רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מהפכת ההתייעלות באחסון המידע הארגוני

מגוון פתרונות חדשניים של מיקרוסופט מאפשרים לייעל את מערך האחסון, להאיץ ביצועים, להגדיל זמינות ולצמצם את עלויות האחסון בעשרות אחוזים

עוזי מירון

הגידול המתמיד והמהיר בנפחי המידע, הפך את מערך האחסון למרכיב קריטי בפעילות ה-IT, עם השלכות משמעותיות על יכולת ההמשכיות העסקית של הארגון ועל כושר התחרות שלו. הפתרונות המסורתיים לעיתים אינם מספיקים אי לכך, ארגונים עסקיים ממגזרים וגדלים שונים, מחפשים דרכים נוספות וחדשות לניהול מערך האחסון (אחסון מרכזי, גיבוי, ארכיון, אתר DRלהתאוששות מאסון), לצורך יצירת ערך עסקי המתבטא בשורה התחתונה. מענה הולם לאתגרים אלו ניתן לקבל באמצעות Windows Server 2012  המציג חלופה שמאפשרת ניצולת יעילה של המשאבים הקיימים בארגון.

אתגרים המונעים מצרכים עסקיים

משיחות עם מנהלי ארגונים עולה כי תחום אחסון המידע מונע גם מצרכים עסקיים וכלכליים כמו:

 התפוצצות המידע - צורך לאחסן כמויות מידע עצומות ומגוונות
 עלויות אחסון - דרישה לצמצום עלויות
 מערכות אחסון מורכבות התובעות תפעול ותחזוקה
 ניידות – הצורך לקבל ולייצר מידע בכל מקום, מכל זמן ועל כל מכשיר
 שרידות והמשכיות עסקית רציפה
 מעבר מסביבת אחסון פנימית לענן ויצירת אינטגרציה בין הסביבות

כתוצאה מאתגרים אלו, ארגונים רבים מוצאים עצמם משקיעים חלק ניכר מתקציב ה-IT בתשתיות אחסון ובניהול שלהן.

שורת החידושים ששולבו בגרסת Windows Server 2012מספקים מענה לצרכים הללו ברמה הפנים ארגונית, על ידי מגוון רחב של אפשרויות לפריסת פתרונות האחסון, בין אם מדובר בצורך לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ביצועים, או לחילופין של זמינות וסקלביליות.

מעבר לכך, מציעה מיקרוסופט פתרונות אחסון בענן ובמקביל מאפשרת אינטגרציה בין הפתרונות הפנים ארגוניים (on premises)לבין פתרונות הענן. גישה הוליסטית זו מספקת לארגונים את היכולת להנות מהטוב שבכל העולמות ולהשיג חיסכון של עשרות אחוזים בתחום אחסון הנתונים.

פתרונות אחסון בענן

יתרונות האחסון בענן של מיקרוסופט נובעים מהעובדה שמדובר במרכזי מחשוב חדשים המצוידים בפסגת הטכנולוגיה, מנוהלים על ידי הגורמים המקצועיים הטובים ביותר ומאופיינים בזמינות גבוהה, סקלביליות, ביצועים ורמת אבטחת מידע מירבית. מרכזים אלו מאפשרים צריכת משאבי אחסון על פי שימוש, בעלויות הנמוכות משמעותית מרכישת מערכי אחסון פנימיים. העברת מערך האחסון לענן, או חלקים ממנו, מספקת לארגון רמות גמישות ויעילות, שדרשו בעבר השקעות והסיטו את הארגון מליבת הפעילות העסקית שלו.

האנלוגיה המתבקשת הנה כמובן רשת אספקת החשמל, ובדיוק כפי שאף אחד לא מעלה על דעתו כיום לייצר חשמל בעצמו, כך מתרחש גם התהליך האבולוציוני של שימוש במשאבי אחסון חיצוניים כבסיס לפעילות העסקית.

עם זאת, מנהלי ארגונים מחפשים פיתרון שיאפשר להם לבצע את המעבר בצורה הדרגתית, תוך ניצול של המשאבים הקיימים בארגון והעברת חלקים אחרים החוצה. זו הסיבה לכך שרבים מהם מעדיפים את הפיתרון ההיברידי של מיקרוסופט.

הסיבה המרכזית לכך, הנה יכולתה הייחודית של מיקרוסופט לספק פיתרון סימטרי היכול להתקיים, כך שחלקו בתוך הארגון וחלקו בענן, תוך יצירת גשר יציב וחזק ביניהם. זאת, עבור כל מערך אחסון, אפליקציה ותשתית. הודות לכך, ניתן לתפור פיתרון המתאים בצורה מדויקת לצרכי הלקוחות, ומאפשר להם להימנע מזעזועים, תוך שמירה על הנכסים הקיימים ומעבר הדרגתי לעולם הענן.

להבדיל מחברות אחרות הפעולות בתחום, מיקרוסופט פועלת במשולב הן בעולם התשתיות והאפליקציות הפנים ארגוניות והן בעולם הענן. לפיכך, כל מוצר שתוכנן לעבודה בענן עובד בצורה הרמונית עם שאר המוצרים המקבילים בתוך הארגון. מדובר בערך מוסף משמעותי ביותר, שמונע מהארגונים את הצורך לבצע התאמות ומהפכות ומאפשר להם עבודה משולבת המנצלת את היתרונות משני העולמות.

מיקוד בליבת הפעילות העסקית

תחום האחסון בארגונים מושפע כיום בעיקר ממגמת התפוצצות המידע, הצורך לספק מענה לרגולציות בנוגע למשך הזמן בו המידע צריך להישמר וביכולות האחזור שלו. במקביל, ניתן לראות כי פעילויות כמו: גיבוי נתונים ובניית מערך להתאוששות מאסון (DR), מכפילים את עלויות האחסון, גוזלים מהארגון משאבים ניהוליים ופיננסיים שמכבידים שלא לצורך על התקציב.

הפיתרון שמציעה מיקרוסופט כחלק בלתי נפרד מהשירותים של Windows Server 2012פותחים עידן חדש בתחום ניהול מערכי האחסון הפנים ארגוניים on-premises)). למעשה, Windows Server 2012 Storageמאפשר יצירת שכבת ניהול אבסטרקטית ההופכת את ניהול מערכי האחסון השונים בארגון, ליחידה אחת השקופה לחלוטין מצד מנהלי התשתיות. זאת, ללא תוספת כלשהי במחיר. Windows Server 2012מאפשר למקסם את ניצול החומרה, לשלב את יתרונות הענן במערכת המידע וליהנות מתשתית וירטואלית בחזית הטכנולוגיה. זאת, הודות לפלטפורמה מרובת שרתים, קלה לניהול ובעלת זמינות גבוהה, המציעה: אחסון גמיש, זמינות מתמשכת וניהול יעיל.

השימוש בענן של מיקרוסופט - Windows Azure Storage, מספק חלופה מהירה וכלכלית לצורך המתגבר בהקמת אתרי גיבוי והתאוששות מאסון, שכן כל נתון המועבר לענן עובר 6 רפליקציות כברירת מחדל. כל זאת, בעלויות הנמוכות ב-60% עד 80% מרכישת פתרונות אחסון פנימיים.

לסיכום, Microsoftמציעה גישה הוליסטית לפרודוקטיביות עסקית כמענה להתפוצצות המידע ולדרישות העסקיות המשתנות ללא הפסקה. התשתית של מיקרוסופט מספקת גמישות מלאה בבחירה ושליטה בצרכי האחסון, בתגובה לצרכים העסקיים המתפתחים. ניתן תמיד לבחור בין אחסון יעיל יותר באתר הלקוח, אחסון בענן או פתרונות היברידים משולבים ולספק בכך את המענה לצרכים העתידיים של הארגונים.

לאתר של מייקרוסופט

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#