תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אז חיים כאן אנשים, אבל על מה הם חולמים?

מהלך המיתוג מחדש של אזורים לווה בסקר מעמיק, וחשף את ההעדפות והחלומות של רוכשי הדירות בישראל. עינת זקריה, סמנכ"ל השיווק של אזורים מסבירה על התהליך ומספקת הצצה לתהליך.

בשנת 2010 יצאה חברת אזורים למהלך מיתוג מחדש של החברה. סופו של התהליך הוליד את הסלוגן של חברת אזורים - "מרגישים שחיים כאן אנשים" - והוביל למיקוד המיתוג של החברה 'בבשורת הקהילה'. תהליך העבודה שילב סקר טלפוני מקיף בקרב 1500 לקוחות החברה שרכשו דירות מאז שנות השמונים ועד היום ובדק את עמדותיהם של תושבי ישראל בנוגע לתרבות הדיור ולחלומות שלהם בנוגע לדירה.


עינת זקריה, סמנכ"ל השיווק של אזורים מסבירה כי הרקע לסקר היה תהליך מיתוג בחברה שהחל בשנת 2011: "לקראת תהליך המיתוג של אזורים ערכנו סקר מקיף בקרב תושבי ישראל שהביעו עניין בשוק הדיור כדי להבין מה הלקוחות רוצים. במסגרת הסקר בדקנו שאלות עמוקות כגון התפיסה שלהם את סוג הדירות הזמינות בשוק, מי משפיע במשפחה, מה החשיבות של הקרבה לבית הספר, וגם מה גודל המטבח הרצוי. זה היה סקר שהקיף את כל עולמות התוכן.


אחד הממצאים החשובים של הסקר היה שאנשים רוצים לדעת מי השכנים שלהם, שהם רוצים להכיר אותם ולהיות מעורבים: "בדומה לרשת החברתית של מארק צוקרברג, שהסביר שההיגיון להקמת הרשת הוא שאנשים רוצים להיות בקשר, לעבור חוויות ביחד, לשתף ביחד, אנחנו הבנו שלאזורים יש פריבילגיה לעשות את זה "בחיים האמיתיים", לא רק באופן וירטואלי. במקרה של פרויקט למגורים הרי הדיירים יכולים לרדת לגינה ולפגוש שכנים, או לפגוש אותם בחוגים משותפים של הילדים, בקבוצת ההליכה בבוקר וכו'".


"בשלב הבא של תהליך המיתוג ניתחנו את החזקות והחולשות של חברת אזורים ובחרנו להתמקד בנושא הקהילה. למען האמת, ההתלבטות נמשכה זמן קצר כי ה-DNA של אזורים הוא בניית שכונות מגורים ולא בניין בודד פה או בניין שם.


כיצד תוצאות הסקר והמיתוג שבא בעקבותיו השפיעו על הפעילות
בשטח?

"המיתוג משפיע בהמון דרכים. למשל, אנחנו מתייחסים לשטחים הציבוריים כמקומות שיוצרים הזדמנות לקהילה להיפגש. לכן אנחנו משקיעים בחדרי הדיירים: שיהיו מרוהטים, שיהיה נעים להיות בהם, שלא יהיו סתם חלל ריק. בדרך כלל אנשים לא מכירים את הדיירים האחרים, אבל באזורים נדאג שכבר מהיום שהם חותמים על החוזה הם יכירו את הדיירים אפילו אם הבניין עדיין לא בנוי: אנחנו עושים ימי אכלוס שבהם אנשים נפגשים, וגם אירועים סביב חגים וכו'. אנשים רוצים להכיר את השכנים שלהם, את הדיירים. במקרה של משפחות עם ילדים זה יותר קל כי הילדים ילמדו ביחד, ההורים ישתפו פעולה בהסעות, יחליפו בייביסיטר וכו'".


"אפרופו פייסבוק, אחד המאפיינים שאזורים פיתחה בשלב מוקדם יחסית היא מערכת אינטרנטית סגורה המשרתת את תושבי הבניין. במערכת רשומים הדיירים ובה הם מספרים על עצמם: הרכב משפחתי, תחביבים, הצעות עסקיות, החלפות של עזרה ומוצרים ועוד".


בפייסבוק אפשר להציץ בפרופילים של אנשים אחרים. האם מי שמתעניין לרכוש דירה יכול להציץ במערכת ולבחור את הבניין לפי הדיירים שדומים להם או קרובים לליבם?
" לא. רק מי שקנה דירה וקיבל קוד למערכת יכול להיכנס למערכת ולהיות בקשר עם הדיירים . אנשים רוצים לגור בבניין שבו אנשים כמותם, והם מקבלים את המידע ובוחרים לפי קריטריונים אחרים: סוג הבניין, ההון העצמי שעומד לרשותם, סוג בית הספר בשכונה, האנשים שמסתובבים ברחובות. אגב אחרי שרוכשי הדירה מזינים את הפרטים שלהם במערכת הם מקבלים 'התקפה' של 'ברוכים הבאים', חיבוקים וירטואליים וכו'. זה השלב שבו אפשר ממש להכיר: הם רואים תמונה של המשפחה, קוראים על התחביבים, ויכולים לקבל או לשתף בנושאים שונים - מורה לאנגלית שמחפשת תלמידים, מסגר שמציע את שירותיו וכו'".


בסופו של דבר אתם חברה עסקית. מה הערך כלכלי של המיתוג?
"הערך הוא רב. נדל"ן בסופו של דבר הוא עסק מקומי: אנשים קודם כל קונים דירה בחדרה או בנתניה, אחרי שבחרת את המיקום אז המיתוג מקבל חשיבות. מאחר ויש יותר מ-100 אלף בתים שאזורים בנתה, יש בניינים שלמים שגמרנו לאכלס בקהילות שונות, ואפשר לראות ולהתרשם. אפשר לקבוע כי תפיסת הקהילה הוא מיתוג חדש אבל הוא הצליח לתפוס את הלקוחות. יש גם פרמיה במחיר אם כי קשה לכמת את זה. צריך לזכור שמעבר למיתוג, רוכש דירה רוצה לקבל איכות, להיות בטוח שיקבל את הדירה בזמן. וגם כאן יש לנו הוכחות".


הצצה לסקר:

מי בוחר את הדירה?
בחירת הדירה היא במרבית המקרים משותפת (40%) וב-30% מהמקרים האישה היא הדומיננטית בבחירת הדירה.


ריהוט ועיצוב:
כ-20% אינם מחליפים כלל את הריהוט בבית. היתר מחליפים ריהוט אחת ל-8 שנים. הרוכשים הוותיקים נוהגים להחליף את הריהוט בפרקי זמן ארוכים יותר - כמעט אחת ל-9 שנים.
 

 הסקר נערך בסיוע מכון המחקר    

 

לחזרה למדור "נפגש בבית" 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#