רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הקש ששבר את גב הזהב

הזהב עבר למגמת ירידה וייתכן כי מעתה ואילך ייקבעו עוד ועוד רמות שפל נמוכות יותר כמצופה בשוק דובי.

מגמה עלייה מוגדרת כמגמה שבה השוק כל הזמן קובע שיאים גבוהים יותר ונסוג לנקודות שפל שאינן עמוקות משיא השפל הקודם. מנגד, מגמת ירידה היא מגמה שבה השוק קובע כל הזמן נקודות שפל נמוכות יותר ולאחר מכן עולה לנקודת שיא שאינה גבוהה מנקודת השיא הקודמת.

בשוק שנמצא במגמת עלייה, ברגע שהשוק 'שובר' מתחת לשפל הקודם וקובע שיא נמוך יותר מהשיא הנמוך הקודם, הרי עבור המשקיעים זהו איתות שחל מפנה במגמת השוק. בעגה המקצועית זה מכונה מעבר ממגמה 'שורית' למגמה 'דובית'. אירוע מעבר כזה עשוי לגרום לגל של מכירות אשר יביאו להאצת הירידה.

ניתן לראות המחשה טובה לכך בגרף החודשי של הזהב. מאז נובמבר 2005 ועד ספטמבר בשנה שעברה הזהב קבע מדי חודש שיאים גבוהים יותר, וכאשר הוא נסוג לאחור הוא תמיד נעצר מעל השפל הקודם. מאז הפסגה שעמדה על 1,920 דולר לאונקיה הזהב לא הצליח לקבוע שיא חדש, אבל כן הצליח להחזיק מעמד מעל רמת השפל האחרונה, ב-1,550 דולר לאונקיה, ועל כן המגמה עדיין נחשבה לשורית ולא היינו עדים לקריסה. ואולם בנר של חודש אפריל (ראו גרף הנרות המצ"ב בו כל 'נר', או עמודה, מייצג חודש) הקערה התהפכה על פיה, כאשר הזהב צנח מתחת לרמת התמיכה הזו, ובכך ירד מתחת לשפל האחרון. השוק הגיב לכך בחוזקה וראינו מיד גל גדול של מכירות ולשינוי ביחסי הכוחות בין סוחרי הלונג (קנייה) לבין סוחרי השורט (מכירה).

כיום הזהב נמצא רשמית במגמת ירידה. לאור השינוי הזה בהחלט ייתכן כי מעתה ואילך נראה את הזהב קובע עוד ועוד רמות שיא ושפל נמוכות יותר כמצופה בשוק דובי.

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#