רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תמריצי מכירות ע"י תמלוגים

תמריצי מכירות מבוססי תגמול, או תשלום עבור ביצועים, הוא מושג המתאר שיטה המשמשת חברות על מנת לעודד את עובדיהן לרכז את מירב מאמציהם במכירת מוצרים ושירותים של החברה. בעבר התמקדו שיטות אלו בתגמול של אנשי המכירות על פי כמות העסקאות שנסגרו ו/או סכומיהן. אך כיום, עקב התמורות בשוק ומעבר הכוח לידי הלקוחות, מנסות יותר ויותר חברות לבנות מודלים חדשים של השיטה, המתמקדים פחות בשורת הרווח המיידי מכל מכירה, ויותר על היכולת למנף אותה לטווח הארוך.

כך, לדוגמא, נכנסים לשיקולי חישוב התגמולים גורמים כגון שביעות רצון לקוח, טווח התחייבות הלקוח לספק, הכללה של מספר שירותים מהספק בחבילה אחת המציבה את החברה כספק רב-תחומי של שירותים ללקוח (מכירה צולבת), עלות השירותים הנמכרים (רווחיות) ועוד.

הגורמים הרבים הנכללים בקריטריונים החדשים לחישוב יעילות מכירות והתגמול עליה פונים לראשונה לא רק לאנשי מכירות, אלא גם לגורמים אחרים בחברה. כך, לדוגמא, לאנשי צוותי תמיכה ותחזוקה השפעה חשובה על מדד שביעות רצון לקוח לאורך זמן ולכן מודלים אלה מאפשרים תגמול למחלקות נוספות בחברה. הם גם מעודדים שיתוף פעולה משופר בין המחלקות בהרכבת המודלים ובהפעלתם. כך הופכת תוכנית תמריצי המכירה לאסטרטגיה המשפיעה על יותר עובדים בחברה, ומסייעת בגיוסם לאינטרסים הרחבים של החברה.
 

לחזרה למדור "ניהול ביצועים"

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#