תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רוצים שערך הנכס יעלה? התשובה – קהילה

המסע לחיפוש הדירה מביא אותנו לבדוק פרמטרים ברמת המאקרו והמיקרו. איך משתלב שיקול הקהילה ומדוע הוא כה חשוב? מאת: עינת זקריה

ההחלטה על רכישת דירה כמוה כמסע מרתק. נתבונן בנכס וניקח בחשבון כמה פרמטרים: 

מצד אחד נשקול השפעות מאקרו כגון מגמות בשוק הנדל"ן, במשק הישראלי ובבנקים למשכנתאות, תפיסות עירוניות בניצול שטחים למגורים ומגמות אדריכליות, ומצד שני נושאים מיידים ברמת המיקרו, כגון רמת האטרקטיביות עבורנו מבחינת מיקום, סביבה, מחיר, ולא פחות חשוב – קהילה 

מהי בעצם קהילה? הרי מושגים דומים כמו "אחריות חברתית" או "שותפות קהילתית" משויכים בדרך כלל לפורומים אינטרנטיים של 'החבר'ה מהמילואים', קהילת שומרי משקל, אמהות אחרי לידה, הורים בחופשה או אפילו קומונה בקיבוץ ופחות לסביבת האנשים שבה אנו גרים. לדיירים ממול לא נקרא "חברינו לקהילה", אלא שכנים. אנחנו, אנשי העיר והפייסבוק, מצטוותים ומדברים לפי נושאים, משמרים קשרים וירטואליים מפעם, לוחצים "לייק" לפורומים עסקיים, ומגדירים את השווי של עצמנו לפי מספר הלייקים שנקבל, אבל שנדבר עם השכנים שלנו? שנקרא להם חברינו לקהילה? לכך אנחנו נוטים פחות... ייתכן שזה יקרה רק בישיבת ועד דיירים ש"כפו" עלינו להגיע אליה, לא בטוח שיותר מזה...

מחקרים והקשבה אמיתית לרוכשי הדירות בישראל, הובילו את אזורים להאמין שטעמי הבחירות השתנו והביאו אותנו לידי מסקנה שאם נמצא בסביבת המגורים שלנו תשתיות אנושיות, חברתיות ותכנוניות שעונות על תנאים הכרחיים לגיבוש ולחיזוק קהילות גאוגרפיות שכונתיות ועירוניות במרחב שלנו, נוכל לעמוד מעת לעת בפיתויי הפורומים והקהילות בעולם הווירטואלי שמשאירים אותנו איש איש בביתו ונצא החוצה, לגינה השכונתית בלב סביבת המגורים שלנו, כדי לדבר עם אנשים של ממש.

איך? אנו מכירים בחשיבות ובתכנון מראש לא רק של יציקות הבטון אלא גם של היסודות הטכנולוגיים והסביבתיים לשיח קהילה.

אזורים שמה את המושג "אנחנו" בראש הפרמטרים, קרוב קרוב לערכי הפרטיות והשמירה על אינטימיות התא המשפחתי, ומנהיגה חשיבה יצירתית הלוקחת בחשבון לא רק את יציקת הבטון אלא גם את היסודות החברתיים שיהוו תשתיות לבניית קהילה מגובשת, חמה וחזקה. אנו מצדנו, מחויבים למתן אמצעים שיטפחו את החיבור לבית ולסביבה ולא רק את החדשנות העיצובית, ואתם, הדיירים, תוכלו מצדכם לטפח את ההכרה העצמית בעובדה שקהילה חזקה תשפר את איכות חייכם ותשמור על מגמת צמיחה תמידית של הנכס שלכם.

באמצעים טכנולוגיים של העידן העכשווי, אזורים מספקת מערכת דיירים פרטית המאפשרת לתקשר, להחליף מידע, תמונות, דעות, עסקים במתחם וירטואלי ייחודי לדיירים. בתכנון הנדל"ני אנו מתעקשים על מרחבים ציבוריים, מדשאות רחבות ידיים ומתקנים יוצרי עניין משפחתי וקהילתי על מנת לעודד מפגשים ציבוריים במסגרת השכונה. אנו מאמינים בפתיחת דלת ויצירת מנגנון לשיח קבוע בינינו, כיזמים, לביניכם, הדיירים וביניכם לבין עצמכם ולאפשר לכם חממה ליוזמה של אירועי קהילה מגבשים, לקיום תקשורת דיירים שוטפת ולמימוש חיי קהילה עשירים ושמחים.

לגור בבית זה לגור בקהילה

בחירת המגורים שלנו קשורה בסגנון חיים ובאיכות חיים ואנחנו נעדיף חיים לצד שכנים, אנשים כמונו, שאיתם ניפגש מדי יום ואיתם ניצור קשרי חברות, ואשר ילדיהם הם החברים העתידיים של הילדים שלנו. החוכמה היא שלצד ארבעת הקירות תמוסד אבן פינה לקהילה שכונתית ומשם קהילה עירונית בעלת מטרה, זהות ויחסי גומלין מפרים.

חיי קהילה מחזקים לא רק את איכות החיים כי אם גם את שווי הנכסים שלנו.

קהילה חזקה מושכת אוכלוסייה חזקה כמוה, שומרת מכל משמר על איכות הסביבה, על נראות הבניינים ועל הבתים, מטפחת את עצמה ומגדילה את ערכה וכפועל יוצא גם הנכס עצמו מזנק בעלייה קבועה.

בפרויקטים שמספקים כלים ותשתית ליצירת קהילה מגובשת, אנשים כבר לא יסתפקו בהֶנֵד ראש מנומס במעלית, אלא יבחרו להפוך את הנדל"ן שלהם למוקד שיחה ערה של קהילה בריאה וכך ישימו את הנכס שלהם במסלול השבחה קבוע.

הכותבת היא סמנכ"לית שיווק ומכירות בחברת אזורים

בחזרה למדור נפגש בבית 

 

בית זה הרבה יותר מארבעה קירות, בית זה אנשים, בית זה קהילה. רוצים לחיות בדירה של אזורים? מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר

 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#