תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

לשכור משרד או להגדיל את הדירה לטובת מקום לעסק קטן בבית?

קחו בחשבון את שיקולי המשכנתא. אתם שואלים על המשכנתא שלכם, יועץ המשכנתאות של אזורים עונה.

אחת ההתלבטויות בפתיחת עסק היא אם להקצות לו מקום בביתנו או לשכור שטח בנפרד. השאלה הזו רלבנטית במיוחד במקרים של בעלי עסקים קטנים, כגון רואי חשבון, סוכני ביטוח, פסיכולוגים, קוסמטיקאיות, מטפלים ברפואה משלימה הזקוקים לקליניקה ועוד. השיקולים הם כמובן פרטניים ופרטיים וקשורים בטעמים האישיים ובצרכים של כל עסק, אך באופן כללי ניתן לומר שלעסקים קטנים שלא מצריכים שטחי אחסון גדולים, עדיף לעבור לדירה גדולה יותר שיהיה בה חדר מיוחד לפעילות העסקית, מאשר לשכור משרד בנפרד.

לעסק מהבית יתרון כפול – חוסכים בהוצאות גם על שכירות וגם על מסים

להגדלת דירה לטובת עסק מהבית יש יתרון כפול: כך אפשר להשיג חיסכון בהוצאות החודשיות על דיור מצד אחד, ועל תשלומי ארנונה, חשמל וכדומה מצד שני. מאחר שתשלומי החשבונות הם הוצאה מוכרת בניהול עסק, גם כמה מהחשבונות על הבית, מוכרים לצורכי מס.
 


מקרה לדוגמה: הסיפור של אמיר ולילך

ההתלבטות: לקנות דירת 4 חדרים ולהמשיך לשכור משרד, או לקנות דירת 5 חדרים שתתאים גם למשפחה וגם למשרד


הסיפור של אמיר ולילך הוא דוגמה למימוש הפוטנציאל של פעילות עסקית מהבית. אמיר הוא רואה חשבון עצמאי. עד היום הוא ניהל את העסק הפרטי במשרד קטן שאותו שכר בעלות של 2,700 לחודש. במקביל שילמו בני הזוג דמי שכירות עבור הדירה שבה התגוררו בסך של 4,300 לחודש.

השניים החליטו לרכוש דירה ברחובות והתלבטו אם לרכוש דירת 4 חדרים המתאימה להם ולילדים העתידים לבוא, תמורת 1.32 מיליון , או לרכוש דירה גדולה יותר, בת 5 חדרים, תמורת 1.47 מיליון , שתכלול מקום למשרד של אמיר. לבני הזוג יש הון עצמי בגובה של 700,000 המהווים 53% משווי הנכס, אם הם רוכשים דירה המתאימה למגורים בלבד, או 47% מהשווי, אם הם רוכשים דירה המתאימה גם לעסק.

הפתרון: לוותר על שכירת משרד חיצוני, להגדיל את הדירה

הצענו לבני הזוג לבחור בדירה גדולה יותר, שעבורה יצטרכו לקחת משכנתא בגובה של 770,000 . כך, בתוספת של 150,000 למשכנתא, הם מגדילים את גובה ההחזר החודשי מ-2,800 ל-3,500 . תוספת של 700 להחזר החודשי.

אם היו רוכשים דירה למגורים בלבד, גובה ההחזר החודשי היה 2,800 . לסכום זה הם היו נדרשים להוסיף 2,700 דמי שכירות חודשיים. כלומר סך ההוצאה על משכנתא ועל דמי שכירות של המשרד הייתה עומדת על 5,500 לעומת החזר חודשי של 3,500 .

התוצאה: חיסכון של 2,500 בחודש, לרבות הכרה בהוצאות מהבית לצורכי מס. הווה אומר: 30,000 בשנה!

"ברכישת דירה גדולה יותר הם חוסכים 2,000 ש"ח בחודש – וזה אינו החיסכון היחיד. חשוב לזכור כי החשבונות עבור דירה גדולה יותר – במיוחד ארנונה, אך גם חשמל ומים – יהיו קטנים יותר מההוצאות על משרד; ובנוסף אחוז קבוע מסך החשבונות מוכר לצורכי מס, כשהעסק מתנהל מהבית. כך חוסכים אמיר ולילך כ-2,500 לחודש לערך ובסך הכול 30,000 בשנה.

הוסיפו לכך את העובדה כי דמי השכירות על העסק עשויים להשתנות במרוצת השנים, ותיווכחו כי מושג כאן חיסכון גבוה.

התוצאה: בני הזוג רוכשים דירה המתאימה לכל צורכיהם וחוסכים כל חודש סכום כסף המצטבר במרוצת השנים לכדי סכום משמעותי.
 

רוצים גם להפנות שאלות לעידן? פנו לכתובת המייל: idan@atidmpm.co.il

לחזרה למדור "נפגש בבית"

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#