רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אורטותרפיה - שיטה טיפולית שלא הכרת

(Orthotherapy מיוונית: אורטו - "ישר". תרפיה- טיפול לתיקון של בעיה בריאותית) היא תחום ברפואה המשלימה, העוסק באבחון וטיפול בליקויי מיצוב ושיבוש של ההרמוניה הטבעית של מבנה עמוד השדרה. השיטה אינה עוסקת במחלות של השלד והשרירים ובמחלות נוירולוגיות המשפיעות על השרירים. האורטותרפיה מאבחנת את הליקוי המיצובי שבעמוד השדרה, משיבה את החוליות למקומן הנכון, מאפשרת לגוף לתקן את עצמו, מפחיתה משמעותית את עצימות הכאב עד העלמתו, ומאפשרת ריפוי טבעי של הגוף. הריפוי ללא תרופות.

האורטותרפיה היא שיטה הרואה את הגוף בראיה מערכתית כוללת ומייחסת חשיבות מכרעת לקשר ולהשפעה ההדדית בין הגוף לנפש. בעוד ברפואה הקונוונציונלית נהוגה שיטת ההתמחויות אשר לעתים ואולי שלא מדעת טיפול באיבר אחד בגוף מתעלם מצורך טיפולי נוסף באיבר אחר, או שטיפול בבעיה מסוימת אחד משאיר עקבות שליליים באיבר אחר, האורטותרפיה איננה מפרידה בין מכלול האיברים המרכיבים את סביבת עמוד השדרה למערכת החוליות בנפרד, השרירים, העצבים, המיתרים, אלא מתייחסת אל איברים אלה כמערכת רחבה אחת שכל מרכיביה שזורים זה בזה, משפיעים זה על זה וליקוי בכל אחד ממרכיבי המערכת משפיע בכוח על תפקודי האיברים האחרים ועל בריאותו והרגשתו של כל אדם.
לכל אורך ההיסטוריה של הטיפולים בעמוד השדרה וכבר מימי תקופת החרטומים והסינים הקדומים ניתן דגש מיוחד לטכניקה של פיתוח רגישות, שיטות אבחון וטיפול. המטפלים בסין הקדומה היו עיוורים, ונדרשו למיומנות בה המטפל מסוגל לאבחן על "עיוור" באמצעות רגישות ומסירות, את הבעיה ממנה סובל המטופל. מטפל מעולה בעל רגישות טובה מסוגל להרגיש בידיו את בעייתו של המטופל, לאבחנה ולטפל בו בטיפול הנדרש והאופטימלי. בהעדר רגישות מתאימה וכמקובל ברפואה המערבית, הטיפולים של היום עתירי מכשירים וכלי עזר נוספים ושונים ה"תורמים" לגוף לרפא את עצמו. לא כך הוא. מחקרים וחוות דעת עדכניות קובעות שבדיקות ועזרי הדמיה מקובלות, דוגמת צילומי רנטגן, טומוגרפיה ממוחשבת (CT) ודימות תהודה מגנטית (MRI) מזיקות ומיותרות לגוף הגם שאינן חושפות את מהות הבעיה, ואת שהן חושפות חש המטפל הטוב באצבעותיו באופן ברור ונהיר.
בשנות ה-80 של המאה הקודמת פיתח בפרנקפורט גרמניה הכירופרקט דן שפייר שיטה טיפולית חדשה וקרא לה אורטותרפיה רכה - Soft Orthotherapy. השיטה שהתגלתה כבטוחה לחלוטין, ובעלת שיעור הצלחה החורג מכל שיטה טיפולית קיימת אחרת צברה בתוך זמן קצר קהל מטופלים רב שגדשו את המרפאה בפרנקפורט והפיצו את שמעה ואת שם השיטה למרחקים. לא חלף זמן רב והמרפאה על שיטתה הייתה למצליחה בגרמניה וככל הנראה למצליחה באירופה. מטופלים מכל קצות תבל מגיעים לפרנקפורט לטיפול האורטותרפי מידיו.

בנו של דן שפייר, גל שפייר, למד מאביו את שיטת האורטותרפיה הרכה. בגיל צעיר מאד היה למטפל מוכשר ובולט ואביו, שכישרונו יוצא הדופן של בנו לא נעלם מעיניו, אפשר לו מסע לימודים והתמחות סביב העולם להרחבת הדעת וללימוד מתודות שונות מכל העולם. 17 שנות לימוד של שיטות טיפולי מגע, פילוסופיות מזרחיות, אמנויות לחימה, צ'י קונג, אקופונקטורה, טווינה, שיאצו, ועוד שיטות וטיפולים מרחבי תבל, הניבו שיטה אקלקטית חדשנית ומתקדמת - SPEIER Advanced Orthotherapy שהינה נכון להיום השיטה החדשה והמתקדמת באבולוציית הטיפולים בעמוד השידרה.
כיום קיימות שתי קליניקות לטיפול המבוססות על שיטת האורטותרפיה הרכה. האחת בפרנקפורט, גרמניה, והאחרת בתל אביב, ישראל.

האורטותרפיה כשיטה מניחה כעמדת פתיחה, שהאדם התרבותי בן ימינו משתמש בגופו באופן שונה מהשימוש המתאים לו. גם דרך התחזוקה הרגילה והממוצעת בעולמנו דהיום בדרך כלל איננה מתאימה, ויותר משהאדם המודרני דואג מעשית לתחזוקת גופו, הוא נוטה להזניח אותו. משום מה רוב רובם של בני המין האנושי שוכחים שכשהם מגיעים לגיל 30 גם גופם הגיע לגיל זה.
האדם לא נועד לישיבה על כיסא, לא לנהיגה בת שעות, לא לישיבה מול המחשב שעות על גבי שעות וכמעט ללא תנועה. נכון לומר שככלל, הגוף האנושי לא בנוי באופן הולם לשימושים שהאדם המודרני עושה עם גופו. ספורטאים ורקדנים שמקפידים לשמור על גמישות ותנועה אינטנסיבית, חוטאים לגופם במאמץ ספציפי על מפרקים מסוימים והבאת גופם לקצה גבול הסיבולת. מאמצים אלה גורמים בהכרח לפגיעות אופייניות. הליכה ועמידה על נעלי עקב, נשיאת תיק כבד על כתף אחת וצעידה עמו זמן רב, או רכינה ארוכה אל כיור הכלים, ונשיאת מגש מלא כוסות אל השולחן במסעדה, כל אלה גורמים לגוף נזקים מצטברים.
כשאדם מגיע אל הרופא או המטפל, הוא מדרך הטבע אינו במיטבו. כואב לו. לעתים הכאב עז עד כדי כך שאינו יכול לנוע. הכאב משבש את אורחות חייו. הוא מבקש מרפא, הקלה, הבנה וגם קצת אמפטיה.
מפגש טיפוסי עם רופא "קונוונציונלי" במרפאה, יעשה בדרך כלל כשמכתבה עמוסת מחשב תפריד בין המטופל לרופא. התעניינות הרופא אולי תיגע ללבו של המטופל אך ככל הנראה לעולם לא תיגע בגופו. בתום מחקרו המילולי של הרופא בדבר אופיו של הכאב ירשום המלצתו למשכך כאבים זה או אחר, ויציין כבדרך אגב שאם אחרי מנוחה לגוף הכאבים לא יחלפו, או אז יהא צורך לשקול התערבות כירורגית. 
במפגש האורטותרפיסט והמטופל האורטותרפיסט יאבחן את בעייתו של המטופל. הוא ישתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו הנחוצים ללמידת מצבו של המטופל. הוא עושה זאת באמצעות ידיו. הוא יגע בגופו של המטופל ויחוש את מידת רגישותו לכאב, את מידת קשיות שריריו, יקשיב לנשימתו, יבחן את מצב האגן, את הרמוניית החוליות בעמוד השדרה, את זקיפות קומתו, יכיר את כאביו. הוא גם ישאל שאלות.

 

הטיפול ישיב את החוליות למקומן. האורטותרפיסט יעניק לגופו של המטופל את הדרך וההזדמנות לתקן את עצמו. המטפל אינו מרפא את גופו של המטופל. גוף המטופל עושה זאת. האורטותרפיסט מאפשר לגוף לעשות זאת. הוא עוזר לו. לגוף אין יכולת להחזיר את החוליות למקום הנכון. אולם משהן הושבו למקומן ע"י המטפל הגוף יודע לתקן את הנזקים, לרפא את הדלקות, להירגע מהלחצים שהופעלו על העצבים, המיתרים, כלי הדם, וכל שאר המרכיבים שתפקודם נפגם והם חוזרים לאיתנם. 
משככי הכאבים כשמם הם- משכי כאבים. זה הכל. הכאב הוא קריאת הגוף אל המטופל לעזרה, להתרעה. שיכוך הכאב הוא ככיבוי אורות כשסכנה מתקרבת. אם אתה לא רואה אותה היא לא קיימת. 
זה לא המצב. הכאב הוא צפירת האזעקה. כשנשמעת אזעקה צריך לסלק את הגורם לאזעקה ולא להסתפק בתקיעת אטמים באוזניים. התרופה לבעיה לא תגיע ממשככי כאבים. היא תגיע מתיקון השיבוש בגוף.

ליצירת קשר:

1-700-709-500
WWW.SPEIER.C0.IL
info@speier.co.il
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#