ וברחבי העולם. כל כמות ההנפקה של המטבע הראשון בסדרה, "מגדל דוד", נמכרה.

מטבעות הבוליון בסידרה מוטבעים בזהב 9999., קוטר 32 מ"מ, משקל אונקייה אחת (31.1 גרם) ומונפקים בכמויות מרביות של 3,600 יחידות. הם נושאים ערך נקוב של 20 שקלים חדשים.

צד הערך של המטבע החדש, "היכל הספר", עוצב על-ידי האמן אהרון שבו. במרכז מופיעה כיפת הגג של היכל הספר הבולטת בנוף ירושלים וברקע, קטע מספר הנביא ישעיה ("וכתתו את חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות ולא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה"), אחת משבע המגילות ששמורות ומוצגות בתוך ההיכל. לימין, מוטבעים הערך הנקוב ושנת ההטבעה, בהיקף העליון, המילה "ירושלים" בשלוש שפות - עברית, אנגלית וערבית - ובהיקף התחתון, תכולת הזהב והמשקל.
צד הנושא הקבוע בסידרה, בעיצובו של האמן מאיר אשל, נושא האריה השואג שנתגלה על פני חותם עברי עתיק מהמאה השמינית לפני הספירה, בחפירות מגידו ב-1908, מעל האריה סמל המדינה ומתחתיו המילה "ישראל" בשלוש השפות.

מטבעות הבוליון שהינם הילך חוקי במדינת ישראל, נמכרים על פי המחיר היומי הבינלאומי של הזהב, בתוספת 20% ומע"מ. נוסף לעובדה שכל מטבע הוא יצירת אמנות זעירה שמייצגת את ירושלים, המטבעות מהווים אמצעי השקעה בזהב.

המטבעות בסדרה זו מתאימים במיוחד לשימוש כמתנות ישראליות יוקרתיות לקרובים, עמיתים וידידים בארץ ובחו"ל.

ניתן לרכוש את מטבעות בנק ישראל בסניפי החברה הישראלית למדליות ולמטבעות ובאתר החברה www.israelmint.com.

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#