תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המגמה היא ידידתו הטובה של הסוחר

שרטוט קווי מגמה הוא מיומנות בסיסית עבור כל סוחר. כיצד עושים זאת נכון?

מספר שיטות המסחר והאסטרטגיות הקיימות הוא כמספר הסוחרים ממש. כולנו מכירים את זה. כל אחד מאיתנו, כסוחר, מנסה לסגל לעצמו שיטת מסחר ייחודית משלו, עם הכלים והתוכנית שלו. אבל גם כאשר אנחנו משתכללים ועולים ברמת המורכבות, תמיד צריך לזכור את הבסיס. אז הנה, היום נרענן את המאפיין הכי בסיסי של קריאת מחיר ותכנון עסקה – שרטוט קווי מגמה.
שרטוט קווי מגמה הוא מיומנות בסיסית עבור כל סוחר. פשוטה לכאורה – אבל היא בעצם המפתח להבנת כל גרף מחיר והתחלת הניתוח. ניתן לשרטט קווי מגמה על כל גרף מחיר, בכל טווח זמן, וכך לאתר רמות תמיכה והתנגדות שעוזרים לנו להבין את מצבו של הנכס. כדי למתוח קו מגמה, במגמה עולה, עלינו לחבר סדרה עולה של נקודות שפל, ומנגד, במגמת ירידה, לחבר בקו יורד את רמות השיא היורדות. כדאי שנבחן את העניין באמצעות גרף של הצמד דולר אוסטרלי-דולר קנדי (AUDCAD).


הגרף של ה-AUDCAD מספק לנו דוגמה מצוינת לקו מגמה בעל תוקף. קו המגמה מורכב למעשה מחיבור רמות השפל מאוקטובר 2012 ועד פברואר 2013. הקו חייב לחבר לפחות שתי נקודות, ומבלי לחתוך בדרך את גרף המחיר.
לאחר שחיברנו שתי נקודות ונוצר קו אנחנו בעצם מקבלים רמת תמיכה אפשרית שתעזור לנו לצורך המסחר. קו התמיכה יכול להוות נקודת כניסה אפשרית לעסקת לונג (קנייה). מניסיון, הנגיעה השלישית בקו מגמה היא פעמים רבות הזדמנות טובה מאוד למסחר. תוכנית המסחר במקרים כאלה היא מאוד פשוטה. אנחנו מחכים ורואים שהשוק אכן בוחן את קו התמיכה ולא שובר מתחתיו. לשם כך אפשר להשתמש בהמון שיטות – נרות יפניים, מתנדים וכו'. וכאשר אנחנו באמת מקבלים אישוש שהשוק אכן מכבד את קו המגמה ששרטטנו, זה הזמן להיכנס לשוק בעסקת קנייה. את הסטופ נציב מתחת הקו.

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#