תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

KLA-Tencor ישראל: מחוברת להצלחה

KLA-Tencor ישראל ממגדל העמק מצליחה לממש את החלום של מהנדסי פיתוח מוכשרים לעבוד בחברה מצליחה ומבוססת, המאפשרת חופש ביטוי ליצירתיות והתפתחות רב-תחומית

עוזי מירון

תעשיית השבבים המקומית מושכת אליה מהנדסי פיתוח מוכשרים ממגוון תחומים. חלק מהם משלמים מחיר אישי כבד עקב התחרות העזה הניטשת בין החברות ומצבן הפיננסי הנמצא תחת איום תמידי. העבודה בחברה גלובלית גדולה אף יוצרת לעיתים תחושה של "בורג קטן במערכת". על רקע נתונים אלה מעניין לשמוע את הקולות החיוביים העולים דווקא ממגדל העמק שבגליל, מחברת KLA-Tencor ישראל.

בראיון עם סיגלית רובינזון, מנהלת תוכנית הפיתוח ב- TencorKLA  ישראל (KT), היא מספרת כי לאחר שנים רבות בהן הובילה פעילויות פיתוח בכמה מחברות השבבים הגדולות בישראל, הגיעה ל-KT ישראל ולראשונה נהנית מחיבור לחברה מצליחה וצומחת, הנותנת כר פעולה נרחב לביטוי רעיונות חדשים ומרחב מקצועי רב-תחומי.

סיגלית, מהו המסלול המקצועי שהוביל אותך להצטרף ל- KTישראל ולעבור לגליל?

התחלתי את דרכי בעולם המוליכים למחצה בישראל עוד בשנות ה-90 ועברתי מסלול התקדמות בו שימשתי במגוון תפקידי מפתח שונים, שבשיאם שימשתי כמנהלת קבוצת פיתוח. למרות זאת, זיהיתי בהצעה של KT ישראל יכולת להשתלב בפעילות פיתוח הכוללת מולטידיסיפלינאריות רבה, מערכת קשובה הפתוחה לרעיונות חדשים ואתגר מקצועי ממדרגה ראשונה, המאפשר לי מתן ביטוי לכל הניסיון והידע שצברתי. לא מעט מחברי הצליחו לממש את הדברים הללו, אך בכדי לעשות זאת הצטרפו לחברות סטרט-אפ, על כל המשתמע מכך... ב- KTישראל , לעומת זאת, יש את האווירה המשפחתית והחדשנית של סטרט-אפ, לצד העובדה שמדובר בחברת ענק גלובלית מצליחה מאוד, שמאפשרת לבדוק רעיונות חדשים ולנסות אותם, מבלי לחשוש שכל ניסיון כזה עלול לחסל אותה. זה יתרון עצום, כיוון שהוא מאפשר לרעיונות טובים להבשיל, מבלי ל"הרוג" אותם מוקדם מידי, רק בגלל שאין מספיק מזומנים בקופה.

מהו תחום הפעילות של KT ישראל ואלו אתגרים הוא מזמן?

KT ישראל מתמחה בפיתוח מוצרי בדיקה לתעשיית השבבים העולמית. המערכות שלנו מסוגלות לבדוק ולבקר את פרוסת הסיליקון בשלבי הייצור השונים ולהבטיח שהיא תקינה. התחום כולו מצוי בפני אתגר עצום כיוון שתחומי הפעילות של התהליך ושל המדידה, הולכים ומתמזגים. הגבולות מיטשטשים ולפעילותה המרכזית של האופטיקה מתווספות הבנות תהליכיות קריטיות.

מכיוון שהייצור מורכב מיישום של שכבות, מסכות ותהליכי איכול (etching), כל ספסיפיקציה לכל שכבה משפיעה דרמטית על היכולת לבצע מדידות בהמשך. אי לכך, ככל שהפעילות שלנו מעורבת יותר בתהליכים עצמם, כך קל לנו יותר להשיג דיוק רב יותר במדידות, מה שמרחיב מאוד את טווח הפעילות שלנו.

מה מיוחד מבחינתך בעבודה ב-KT ישראל?

אני לא מפסיקה להתפעל מהיכולת של מהנדסים שעובדים כאן לבוא עם רעיונות חדשים ולרוץ איתם קדימה. אנו כמובן מחויבים לתוצאות ומראים לגבי כל רעיון מדוע כדאי להשקיע בו, אך עדיין, אורך החבל הניתן כאן הוא ייחודי בתעשייה.

זה מדהים לראות שיש כאן, מצד אחד חברה גלובלית ענקית, עם סניפים ומפעלי ייצור בכל רחבי העולם, ומצד שני את הפעילות שלנו במגדל העמק בגליל, בין גבעות יער עמוסות ברקפות ואווירה משפחתית מחבקת. יש כאן בהחלט את היכולת ליהנות משני העולמות – אווירה של חברה קטנה בתוך חברה גדולה מצליחה ומשגשגת.

כיצד זה בא לידי ביטוי בפועל, בעבודה היומיומית?

לכל מהנדס יש פה את היכולת להזיז דברים ולהגיע לכל אחד מהדרגים בחברה. גם אם אתה מהנדס מתחיל בחברה, אתה מצוי בחשיפה למנכ"ל מידי יום ביומו. מעבר לכך, יש פה אווירה של "כולם עושים הכל". מגוון היכולות הנדרש מכל מהנדס פיתוח הנו רחב מאוד. לפיכך, כל אחד מאתנו מצוי בצמיחה ולמידה מתמדת ובחשיפה למגוון של תחומים השומרים על רמת עניין גבוהה, תחושת השפעה ויכולת לראות בכל נקודת זמן את התמונה הכוללת. עבור מהנדסים מוכשרים, המחפשים הן אתגרים מקצועיים ועבודה מולטידיספלינארית והן אווירה מגובשת של צוות ומשפחתיות, KT ישראל הוא ללא ספק מקום העבודה האידיאלי.

עוד על חברת KLA בישראל>>

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#