רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המזימה שמאחורי ירידת מחירי הזהב

ירידתו המואצת של הזהב הנה בשורה טובה שכן המניפולציות שהורידו את מחירו יצרו הזדמנות לקנות בזול מוצר בעל ערך יקר. אולם האם זו באמת הזדמנות?

כלכלן רציונאלי יניח כי לאור ההרחבה הכמותית שמתרחשת ביפן, למוצרים "אמיתיים" כמו הזהב צריכה להיות עדנה. מצד שני, המניפולציות במסחר העולמי גורם לכך שחוקי הטבע אינם פועלים לעת עתה, ודווקא מחירי הסחורות "הממשיות" יורדות וכל עוד לא תשתנה המגמה כדאי להימנע מרכישה.
לא מיותר אם כן לשאול מדוע אותן סחורות "אמיתיות" ומוצרים תעשייתיים דווקא נמצאים במגמה יורדת? אפשרות אחת היא שאנו נמצאים בתחילתה של תקופה דיפלאציונית חדשה. אפשרות שניה היא שהדבר נובע ממאמצים של ספוקלנטים לדחוף את השוק לעבר המניות.
בהחלט ניתן להעריך כי בזהב התרחשה תופעה ייחודית: היקף החוזים הדרושים כדי להביא לירידה כה גדולה וכה מהירה הצביעו בבירור על ריכוז מאמץ חריג מעבר להשפעתם של השחקנים הקבועים בשוק.

אבל האם נכון לומר אותו דבר על הנפט, הנחושת, או הכותנה? התשובה לכל השאלות האלו נעוצה כמובן בתפיסת החיים שלנו מול השווקים הפיננסיים.
כל עוד השווקים היו חופשיים, או אפילו חופשיים למחצה, דהיינו שיקפו את הביקוש וההיצע האמיתיים עבור אותם נכסים פיננסיים יכולנו לנסות לקחת עמדה הנובעת מההיגיון הכלכלי של הדברים. אולם כעת, כאשר מוזרמים טריליונים של דולרים, סטרלינגים, יינים וכיו"ב כל חודש על מנת להשיג את מטרות הצמיחה והתעסוקה קשה לדמיין תהליך קבלת החלטות תקין, במיוחד עבור הטווח הקצר והבינוני.

נשאר לנו אם כן לבחון שיטת מחשבה ועבודה אחרת שתאפשר לנו לעקוב אחר הנעשה ותחזה עבורנו מתי "הם פועלים", קרי הספקולנטים, על מנת שנוכל להצטרף. כל אחד חייב להתאים שיטתיות כזו לעצמו אבל היא חייבת להיות כי היא זו שתציל אותנו, ואף לעיתים תניב רווחים, כאשר מה שאמור לרדת, עולה, וההיפך.
 

לחזרה למדור "חדר העסקאות"

רוצים להמשיך ולעקוב אחר מה שקורה בשוק? רוצים לקבל מידע מעודכן בזמן אמת?
 מלאו את כתובת המייל שלכם ומומחי
FXCM ידאגו שתשארו מחוברים לכל מה שחשוב לדעת

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#