רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עד מתי, מריו?

האם ומתי מריו דרגי, נגיד הבנק המרכזי האירופאי יילך אחר עמיתיו וידפיס כסף בהיקפים אדירים?

הנהגתה הכלכלית של אירופה התעוררה אמש לאוסף נתונים מעניין וקשה כאחד. נתוני ה-PMI החודשיים של צרפת, גרמניה, ושל כל הגוש, פורסמו. ומה אנו רואים? הכלכלה של החצי החולה של גרעין האיחוד הלוא היא צרפת נשאר יציב, ואף השתפר מינורית מן התחתית בו הוא הגיע (כאשר מדד הייצור עמד על- 44.4, ומדד השירותים על 44.1).
לעומת זה, החצי שנחשב בריא, ושאמור לסחוב על כתפיו את כל הגוש במסגרת מדיניות הצנע המופעלת על מדינות הדרום, מראה סימני חולשה המחמירים במהירות.
כך למשל מדד הייצור גרמניה ירד ב-47.9 ובשירותים ל-49.2 בעוד שבגוש כולו, לא נרשמו שינויים גדולים. חסרות מספר נקודות ככדי לחצות את רף ה--50 שהוא המספר הקובע אם אנו ניצבים בפני צמיחה, או ניוון, בתחום הנמדד.השאלה שכולם רוצים לדעת היא עד מתי מריו דראגי, נגיד הבנק המרכזי האירופי, יעמוד בלחצי גרמניה ובריסל. מצד אחד הוא כבול בחוקי היסוד ובנוהלי הרעיון האירופי אבל השיטפון האדיר בשווקים עלול לגרום לו לקדם תוכנית גרנדיוזית לא פחות מעמיתיו ביפן, ארה"ב, בריטניה.
אם ב-LTRO הוא הציל זמנית את המערכת הבנקאית האירופית וב-OMT הוא סיפק רצפה תיאורטית למצב של חדלות פירעון ממשלתית (הכוונה במונחים אלו לההלוואות שהבנק המרכזי העמיד לרשות הבנקים המסחריים ולהעברות כספים שונות שהועברו לסיוע המדינות שנקלעו למשבר הפיננסי ) עתה נותר לו רק לחשוב כמו בן ברננקי או קורודה היפני, ולראות בכסף המודפס כלי לקידום הצמיחה והתעסוקה.
אי אפשר שלא לתהות האם מגרדות לו האצבעות לפעול, ובדרך זו גם לגרום לקטסטרופה בתיק הפנסיוני של הגרמני הממוצע. כך או כך זה עדיין לא קרה והיורו העומד על 1.30 מראה שהקובעים בשוק חושבים שזה גם לא הולך לקרות בקרוב.
נראה כי מריו הוא עדיין "הקובייה החסרה”. על בן, והאחרים נאמר שהם כבר All In, אבל כאשר גוש היורו לא משתתף אי אפשר לומר שהעולם גם הוא All In. נראה כי זה חייב לקרות לפני שנראה את הניסוי המונטארי הכולל הזה מביא לעלייה הדרמטית של ריביות האג"חים הממשלתיים.
ומה בישראל? שר האוצר לפיד אמר שהגזירות כואבות, אבל "הן זמניות, והן יעברו". כאשר הלקוח העיקרי שלנו עדיין מתעקש להיות בתהליך צמצום, ולא הרחבה, צריך להיות קצת יותר פסימי לגבי הזמן שייקח על מנת ש"זה יעבור".

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת? מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחי FXCM ידאגו שתישארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת.
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#