רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נס מובילה את פרויקטי המחשוב הגדולים בישראל באמצעות טכנולוגיות מיקרוסופט

השותפות ההדוקה של נס טכנולוגיות עם מיקרוסופט הביאה ליישומם של פתרונות מבוססי מיקרוסופט בחברות וארגונים מובילים במשק הישראלי

עוזי מירון

השינוי האינטנסיבי שעובר העולם העסקי מציב בפניו אתגרים עצומים של חדשנות טכנולוגית. אתגרים אלו כוללים את הצורך בשדרוג מערכות הליבה הישנות והתאמתן לעולם החדש של סביבות עבודה היברידיות, המשלבות סביבות עבודה בענן, לצד סביבות עבודה פיזיות, רב ערוציות, המטפלות במסות אדירות של מידע. את המגה-פרויקטים הללו, בארגונים הגדולים בישראל, מובילה נס ישראל. לצורך כך, עושה נס שימוש במגוון טכנולוגיות חדשניות מבית מיקרוסופט.

בריאיון עם רוני טברסקי, סמנכ"ל בכיר ומנהל קו עסקים מיקור חוץ בנס ישראל, הוא מתאר את האתגרים העומדים בפני ארגונים, את מכלול הפתרונות שמציעה מיקרוסופט לאתגרים הללו ואת הסיבות לשותפות האמיצה בין שתי החברות.

 

רוני, מהם האתגרים המשמעותיים ביותר הנמצאים כיום על סדר יומם של קברניטי הארגונים וראשי יחידות המחשב שלהם?

באווירה התחרותית והחדשנית של ימינו האתגרים מתמקדים ביכולת לאפשר את צמיחת הארגון, תוך שיפור תפוקות והוזלת עלויות. האתגרים מתחלקים לפיכך בין הפעילות ברמה הפנים ארגונית, לבין זו החוץ ארגונית.

ברמה הפנים ארגונית ניתן לראות מרכזי מחשוב המצוידים במאות שרתים, צורכים חשמל, מיזוג ושטח רצפה יקר ותובעים משאבי ניהול ותחזוקה עצומים. מרכזים אלו מחדדים את הצורך בחסכון והתייעלות באמצעות פתרונות להפחתת עלויות, וירטואליזציית שרתים, קונסלידציית שרתים ומעבר של חלק מהמערכות לסביבות ענן. במקביל, נדרש שיפור מהותי במתן כלים ופתרונות ניהוליים חכמים למקבלי ההחלטות בארגון ולמנמ"ר עצמו, כלים שיאפשרו לקבל החלטות מושכלות יותר, ביתר מהירות וקלות.

ברמה החוץ ארגונית קיימים אתגרים גדולים לא פחות. גם יחידת המחשב בשיתוף היחידות העסקיות האחרות בארגון, מחפשת פתרונות שיגדילו את מרחב ההזדמנויות העסקיות עבור הארגון. זאת למשל, באמצעות פנייה לרשתות החברתיות, מובייל, וערוצים נוספים. כמובן שגם כאן אנו נדרשים לספק מגוון של פיתרונות חדשניים ומתקדמים שיספקו מענה לאתגר קריטי זה.

 

כיצד משתלבים הפתרונות של חברת מיקרוסופט במענה על האתגרים שציינת?

למיקרוסופט ישכיום סוויטת פתרונות שלמה ומלאה המספקת מענה לאתגרים הללו, הן לגופים גדולים והן לגופים בסדרי גודל בינוני ונמוך.

כך למשל, אם בוחנים את אתגר החיסכון וההתייעלות, ניתן למצוא לו מענה באמצעות פיתרון ה- System Centerשמעניק סביבה מקיפה של שליטה ובקרה.  פיתרון זה מאפשר, בין היתר, ניהול של סביבה היברידית (ענן פרטי בשילוב עם ענן ציבורי) גמישה הנותנת עלות תועלת גבוהה יותר. באופן דומה, ניתן להשיג חיסכון והתייעלות באמצעות פיתרון ה-Office 365.

את אתגר הכלים הניהוליים למקבלי ההחלטות, ניתן לפתור באמצעות פורטלים ניהוליים (Dashboards), פרי פיתוחה של נס, המבוססים על טכנולוגיות מיקרוסופט. כלים אלו מוענקים כיום ללקוחותינו, לטובת ניהול שקוף וחכם של יחידות המחשב. פורטל "יהלום", הנו כלי ייחודי שפיתחה נס על בסיס טכנולוגיות מיקרוסופט, כגון SharePointו-SQL Server, והוא מהווה כלי ניהול ובקרה מעולה למנמ"ר על כל פעילות ה- ITבארגון.

את האתגרים הנוגעים למערך החוץ ארגוני אנו פותרים באמצעות אוסף של פיתרונות מיוחדים שפיתחנו עבור העולם הרב ערוצי של ימינו. פיתרונות אלו מבוססים בין השאר על יכולותיה המתקדמות של מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט – Windows 8, המעניקה סביבות עבודה אחידות לעולם הרב ערוצי.

 

מהם היתרונות שמשיגים הלקוחות כתוצאה מהבחירה דווקא בנס?

הבחירה בנס מספקת אוסף של יתרונות היוצרים ללקוחות מכפיל כח יוצא דופן. נס מביאה לכל פרויקט ניסיון בן למעלה מ-13 שנים, בניהול מיקור חוץ לעשרות רבות של לקוחות. זאת, לצד Best Practicesומומחיות רבת שנים בכלי מיקרוסופט ומובילות מובהקת בניהול ובקרה של סביבות מחשוב באמצעות כלי System Center.

נס מביאה עמה ניסיון מוכח במגזר הפיננסי, התמחות מיוחדת במגזר הציבורי בכלל ובמגזר הבריאות בפרט (ב-2 מגופי הבריאות הגדולים בארץ). זאת, לצד פעילות נרחבת במרכזים רפואיים, במוסדות ומכללות אקדמיות, גופי תעשייה וכמובן בתעשייה הביטחונית ובהייטק.

לנס מומחיות מקצה לקצה בכל סביבת מיקרוסופט החל משלב האפיון, דרך הפיתוח, התשתיות, ההדרכות והבדיקות. מומחיות זו מגובה כל העת בהבאת ידע רוחבי ומגזרי מיחידות נס הפרוסות בכל רחבי העולם.

יתרון חשוב נוסף מצוי בעובדה שנס מממשת על דרך "נאה דורש-נאה מקיים", כל אחד מהפיתרונות של מיקרוסופט (Office 365, SharePointועוד), בראש ובראשונה, בתוך הבית פנימה.

אין ספק כי מיקרוסופט היא זו שמביאה כיום את סוויטת הפתרונות הטובה ביותר לעולם התשתיות, תוך מתן מענה למכלול האתגרים שכל ארגון ניצב מולו. על כך יעידו עשרות רבות של לקוחות נס, בעבר ובהווה, שנהנו ונהנים ממימוש טכנולוגיות התשתית של מיקרוסופט.

 

לאתר של מייקרוסופט

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#